Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Хидравлично масло

davidcoulthard снимка davidcoulthard 28 февруари 2007 - 13:20

Извинявам се ако вече има такава тема, но не успях да намеря нищо с търсачката.Става въпрос за калибра.Искам да сменя хидравличното масло на волана, но незнам точно как става.Другото ми питане е какво масло(тип и марка да сложа).В аутоплюс ми казаха да сложа опелско масло, защото били по-специфични и са пригодени точно за марката.Има ли такова нещо наистина?
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 28 февруари 2007 - 14:14

По-добре отиди до оторизиран сервиз и оттам си купи маслото. Цените са еднакви, а и със сигурност ще ти дадат правилното масло за твоята кола.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 26 май 2009 - 16:38
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 28 февруари 2007 - 22:49

За да не отварям нова тема... възможно ли е да е по-твърда хидравликата ако е сипано масло което не е за хидравлика ??? Оня ден карах една астра и каточели беше с по-мек волан.
Отговори

VES снимка VES 01 март 2007 - 09:48

На моята Вектра хидравличното масло го смених сам. Маслото е същото като за скоростната кутия (на него пише transmission oil). Един приятел ми го купи, на GM е и на него пише, че не е за продажба на крайни клиенти, а за оторизирани сервизи. Ето снимка на етикета (sorry за лошото качество):
Публикувано изображение


Относно смяната:
Старото масло се източва като се свали единия маркуч на хидравличната помпа.
След като се налее новото масло трябва системата да се обезвъздуши. Това става като волана се завърти няколко пъти до двете крайни положения.
Бяха ми казали, че системата поема 800 мл, но при мен пое 600 (най-вероятно не съм източил старото масло до край).

В книгата за обслужване пише, че това масло се сменя на 30 000 км или две години.
Отговори

tomik снимка tomik 01 март 2007 - 12:37

Маслото, което се налива наистина е за скоростни кутии, но не всички масла за кутии стават. Маслото трябва да е ATF-червено, продава се навсякъде. Ако сложиш масло за скоростни кутии от рода на ЕР 80 или ЕР 90, а /някои слагат дори и двигателно/ ще имаш големи ядове с хидравликата.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 26 май 2009 - 16:38
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 03 март 2007 - 00:41

Прав е колегата :wall: .Маслото е за скоростни кутии, но автоматични. В книгите това се отбелязва от производителя. Маслото на ръчните скоростни кутии няма нищо общо с това.
Отговори

Владко снимка Владко 03 март 2007 - 02:03

Има ли начин да се промие с нещо системата преди смяна на масло. Ако сипя нещо почистващо има ли вероятност да повредя помпата?
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 03 март 2007 - 23:16

Според мен за да нямаш ядове ако държиш да промиеш системата жертвай 1л. масло. Не е задължително да взимаш скъпо, има Българско ATF. Аз моята кола я карам с такова и нямам ядове. Мисля че ще има ефект.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 26 май 2009 - 16:37
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

vasilam снимка vasilam 03 април 2009 - 06:03

Да попитам, какво трябва да е хидравличното масло - червено или зелено. Колата ми е Омега Б 2,5ТД с ръчна скоростна кутия.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 03 април 2009 - 09:43

Най-просто казано, червеното масло е за хидравлични помпи задвижвани от ремъка, а зеленото е за електрическите хидравлични помпи.
Отговори

goro21 снимка goro21 26 май 2009 - 13:53

да попитам могат ли да се пресекат тези масла на моята и долях мобил атф 220 червено за автом скоростни котии и и за хидравлични кормилни уредби. имали вероятност да имам някакъв проблем с попата или с рейката? а обезвъздошаването става само с навиване докрай волана в двете посоки няколко пъти- празвино ли съм разбрал? колата е астра ф с механична хидр. помпа.
Отговори

HellRell снимка HellRell 06 август 2009 - 13:39

Здр

моето масло в резервоарчето е кафяво, светло кафяво :wave:

някъкви идеи ?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 06 август 2009 - 14:46

Да - не е сменявано от N-на брой години :wave:
Отговори

HellRell снимка HellRell 06 август 2009 - 16:09

Е другия месец предстои смяна на хидравличното и моторното масло

А мога ли хидравличното да го сменя като изтегля старото със спринцовка само от казанчето или трябва да вадя маркучи и т.н.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 06 август 2009 - 18:03

Примера е от Астра Г, но принципът на работа е същия :wave:

 DanZKi, на 08 Mar 2009, 12:11 AM, каза:

Като влезеш в канала ще видиш 2 маркуча излизащи от помпата.
Трябва да развиеш 2 болта, да ги извадиш и да изчакаш да изтече маслото. След като изтече въртиш няколко пъти пълен ляв и десен, но колата трябва да е загасена за да изтече и останалото масло.
След като върнеш маркучите по местата и ги стегнеш, наливаш маслото в казанчето (ще ти трябва приспособление ) и пак въртиш ляв и десен докато обезвъздушиш системата и доливаш докато стигне максимума на щеката.
Общо взето това е. :newsm05_41:

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от siegfrid: 06 август 2009 - 18:06
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 13 август 2009 - 09:55

Колеги не се вкарвайте във филми. Вземете една голяма спринцовкa с маркуче изтеглете маслото от казанчето, то събира по голямата част от маслото в системата след което налейте новото. Покарайте така една седмица и тази операция е повторете още два пъти и смяната на маслото е факт лесно и безпроблемно е без да рискувате да скъсате някой маркуч и т.н. Аз съм сега с Мотул Декстрон 3 Предлага се и Мотул Декстрон 2. Двете масла са идентични просто тройката е еволюция на двойката. Маслата не се пресичат. Просто тройката има по добри параметри на студено и топло време това е.
Мнението беше редактирано от ivanov_km: 05 май 2010 - 21:48
Отговори

Krasimir Nachev снимка Krasimir Nachev 15 август 2009 - 20:13

А аз моето го източих когато е топло с едно маркуче по принципа на скачените съдове, след това долях около 1/2 литър ново масло и след седмица пак повторих същото - сега е бистро в казанчето и няма никакви проблеми - маркуча ако е около 0,5 см да стига до дъното и може да изтеглите цялото масло в празна бутилка например.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 август 2009 - 22:40

Този вариант на източване е удачен колкото да не е без хич,някои "майстори" така сменят и спирачна течност.Колеги мизериите винаги са на дъното,това което правите е малко циганска работа.Колегите DanZKi и siegfrid са посочили правилния начин за смяната.Поздрави
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 22 август 2009 - 01:00

Колеги, понеже рейката ми е за смяна и ще я сменям след няколко дни, как мога да промия останалата част от системата, че катоотворих казанчето и се уплаших, все едно съм сипал бронз в системата, толкова много беше посивяло и блестеше от метални частици.

Айде давайте идеи, че вече не мога да връткам воланчето.
Отговори

HellRell снимка HellRell 22 август 2009 - 07:25

Аз вече го смених моето хидравлично масло
И аз мислех сам да го сменям като точа със спринцовки или да търся някой канал със свободен достъп, но накрая отидох до един майстор, смени ми моторното , хидравличното масло и филтри -> 15 лв и айде готово
Не ги разбирам много, но моето хидравлично го изтегли някъде отпред пред пасажерското място, предполагам там е хидр. помпа
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg