Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Оборотите пропадат само в завой !

zezo21 снимка zezo21 09 май 2020 - 11:31

Колеги колата е Астра Г 1.6 8в АВТОМАТИК и обикновенна газова уредба.
Проблема е следния:
Карам си аз и на бензин и на газ и при по рязки завой на ляво или дясно и оборотите отиват 500 и притриса. В страха да не загасне в завоя си подавам вече газ, че е и автомат и немога да загасна на колелото в града например, че трябва да спра на пракинг и тогава да запаля пак а ще стане задръстване и ще ям псувни :) . Скоро сменях термостат да отваря на 92 гр. И незнам дали има нещо общо ? Колата я имам от скоро и не съм забелязал до сега да прави така. Майстора ми почисти и стъпково моторче или нещо си там такова и днес дори се изфорсира сама до 2000 оборота 2 пъти и пак се нормализира после. Нещо става ма кажете какво ако някой знае, че от калпави майстори само джобът ми страда. Няма грешки, или има понякога ама пак си гаснат сами и светкат само на газ, на бензин нищо не свети.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 09 май 2020 - 12:41

При въртене на волана на място има ли го ефекта или само в движение се проявява?
Отговори

zezo21 снимка zezo21 09 май 2020 - 13:56

Има го но не падат до 500 ! Падат да кажем с около 100-150 и пак се вдигат. То има и една постоянна игра на оборотите, независимо дали на място или в движение и дали на газ или бензин. Но колкото изчетох май е неразрешим проблем и съм го отсвирил.

И някой да ме светне къде е бензиновия филтър на тази колица, че аз гледах но не открих нищо.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 09 май 2020 - 15:50

Тази мизерия я прави и на двете горива или само на икономичното гориво.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 09 май 2020 - 18:46

С какъв мотор е тази кола,кода, моно, пълна спринцовка?
Отговори

zezo21 снимка zezo21 09 май 2020 - 20:16

И на двете горива го прави. Моноинжекция. Код - X16SZR.
Идей ?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 09 май 2020 - 21:11

Преди да сложиш газовата, имаше ли го проблема?
Отговори

zezo21 снимка zezo21 11 май 2020 - 08:15

Така я купих и незнам дали до е правила преди да е газифицирана.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 11 май 2020 - 14:46

Мери напрежението на акумулатора /може и на запалката за по-лесно/, когато го прави.
Виж го дали пада.
Отговори

zezo21 снимка zezo21 14 май 2020 - 11:01

Ок и ако пада напрежението какво значи това ?
Сега като се постопли и заредих и климатика и при загряла кола оборотите започнаха да играят доста ! Само при загряла кола, и ми прави впечатление, че това го прави при пуснат климатик или когато работят перките за охлаждане на радиатора. И започва играта на обороти от момента преди да спре колата и още няколко свкунди след като е спряла вече ! След това става нещо все едно колата сама си превключва на свободна и оборотите падат малко и играта спира. И така до следващото намяляне и спиране. А без консуматори има доста малка игра на обороти. Другото по странно е, че от време на време когато спра и превключа от Директна на Парконг и оборотите пропадат до 500 претриса и пак се вдигат, но това го прави да кажем 2 пъти за цял ден каране. Дайте съвети от какво може да е, че майсторите почват със смяна на кабели и свещи, после бобина и после можело и от някой изгорял клапан да е ! Не искам на принципа проба дрешка и половината кола нова. Тя е 2к лева а ако почна подред ще дам още 1000 най малко.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 14 май 2020 - 12:46

 zezo21, на 14 май 2020 - 11:01, каза:

Ок и ако пада напрежението какво значи това ?

Алтернатор, кербовки, може би хлабав ремък. Иска мерене и гледане само с писане не става.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 15 май 2020 - 21:14

Помпата на усилвателя на волана е електрическа. И прави задължителни проблеми.
Потърси в темите го имаше описан конкретно проблема. По спомен беше първия вариант марка TRW.

Отделно си почисти със спрей за карбуратори сам дроселовата клапа. И смажи оста й в двата края с течна смазка/спрей с термоустойчивост поне 120 градуса (не с WD40!!!, тефлон и т.н.) Аз използвах стар контактен спрей за аудио апаратура.
Ако пак ти се изфорсира сама или държи високи обороти, особено ако е студена, провери датчика за положението на дроселовата клапа. Много внимателно го демонтирай, почисти и смажи неговия пластмасов накрайник и оста, която го задвижва от нагар. Не прекалявай със смазката!
След това внимателно монтирай датчика, така, че да е завъртян леко по посока обратна на часовниковата стрелка. Доколкото позволяват отворите за закрепването му.
Внимавай да вкараш оста точно в жлеба на датчика и тогава натискай и завивай болтчетата!

Относно стъпковия мотор - сигурен ли си, че е изправен и "майстора" не му е разказал играта? На него, на О-пръстена или и на двете? За да се демонтира, трябва да се свали първо EGR (Torx 40 или 45, забравих вече) Не във всички комплекти ключове го има. Аз си купих от Практикер за 9.99лв. Г-образни комплект само заради него.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 15 май 2020 - 21:22
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg