Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

c20ne

kAm снимка kAm 29 септември 2012 - 14:11

Имай на предвит, че ще караш на гас по добре го разреди преди да си го изхвърлил мотора ;)
Отговори

boichev снимка boichev 29 септември 2012 - 15:28

Не че се правя на много компетентен и разбиращ, ама тая "кръпка" на изпускателния колектор няма ли да е най добре ако я няма? :icon_wink2:
Отговори

kAm снимка kAm 29 септември 2012 - 15:34

 boichev, на 29 септември 2012 - 15:28, каза:

Не че се правя на много компетентен и разбиращ, ама тая "кръпка" на изпускателния колектор няма ли да е най добре ако я няма? :icon_wink2:


Да за какво им е ;) да ямахнат напрадо да си изпуска от там колектора ;Р
Изглежда ужасно :) личи си че е сабери чарк но такова са имали хората. Това е че се сабират горе и е прекаленно голямо гърлото там маи и аз несъм чак толкова компетентен за тез работи специялно но би трябвало да работи.
Мнението беше редактирано от kAm: 29 септември 2012 - 15:39
Отговори

boichev снимка boichev 29 септември 2012 - 21:09

Ххахахаха нямах в предвид това да я няма бе Колега. :mhihi: Исках да кажа, че ако е бил направен колектора без тая кръпка щеше да изглежда много по добре и май ще оказва влияние. :n055:
Отговори

stanimirkanev снимка stanimirkanev 29 септември 2012 - 21:45

Немога да видя хубаво турбината,но не ми е много ясно как ще върви генерацията,как ще се отича маслото от турбината и на каде ще вървят турбо пътищата,защото май охлювите немогат да се въртят,
Отговори

kAm снимка kAm 29 септември 2012 - 22:55

 stanimirkanev, на 29 септември 2012 - 21:45, каза:

Немога да видя хубаво турбината,но не ми е много ясно как ще върви генерацията,как ще се отича маслото от турбината и на каде ще вървят турбо пътищата,защото май охлювите немогат да се въртят,

Вартят се :) както ти хареса колега ;) измислили са ги ;) както трябва . А за маслото и останалите работи незнам и аз вече ;) тази турбина може и да е само с водно охлайдане. Ако не се лужа някой китаики са само с водно или само с маслено забравих вече а хем имах китаика в мене.
Отговори

Semo снимка Semo 30 септември 2012 - 00:05

Майтапа настрана, колектора не е най-красивия наистина, но с това разполагаме :). Турбинката така и не разбрахме от какво е :p , но и двата й охлюва се въртят спрямо основата, има и маслена и водна риза. тепърва ще пробваме какво ще се получава :). благодаря на всички за коментарите. Подхвърлете някоя идея за газта, сега е с два щуцера на корпуса на дросела, няма плочка. Ще трябват ли някакви стеснявания или нещо от сорта? Поздрави :)
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 09 октомври 2012 - 19:47

Сложете плочка
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 09 октомври 2012 - 21:35

 Semo, на 30 септември 2012 - 00:05, каза:

Майтапа настрана, колектора не е най-красивия наистина, но с това разполагаме :). Турбинката така и не разбрахме от какво е :p , но и двата й охлюва се въртят спрямо основата, има и маслена и водна риза. тепърва ще пробваме какво ще се получава :). благодаря на всички за коментарите. Подхвърлете някоя идея за газта, сега е с два щуцера на корпуса на дросела, няма плочка. Ще трябват ли някакви стеснявания или нещо от сорта? Поздрави :)


Колега последно решихте ли ще разреждате ли мотора? Предполагам че за сега си е с стоковата карантия. така ли ще остане? Питам защото и аз се надъхвам за турбо...
Отговори

stanimirkanev снимка stanimirkanev 15 октомври 2012 - 19:47

Вече пробвано на бензин без да е разреждан и с оригиналната електроника издържа до 1 бар и след това ми здъвка биелата и я изплю през блока,така че внимавайте на газ на колко ще я надуете
Още немога да си обясня как с оригиналната електроника и с 240цц дюзи не прекъсваше до 1 бар.
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 15 октомври 2012 - 21:39

 stanimirkanev, на 15 октомври 2012 - 19:47, каза:

Вече пробвано на бензин без да е разреждан и с оригиналната електроника издържа до 1 бар и след това ми здъвка биелата и я изплю през блока,така че внимавайте на газ на колко ще я надуете
Още немога да си обясня как с оригиналната електроника и с 240цц дюзи не прекъсваше до 1 бар.


За всичко ти вярвам ама това с дюзите малко ме шокира. :confused:
Отговори

stanimirkanev снимка stanimirkanev 15 октомври 2012 - 22:19

 C20NE Power, на 15 октомври 2012 - 21:39, каза:

За всичко ти вярвам ама това с дюзите малко ме шокира. :confused:

Ами и аз немога да си го обясня обаче стана и е факт.Карам на 4 бара налягане на бензина.
Отговори

Semo снимка Semo 18 октомври 2012 - 23:10

Благодаря за мненията, ще се взима плочка значи, астрата заработи доста прилично, доста се повозихме, колегата дори си направи една разходка до варна и обратно, тва са си 400-500 км., но гарнитурата си отиде, тя и без това си беше пътник ;) и сега и дойде момента явно. На първа, втора, трета и четвърта работи на около 0,4 до 0,6 бара, обаче на 5-та иска да гони 1 бар, някакви идеи?
Мотора не е разреждан за момента, всичко си е сток, но за напред мислим да го поразредим, а как, ще преценим в движение.
Поздрави на всички колеги, за сега сме малко в бокса, когато има раздвижване ще свиркаме ;)
Отговори

stanimirkanev снимка stanimirkanev 19 октомври 2012 - 21:35

 Semo, на 18 октомври 2012 - 23:10, каза:

Благодаря за мненията, ще се взима плочка значи, астрата заработи доста прилично, доста се повозихме, колегата дори си направи една разходка до варна и обратно, тва са си 400-500 км., но гарнитурата си отиде, тя и без това си беше пътник ;) и сега и дойде момента явно. На първа, втора, трета и четвърта работи на около 0,4 до 0,6 бара, обаче на 5-та иска да гони 1 бар, някакви идеи?
Мотора не е разреждан за момента, всичко си е сток, но за напред мислим да го поразредим, а как, ще преценим в движение.
Поздрави на всички колеги, за сега сме малко в бокса, когато има раздвижване ще свиркаме ;)

А това на бензин или на газ е?
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 20 октомври 2012 - 17:46

 Semo, на 18 октомври 2012 - 23:10, каза:

Благодаря за мненията, ще се взима плочка значи, астрата заработи доста прилично, доста се повозихме, колегата дори си направи една разходка до варна и обратно, тва са си 400-500 км., но гарнитурата си отиде, тя и без това си беше пътник ;) и сега и дойде момента явно. На първа, втора, трета и четвърта работи на около 0,4 до 0,6 бара, обаче на 5-та иска да гони 1 бар, някакви идеи?
Мотора не е разреждан за момента, всичко си е сток, но за напред мислим да го поразредим, а как, ще преценим в движение.
Поздрави на всички колеги, за сега сме малко в бокса, когато има раздвижване ще свиркаме ;)


Споделете колега как смятате да го разредите че скоро тръгвам по вашите стъпки, момента е подходящ за разреждане щом е духнала гарнитурата така и така ще се отваря. Имам един въпрос - дебитомера ползвате ли го? На бензин как е работата поне празен ход има ли? Става въпрос да може да загрява на бензин докато да смени на газ,че зима иде.
Отговори

Semo снимка Semo 23 октомври 2012 - 23:24

Само на газ работи колата :), дебитомера е някъде из гаража към момента, не сме му мислили за разреждане, та може и да не го разреждаме и пак така да го затворим за следваща проба, но в момента почива, че колегата си има доста работа в последно време, както и аз. Поздрави.
Отговори

Pessho снимка Pessho 24 октомври 2012 - 16:21

Като го завършите качете някой клип как върви колата ;)
Отговори

Semo снимка Semo 02 ноември 2012 - 00:44

Ето една две снимки от снощи и днес, малко да поразбутаме темата ;)
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Утре чакаме да пристигне новия изпарител BRC AT90T 140kw turbo, щото този явно даде богу дух :), ко да се очаква от старгас турбо секънд хенд гараж мейд :)
Крайно време е вече да направим и някой читав клип, сложихме плочка за газта, уж вече са натъкмени работите, пък да видим. Стискайте палци.
Поздрави ;)

Забравих да добавя, пак нищо не сме направили по въпроса с разреждането, но гарнитурата за главурдата е къстъм направена в Горна Оряховица, от най-дебелия материал с който разполагаха, 2.4мм. (дано поразреди малко:))
Мнението беше редактирано от Semo: 02 ноември 2012 - 00:46
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 02 ноември 2012 - 22:22

На 2.4мм ще се разреди
Отговори

kAm снимка kAm 02 ноември 2012 - 23:49

Браво :) не мога да повярвам как всичко върви с толкова ниско бюджетен сетъп. Като на шега почнахте и какво се получи може да изглежда грозно и с остатъчни матеряли но си заслужава да се похвали ;) евала :) и по леко с гаста :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg