Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

JorkataG снимка JorkataG 08 юли 2022 - 11:46

Само да попитам. 1,6CDTI има ли изобщо? Да не пропускам нещо?
Упс да има. Сега видях.

Иначе с ква скорост ще постигнеш тия 3к е въпрос. Въпроса е предавката да е ниска.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 08 юли 2022 - 11:50
Отговори

esil2 снимка esil2 08 юли 2022 - 12:31

 JorkataG, на 08 юли 2022 - 10:04, каза:

Най добрата регенерация е на магистралата, 3к оборота поне едно 20-30 км. Това си е задълже поне веднъж/при възможност де/ месечно. Другия момент е добавките и бъркоча дет се сипва. Третия момент е оборотите на които се кара. Под 2к си е дръстене на ДПФ, катализатор.

Bardahl BDC например освен нещата които са описани има ли отношение към честотата на регенерацийте или са пари на вятъра
Мнението беше редактирано от esil2: 08 юли 2022 - 12:32
Отговори

esil2 снимка esil2 08 юли 2022 - 13:03

 dusty rain, на 08 юли 2022 - 08:25, каза:

Да си спомним Дизелгейт и то в детайли!

Да но тук в БГ си минават технически преглед без проблем и си карат с по редки регенерации
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 юли 2022 - 13:29

 esil2, на 08 юли 2022 - 12:31, каза:

Bardahl BDC например освен нещата които са описани има ли отношение към честотата на регенерацийте или са пари на вятъра

Не съм слагал това. Един път си позволих да сложа добавка, при което съжалих след 2 резервоара с нафта. Филтъра беше тотал щета. Предпочитам без добавки. Затова и не съветвам никога да се слагат подобни неща. Не виждам логика да сипваш нафта/бензин от тубата да слагаш добавка и да викаш "помага много". Дизелов мотор се кара на обороти, бензинов не.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 юли 2022 - 13:29

 esil2, на 08 юли 2022 - 12:31, каза:

Bardahl BDC например освен нещата които са описани има ли отношение към честотата на регенерацийте или са пари на вятъра

Последното е вярно.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юли 2022 - 13:39

 JorkataG, на 08 юли 2022 - 13:29, каза:

Не съм слагал това. Един път си позволих да сложа добавка, при което съжалих след 2 резервоара с нафта. Филтъра беше тотал щета. Предпочитам без добавки. Затова и не съветвам никога да се слагат подобни неща. Не виждам логика да сипваш нафта/бензин от тубата да слагаш добавка и да викаш "помага много". Дизелов мотор се кара на обороти, бензинов не.


Жорка, ще ми позволиш да не се съглася с теб, защото мисля, че е точно обратното. Дизел се кара(поне така се усеща) там, където му е най-големия момент, а той никога не е "на обороти". Бензин, особено атмосферен(наблягам на атмосферен и не става дума за Ламборгини галардо), се кара на обороти, иначе не върви. Ако го караш на 2000 оборота, никакъв го няма, за пример ще дам едно нещастно Шевролетче 1.2 бензин, горкото не минеш ли примерно 3200 оборота, не го търси въобще.И мерива 1.4 съм карал и там трагедия ако не подминеш поне 3500 оборота.
За турбо бензините(особено директ) е съвсем друга работата и няма нужда от обсъждане. Там също може да се кара на 2000 оборота, няма нужда от 4000-5000.

За бясно каране не говорим също.

Относно добавките - и аз не съм им привърженик. Да, примерно смес с керосин нещо - може, в някаква нормална пропорция, но до там. Останалото според мен е поддържане на чиста горивна система, това е по-важно. Тоест почистване на резервоар, тръби, цедки-медки, смяна на филтър на всеки 8-10 хиляди км.....
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 юли 2022 - 13:48
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 юли 2022 - 14:39

Димов, идеята да напиша това е маалко по различна.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 юли 2022 - 20:26

Регенерациите при мен също са в интервала който dusty rain описва: най-много 180 км градско и 350км извънградско. Абсолютно съм съгласен с него, че Дизел Гейт софтуера е причина за това, хубавото е, че не създава ядове :) Регенерацията си иска обороти, като е препопъчително е да са над 2100, но не и над 3000 об/мин! Тогава газовете минават прекалено бързо и не се достига необходимата температура в дпф. Ако имаме идеиални условия най-добра регенерация се прави на 2750об./мин със скорост под 100 км/ч.
Аз лично сипвам BDC за лично успокоение, ама за опита ще покарам няколко резервоара без него, да видя дали ще вдигне разхода и честотата на реген. По-скоро се съмнявам, но ще пробвам и ще споделя.
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 08 юли 2022 - 20:27
Отговори

esil2 снимка esil2 09 юли 2022 - 14:17

А не може ли софтуера да се пипне малко и да ги прави по рядко тези регенерации
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 юли 2022 - 15:30

Може да се "пипне" и изобщо да не ги прави повече ... тези регенерации.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 юли 2022 - 17:51

Моят софтуер след Дизелгейт така са го пинали, че да ги прави по-често :mhihi:
Във VAG групата чета, че при тях може да се върне към по-старата версия на софтуера с разредените регенерации. Предполагам и при Опел става, само трябва да намериш човек.
Моят ДПФ лично не бих го махнал, освен ако не почне да прави магарии, които не могат да бъдат отстранени. Дразни ме на дадени моменти, ама нали идеята е въздуха който дишаме да е чист.

Ако си мераклия да проследяваш състоянието му, кога прави регенерации, как протичат и да си следиш разни данни по колата и грешки има хубави OBD bluetooth трансмитери Vgate-цени според как и откъде ще го намериш от 40-60лв. Ония сините не ги гледай, евтини са ама си е на късмет дали ще работят.
Отговори

esil2 снимка esil2 09 юли 2022 - 18:26

 Д-и-м-о-в, на 09 юли 2022 - 15:30, каза:

Може да се "пипне" и изобщо да не ги прави повече ... тези регенерации.

Чак пък изобщо да не ги прави няма ли опасност да се запуши дпф филтъра
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 юли 2022 - 18:34

Няма, защото го изкъртваш и си караш спокойно.

Колега Попов, ти шегуваш ли се с тоя "чист въздух"?
Значи ще "събираме едни частици" в един цилиндър и след това ще ги горим с още гориво и това е "изчистване на въздуха"? Стига бе, човек :)
С PPF-ите за бензиновите двигатели е същата глупотевина.
Не ви ли стана поне малко ясно, че всичкото е за пари, само и единствено!
Швабите си отворили въглищните ТЕЦ-ове, а на теб ще ти забраняват да караш без ДПФ, айде бе?! Имаш ли идея колко мърси една ТЕЦ централа и колко твоя "скапан дизел" евро6, макар и без ДПФ. Ще трябва да си купиш сигурно още поне 200 000 хиляди такива дизела и да им махнеш ДПФ-ите, за да се равниш на един ТЕЦ, ама и да ги караш всичките нон-стоп 24 часа.
Да ти кажа(а и на всички ентусиасти тук), че чист въздух ще има тогава и само тогава, когато спрат всичките заводи, коли, влакове, кораби, ТЕЦ-ове, МЕЦ-ове, камиони и да не изброявам още.
"Дизелгейт" какво да го коментирам, че там пък на какви пари и интереси мирише, чак и ДПФ+Адблу няма да помогне да се изчисти тая смръдливина покрай тоя измислен "скандал" за да оберат бая лев на ВАГ-а.
Всичките тук във форума не можете заедно да смятате до толкова.

Дрън-дрън, пъхаш в OBD-то диагностиката и то почвало да работи по друг начин. Това и спорт бутона на Опел го няма, въпреки, че се води "dual map". Dual map, ама друг път. Досега щеше да се е напълнило с Опели, които да са по следния начин - натискаш Спорт, здравей ремап, натискаш пак, няма ремап. Ама няма ни една такава.
Това трябва други компютри наистина с двойни карти и всякакви други изгъзици, които никой няма полза да ги прави, защото са скъпи простотии за едните там разни ВАГаджийки от сорта на Джети, Пасати и какво беше още там моделите. Смятате, че някой е налял едни пари ей така за тия умрели среднокласови коли да прави такива шитни? Да не са побъркани тия от икономическия им отдел случайно, които гледат да спестят всяко евро и да го приберат от купувачите?
Какво да кажем тогава за Cummins 5.9/6.7 дизел? Тогава къф гейт трябва да има? UltraMegaGigaDiesel gate? Стига сте се извявали...

Тъй че, ако нещо ти пречи и те дразни, махай и хич не го мисли. С чист въздух, ще умреш по-здрав, както ми казваше един доктор като ме пита "Пушиш ли?" и аз отговорих НЕ. И тогава получих тоя отговор - Ще умреш по-здрав.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 юли 2022 - 19:57
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 юли 2022 - 21:09

Докато мога да имам дпф и катализатор, това ще си ми е приоритет! С 0.5 литра нафта ми минава регенерацията, няма пушилки, всичко е 6. В крайна сметка ДПФ е рестрикция, пазеща катализатора-оная отживелица, от която няма смисъл. Разхода ми е виден в подписа, от Пловдив съм, има и средна скорост, ти кажи с повечето гориво за реген. добре ли е?


Кажи сега за какви "OBD2 тапи" говоря, каращи нещо да работи по друг начин?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 юли 2022 - 22:04

Интересно, моят среден разход е 6.0 в момента. Нямам грам ДПФ, пушилки също въпреки, че има ремап. На всичкото отгоре е 2.0, ветеран вече.

Винаги съм казвал и ще го казвам, че пушилките са от некадърни лаптопаджии, неподдържащи колите си идиоти и други.
Общо взето, дизел да кажем от евро2 нагоре, който да излезе от завода пушещ - няма.
Имам аверче с афла 166 2.4 от първите разновидности - и тя грам не пуши, както е 5 цилиндров редовак. Да оставим настрана митовете, че щом е дизел значи задължително пуши и прави такива облаци, че в съседния град нищо не виждат. Пушенето е заради тъпи глави най-вече, защото се правят на големи разбирачи, на големи "чипосваджии", а то не е за всяка глава. Точно при дизелите се вижда кой колко му разбира главата, по индикатора наречен ауспух.
Ако искам и аз ей сега ще дръпна един оригинален файл за EDC15M, ще го разтворя из някоя тъпа програма, ще му изпопроменя половината цифри на ангро и ела да гледаш какво ще стане...
За драгаджиите няма да говорим, защото там се прави 90% нарочно - бухай гориво, пък кой ще донесе нужния въздух.. бай Драгой с чантата.
А за тапи и такива неща не си говорил ти, а ония от мантрата "дизелгейт". Разправяха, че като си включели диагностиката и започвало да работи по друг начин. Не тапа, а диагностиката. Но каквото и да е , е такава тъпотия, че само първолаци могат да клъвнат на това, че пък и заводът го бил направил тъй..... Айде няма нужда от мозъчни пръдни на килограм. Знаем какви милиарди и трилиони играят и как конкуренцията чака само кого и как да захапе, за надмощие.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 юли 2022 - 22:41
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 юли 2022 - 08:07

Ела да покараш в Пловдив и ще се чудиш защо колата ти вече не гори 6/100 :)
А дизелгейт е действителност, за това говорят и новите софтуери писани и продължаващи да се пишат. В момента има официални представители, при които след посещение за сервизно обслужване на нов автомобил, на същият му се налива нов софтуер. При нужда даже му се ограничават мощността софтуерно, така че да отговаря на емисиите вписани в талона :(
Отговори

esil2 снимка esil2 10 юли 2022 - 08:09

Сложни, капризни и проблемни са тези дизели, като гледам каква е цената на газта в момента да караш дизел излиза солено.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 юли 2022 - 08:24

Всичко е спекула мой човек. Карай колкото ти трябва и си свиркай.
Нито са толкова сложни, нито са проблемни. Няма вече безпроблемни неща. Върни се горе, където съм писал за парите и ако още не ти е светнало, светни се.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 юли 2022 - 08:25
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 юли 2022 - 09:35

 esil2, на 10 юли 2022 - 08:09, каза:

Сложни, капризни и проблемни са тези дизели, като гледам каква е цената на газта в момента да караш дизел излиза солено.

Мотивирай се с пряко сравнение, иначе нещо ми идват в нишото тези твърдения.
Отговори

esil2 снимка esil2 16 юли 2022 - 12:35

Някой може ли да каже защо тези странични бутони един път работят друг път не реагират.
http://alfa.kachi-sn...1657967723j.jpg
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg