Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Смяна челно стъкло

benzy снимка benzy 27 май 2019 - 22:41

Тая моя кола е прокълната явно. Сега се спука пък челното стъкло.
Намерих 3 теми по темата за стъклата и малко се отчаях. Пускам 4та за да обобщя и изкажете мнение все пак.
Не знам дали от ендеците или някой ме е подпрял някъде, че и бронята е откачена от същата страна, но се появи пукнатина и пълзи нагоре и отивам към смяна на предно стъкло.

Доколкото прочетох препоръчителни са стъкла Pilkington и NordGlass – не знам дали това се има предвид под „европейски” (оригинално няма да се обсъжда) от там следват разни турски и китайски, които, доколкото разбирам са с дефекти и те правят разноглед. Ще видя цени, ако не е прекалена разликата в парите ще търся вариант Pilkington бял, с лента, термичен и триплекс.

Проблемът обаче е с монтажа. Двете основни опции са Кобра и Мустанг, макар че повечето мнения са за мърлива работа. Имаше почти положително мнение за „Сим пет сим" във Военна рампа, които за пръв път ги чувам. Също и Glass Gold Group в Слатина.

Кажете къде да ходя.
1ви вариант - ако някой знае читав сервиз на споменатите фирми в Сф. Малко ме е шубе да търча до там, че ако ме пипне драгия полицай ще има се обясняваме с часове, 150 кинта май е акта може и спиране от движение.
2ри вариант - Кобра Ловеч, няма проблем да ида, но този клон е част от негативните мнения, но Кобра си е нарицателно за автостъкла
3ти вариант - някаква "фалшива" Кобра от Враца, която ползва името, но могат да дойдат при мен на място без надценка.
4ти вариант - да потърся втора ръка стъкло, и някой гаражен майстор да го слага след като шанса и специализираните сервизи да оплескат работата при монтирането клони към 100% (най-много разправия и най не ми се ще)

Аз в момента клоня към вариант 3 - фалшивата Кобра с монтаж на място.
Мисля си така: Където и да ида трябва да си тръгна няколко часа след монтажа, което повишава шанса да се размести стъклото защото още не е стегнало и да бера ядове. А ако дойдат на място, дори и да не са факири - първо ще го правят пред мен и второ ще я оставя ден-два да си изсъхне лепилото, силикон или каквото там ползват, без да го мандръсам по дупки и това ще намали риска - дали право мисля или?
Мнението беше редактирано от benzy: 27 май 2019 - 22:41
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 28 май 2019 - 06:56

Винаги има и ще има доволни и недоволни клиенти. Лично аз без да правя каквато и да е реклама или антиреклама си смених стъклото в "Кобра" Пловдив. Показаха ми три модела стъкла избрах някакво XYG май беше фирмата и мисля, че беше турско. Оставих им колата сутринта и си я взех вечерта, отвътре беше порядъчно умърляна имаше парченца стъкла и изсъхнало лепило навсякъде, стъклото беше цялото омазано в "мазни ръчички", а дори огледалото не бяха закачили. Ми какво да ти кажа бях в потрес и накърнено самочувствие, но да чукна на дърво стъклото държи трета година след монтажа и не съм забелязал някакво оптично изкривяване имам чувсто, че УВ защитата му е доста по-слаба. Та в заключение-Доволен съм :icon_razz2:
Поздрави и Успех :icon_wink2:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 май 2019 - 06:59

До скоро имах вектра и я продадох на приятел. По някаква причина се пукна леко в горния ъгъл на пасажерската страна. Супер тъпо, защото на никой не пречи освен на полицаите. Човека я остави да я сменят сега, но до последно го навивах да намери оригинално стъкло втора ръка, което е свалено без да се пукне и да го монтираме двамата. Тегавата част е свалянето на старото. Може да стане доста мръсна работа, но пък няма какво да му пазиш на пукнатото стъкло.

Ще питаш защо исках да го направя аз? Защото за да се пукне стъклото, значи има ръжда точно там дето се е пукнало. Ще сложат новото стъкло и след 2 седмици пак ще цъфне като я усучеш леко. Трябва да се почисти и обработи и тогава да монтираш новото. А монтажа на новото е най-лесната работа на света и ти гарантирам, че с малко старание ще го направиш значително по-добре от коВраджиите. Трудното е да изкараш счупеното от мястото му.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 28 май 2019 - 07:07
Отговори

indi снимка indi 28 май 2019 - 12:01

[quote name='Ne6to Smisleno' timestamp='1559019575' post='1302402']
....., но до последно го навивах да намери оригинално стъкло втора ръка, което е свалено без да се пукне...

Ще питаш защо исках да го направя аз? Защото за да се пукне стъклото, значи има ръжда точно там дето се е пукнало. Ще сложат новото стъкло и след 2 седмици пак ще цъфне като я усучеш леко. Трябва да се почисти и обработи и тогава да монтираш новото. /quote]
Най-добрия,но и най-рисков вариант.Риска е в продавача,който може да обяви всяко едно стъкло за "оригинално". Да не забравяме все пак къде живеем. :col01cop: И това с обработката е още по-задължително като действие преди монтажа на новото. Лично аз смятам,че benzy е най-добре да избере варианта,към който сам се е насочил. Защото ще наблюдава всички дейности и ще може да ги подсети ако "забравят" да обработят основата под стъклото. Аз също карам от три години със спукано предно стъкло, и при разговор в "Кобра"-Видин,ми казаха,че и Европейското и Китайското и Турското стъкло са на една цена--160 лв. :unsure: с две години гаранция.
Отговори

benzy снимка benzy 28 май 2019 - 14:09

Rosen Popov
Така е, винаги има и недоволни и отчитам фактът, че те обикновено вдигат повече шум.

Ne6to Smisleno
Да, но ти си си майсторляв и имаш предимството да си в Сф, аз само за да намеря ново стъкло ще хвърля 50тина лв за гориво, после риска при сваляне, при слагане и т.н.

И както е казал indi
една от идеите е, че като ги гледам в ръцете и подпитвам това не може ли така па иначе и напомням и взема, че поне си покрия "духалките" да не ги пълнят със стъкло и ще покрия седалките, че тая кожа ако се цепне стана мазало и ще видя дали има ръжда и ще обработим рамката. Като им бутна и шише сливова може да се отнесат по-сериозно :icon_wink2:
А и гаранцията си е гаранция.

Всъщност това май не е първа смяна - всичките ми стъкла с Pilkington само предното е Guardian, което ме навежда на още една не ведра мисъл, но както и да е... прокоба тегне над тая кола :biggrin:
Мнението беше редактирано от benzy: 28 май 2019 - 14:15
Отговори

sathv снимка sathv 28 май 2019 - 17:33

Нали знаете, че човек получава толкова за колкото е платил. По принцип при поставяне на евтино китайски стъкло печалбата за фирмата е нищожна и обикновена качеството на монтаж не е високо. Напълно разбираемо. По принцип аз действам така. Закарам колата и му давам на майстора 20 лева лично за него. Той обикновено е прост служител в Кобра. Така стимулиран качеството на монтаж винаги е било перфектно. Вътре изметено, изчистено табло, чисто стъкло, залепено огледало и винетка, всичко както трябва да бъде. Не пуснеш ли нещо под масата резултатите са на късмет, особено ако поръчаш евтино стъкло на стар автомобил. Имайте предвид, че й баровците черпят за да получат качество.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 май 2019 - 18:11

Определено стъклото Пилкингтън(колко ще е Пилкингтън също е отделен въпрос), на опел слагат такива, поне на Г-то. Всичко останало е със съмнително качество и също на късмет.

Има ги, не знам защо така евтини(около 150 лева виждам), явно китайски пилкингтън.... май...
Гледай си номера на стъклото(мисля има на него някакъв) и виж из сайтовете.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 28 май 2019 - 18:42

 sathv, на 28 май 2019 - 17:33, каза:

Не пуснеш ли нещо под масата резултатите са на късмет, особено ако поръчаш евтино стъкло на стар автомобил. Имайте предвид, че й баровците черпят за да получат качество.

И до кога така колега?Аз мисля,че това е прийом от времето на социализма.И аз давам пари на ръка на майстора,ама накрая ако съм доволен от работата!
Отговори

benzy снимка benzy 28 май 2019 - 19:29

 Д-и-м-о-в, на 28 май 2019 - 18:11, каза:

Гледай си номера на стъклото(мисля има на него някакъв) и виж из сайтовете.

На предното стъкло пише:
GUARDIAN
Solarshield
laminated
E11 43 R00087
DOT 122M39AS1
Transp. 75% min

Всички други стъкла са Пилкингтън, но страничните и задното са с различни показатели така или иначе.

 ivan_pop, на 28 май 2019 - 18:42, каза:

И до кога така колега?

Ми докато се оттървем от социализЪма предполагам... това е реалността, мисля още с идването на монтажниците ако са двама да им кажа, 30 лева и шише ви чакат в багажника. Може да са съвестни хората, но тогава още по-добре. А ако гледат просто да мине, тогава поне малко от малко ще ги стимулира да се постараят - тази мотивация може да ми спести ядове после да се обясняваме кое не е наред и кой виновен. На стара кола винаги ще е старата кола виновна ако даден ремонт не мине баш по план, през това сигурно всеки е минал.

Иначе ми препоръчаха тези: https://www.avtostakla-kobra.net/ за нашия район, утре ще звъня.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 28 май 2019 - 19:55

 ivan_pop, на 28 май 2019 - 18:42, каза:

И до кога така колега?Аз мисля,че това е прийом от времето на социализма.И аз давам пари на ръка на майстора,ама накрая ако съм доволен от работата!


Според мен ще си по-доволен от работата, ако преди това си дал някой лев на майстора. Ще има желание за работа, то не пречи и след добре свършената работа да дадеш и едно шише, което не се търкаля. :icon_razz2:

П.п, сега се сещам за "Баш майстора на море", когато за гарнитурата за Москвича даде доста петолевки за да мине преди чакащите в сервиза. И накрая нищо.
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 28 май 2019 - 19:58
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 28 май 2019 - 20:15

Специално за челно стъкло - оригинално си струва парите. Ментаците струват на 1/3, но като смениш две и разбираш че си се прее6ал по трудния начин. Лошо ако купето е криво или подава - това също може да води до пукане на предно или задно стъкло...
Отговори

benzy снимка benzy 28 май 2019 - 21:07

 Hotblooded, на 28 май 2019 - 20:15, каза:

Специално за челно стъкло - оригинално си струва парите. Ментаците струват на 1/3, но като смениш две и разбираш че си се прее6ал по трудния начин. Лошо ако купето е криво или подава - това също може да води до пукане на предно или задно стъкло...

Сиурно си струва, но не съм 100% убеден, дали няма ръжда или усукване, за да се спука и дали няма да стане пак, за това ще пробвам с нещо около средния клас. Ако се наложи да сменям и второ ще знам, че има и друг проблем за отстраняване.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 май 2019 - 12:37

 benzy, на 28 май 2019 - 21:07, каза:

Ако се наложи да сменям и второ ще знам, че има и друг проблем за отстраняване.


Да, ще има кола за продаване, защото ще се разориш да вземаш стъкла. Да оправиш проблема, няма да можеш напълно така или иначе. Ако пък се налага да кърпиш около стъклото, то не знам има ли шанс да се види това, ама ако е така - направо "по пътя".
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 май 2019 - 12:45

 Д-и-м-о-в, на 29 май 2019 - 12:37, каза:

Да, ще има кола за продаване, защото ще се разориш да вземаш стъкла. Да оправиш проблема, няма да можеш напълно така или иначе. Ако пък се налага да кърпиш около стъклото, то не знам има ли шанс да се види това, ама ако е така - направо "по пътя".



Що плашиш колегата? Изчистваш хубаво ръждата, маже се с ръждопреобразовател и после с боя 3в1. Отнема известно време обработката, но е лесна. После ако се залепи хубаво стъклото със силикона, че да не влиза влага става вечно...
Отговори

benzy снимка benzy 29 май 2019 - 15:13

Димов, нема продаване братче - друг луд кат мене да я вземе няма :mhihi:
А и съм нялал толкова много пара, че не ми се мисли, но пък я докарах горе долу до състояние в което ми е приятно да я карам, съвсем дребни неща останаха. Тя си е завинаги моя и ако недай боже има ръжди ще се правят, няма нещо дето да не се прави...
Мнението беше редактирано от benzy: 29 май 2019 - 15:26
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 май 2019 - 15:44

Сега моя приятел дето му продадох вектрата ми прати снимка на вектрата със свалено стъкло. под стъклото всичко е ръжда. Аз съм виновен за тая работа, защото стъклото е сменяно преди да я взема аз и не бяха сложили хубаво новото. Години наред я карах с течащо стъкло докато преди 4/5 години се хванах и я оправих хубаво, но от вътрешната страна. В крайна сметка е тръгнала ръждата и 10 години по-късно се е чуло. Закарал я е при познат. 120 лв и вече има ново стъкло, всичко е обработено както трябва.
Отговори

benzy снимка benzy 29 май 2019 - 16:28

Преди малко говорих с фирмата от линка - 140 лв за китайско стъкло с поставяне на място, 180 за европейско. Избрах второто. Не ми вдъхна особено доверие по телефона, но може да се лъжа, поне си беше брутално откровен човека. Гаранцията е само докато си тръгнат, поемат гаранция само за теч. Но 2ма майстори ми ги препоръчаха, че до сега не е имало рекламации. Та сега се моля да няма ръжда, а наистина някой да ме е чукнал и от това да е тръгнало. Петък или събота ще го поставят и ще ъпдейтна инфо.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 май 2019 - 16:32

Не случайно ти го казах в началото. Ти се молиш, ама сатистиката е срещу теб. Вземи една боя 3в1 с теб. Съхне за час и ще ти даде поне 4/5 години.
Отговори

benzy снимка benzy 29 май 2019 - 17:21

Каква е тази боя и утре ще потърся, остава да ми кандисат и да изчакат 1 час за съхнене, но ще ги стимулирам финансово то се е видяло че без това не може...
Мнението беше редактирано от benzy: 29 май 2019 - 17:21
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 май 2019 - 17:22

Някои и викат "протекта" вътре има боя, ръждопреобразовател и грунд. Това е мързеливия начин. Чистиш колкото можеш и мажеш. После става като защитно покритие. Даже е относително гъвкаво покритие.

Това е популярния бранд:
https://marmag.bg/je...-v-1-biala-0500

Има и други. Аз съм купувал и по-хубава от тая, но не помня марката.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 29 май 2019 - 17:25
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg