Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Загрява до 90 градуса и ... гасне :(

x10xe снимка x10xe 09 март 2012 - 23:18

Здравейте,
Първо искам да Ви се извиня, но нищо не разбирам от техническа гледна точка по колите и може да съм написал доста глупости надолу :)
От 1 седмица имам доста сериозен проблем с колицата ми, както съм написал в темата - загрява до нормалната си температура и гасне, след 10тина минути си пали и така до безкрай. Ходих при моя майстор, който основно си разбира по двигатели и ходова част и не е баш-майстор електричар и след като загасна и пред него замерихме, че не достига ток до горивната помпа. После пуснахме диагностика и излезнаха 2 записани грешки едната беше нещо проблем с оборотите, а другата проблем при палене, утре ще отида при него да ги взема точно как бяха за да ви ги изпиша. Докато колата не изстина (и съотв. докато не може да запали) грешките не можеше да се изтрият, след като изстина - грешките се изтриват и така ... пак до безкрай. Явно проблема е свързан с температурата. На диагностиката обаче, дава че датчика за температурата отчита нормални стойности 89 (в момента на гасненето)и така моя майстор си мисли че трябва да сменям компютъра на коричката, или поне да взема един от морга да го включим и да пробваме дали ще загасне пак. Е взех същия компютър от "друга" корса от морга, пробваме, да ама не....компютъра иска имобилайзера на въпросната "друга" корса, а знаете че имобилайзера пък иска ключа и става дълга и широка...

Четох из форума има колеги с подобен проблем но реално никъде не видях дали някой си е решил проблема и къде е причината за този проблем (само на едно място пишеше че може да е датчик на коляновия вал), мислите ли че е компютъра или има някъде някой смотан датчик (и ако знаете кажете кой е,) който "лъже" (надявам се изправния ми компютър) и вече нататък той да спира тока до горивната помпа. Предварително Ви благодаря за отговорите!
Мнението беше редактирано от x10xe: 10 март 2012 - 11:42
Отговори

lad_1005 снимка lad_1005 10 март 2012 - 07:45

Най-вероятно е датчика на коляновия вал. Лошото е, че не винаги записва грешка при повреда в този датчик. И си смени "майстора".
Отговори

Никсън снимка Никсън 10 март 2012 - 10:16

Здравей колега , напълно подкрепям колегата lad 1005 .... а този майстор найстина не ти помага. Поздрави и Успех.
Отговори

x10xe снимка x10xe 10 март 2012 - 11:42

 lad_1005, на 10 март 2012 - 07:45, каза:

Най-вероятно е датчика на коляновия вал. Лошото е, че не винаги записва грешка при повреда в този датчик. И си смени "майстора".

Благодаря ви за отговоритее :icon_razz2:
Малко тъп въпрос ама :) ... какво имаш предвид под това че лошото е, че не винаги изписва грешка :confused: (в смисъл, че трудно се "хваща" че в него е проблема ли?)
И друг въпрос трудна ли му е смяната :confused::) Отново се извинявам за въпросите си ама, в началото на темата съм изписал - изключително технически неграмотен съм. :kinggrin:
Отговори

x10xe снимка x10xe 13 март 2012 - 11:27

 lad_1005, на 10 март 2012 - 12:22, каза:

Да, трудно се хваща, че там е проблема. Смяната е лесна.


Колега, на схемата долу на позиция 3 - това ли е датчика на коляновия вал?
Публикувано изображение
Отговори

spoxer снимка spoxer 13 март 2012 - 18:13

Някоя добра душа ще каже ли другите неща какви са? :unsure:
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 13 март 2012 - 18:33

Колега, ето така изглежда датчика на коляновия вал (според сайта е за корси със мотор x10xe от 1997 до 2000г :
Публикувано изображение
Според мен датчика на горната схема е на под номер 6 :)
Отговори

kalin09 снимка kalin09 13 март 2012 - 18:39

1 датчик масло
2 клапан за парите от резервоара
3 датчик кол вал
4 ЕКУ
5 ЕГР
6 температурен датчик
Отговори

spoxer снимка spoxer 14 март 2012 - 12:31

 kalin09, на 13 март 2012 - 18:39, каза:

1 датчик масло
2 клапан за парите от резервоара
3 датчик кол вал
4 ЕКУ
5 ЕГР
6 температурен датчик


Благодаря МНОГО!
Отговори

x10xe снимка x10xe 23 март 2012 - 11:14

 lad_1005, на 10 март 2012 - 07:45, каза:

Най-вероятно е датчика на коляновия вал. Лошото е, че не винаги записва грешка при повреда в този датчик. И си смени "майстора".

Здрасти колега, Благодаря ти много - наистина се оказа датчика на коляновия Вал!!! :knee: Сега малко я тествам из града, но мисля, че ще е ок! Отново най-сърдечно Благодаря! Леко и безаварийно!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg