Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Въпрос за покупка на АСТРА К 1.6 CDTI ( 95 HP )

ivozet снимка ivozet 21 февруари 2021 - 20:36

 ulieliadi, на 11 февруари 2021 - 20:28, каза:

https://www.cars.bg/...b1fbb48f91d1f92
Аре налазвайте :newsm05_41:



Тази и аз я гледах в нета. Дори писах в чата, но така и не ми отговориха дали има гаранция.
Струва ми се, че има някакво разминаване в гумените уплътнители на стъклото на задна дясна врата и този на малкото триъгълно стъкло.
Нещо се губи линията. Явно е имало интервенция.

Този двигател B16DT е много проблемен с веригата. https://www.youtube....h?v=IuS5LPJqVaE
При нужда от смяна, се налага разглобяване на почти всичко. Направо се сваля двигател.
https://www.youtube....JeNvjBaw&t=217s
https://www.youtube....nf7eBgJc&t=814s


Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от ivozet: 21 февруари 2021 - 20:42
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 21 февруари 2021 - 20:54

Гаранция няма, защото е над 150 000км.
За уплътнението незнам - може и слънцето да лъже нещо. Ако е имало интервенция, нямаше да го виждаме :icon_wink2:
За смянята на веригата е обсъждано - към 1500лв в официален сервиз.
Отговори

benzy снимка benzy 21 февруари 2021 - 21:03

Не мисля, че двигателя е "много проблемен" със смяната на верига. В смисъл пари са и то доста, но нищо по-различно от коя да е друга марка предлагаща двигатели с верига. За смяна на верига на баварците тряскаш до към 3 бона, Мерцедес и Ауди и нагоре, чувал съм до 5.
Това е нещо, което правиш веднъж на около 180-200 хил км. Не съм чувал за ранни смени без пробег, за да го квалифицираме като проблем. Да, пада ти се на теб, умния първи собственик я маха тази кола преди да вкара толкова пари в нея. Ние взимаме коли на по много км и трябва да вкараме доста пара в замяната, но веднъж направиш ли го почти не се срещат оплаквания от този мотор, или най-малкото са в пъти по-малко от останалите.
Трябва да си таксиджия, да навъртиш 2 смени на верига и е време да свикнем, че ония старите вериги, на "необслужваемите" мотори ги няма и това си е консуматив... споко - и по-зле ще става :)
Мнението беше редактирано от benzy: 21 февруари 2021 - 21:06
Отговори

ivozet снимка ivozet 21 февруари 2021 - 21:45

Наскоро посетих една автокъща\морга в близост до Франкфурт. Точно от това К комби имаше цели 50 бройки печки със 110, 136 и 160кс. Километри от 50К до 150К. Тогава нищо ми светна, че е толкова проблемен двигател, за да ги зарязват след 3-4 године. И след видяното в тубата,хептен се затвърди.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 21 февруари 2021 - 21:59

Е, а Мерцедеси и Бмв-та нямаше ли?
Стига си се филмирал! Просто това е единствения дизелов мотор вграждан в Астрата, нормално е само такива да виждаш.
Хората карат нови коли, старите ги продават на нас особено дизеловите :icon_wink2:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 21 февруари 2021 - 22:31

 ivozet, на 21 февруари 2021 - 20:36, каза:

Тази и аз я гледах в нета. Дори писах в чата, но така и не ми отговориха дали има гаранция.
Струва ми се, че има някакво разминаване в гумените уплътнители на стъклото на задна дясна врата и този на малкото триъгълно стъкло.
Нещо се губи линията. Явно е имало интервенция.


Това разминаване за което говориш, ще го видиш на 99% в комбитата. Дължи се на второто уплътнение между вратата и шасито и конструкцията на самата врата(имай предвид че всичко там горе е само гума и при желание може да се подмени), което задържа влага и замръзва. Решението е мазане с течен парафин, силикон на спрей или глицерин. Първоначално и аз това забелязах при J-ки те. Другият вариант е да натиснеш вратата първо към купето, след това да я отвориш. Та най-вероятно няма никаква интервенция, просто немърливост!
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 21 февруари 2021 - 22:32
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 февруари 2021 - 01:55

 ivozet, на 21 февруари 2021 - 20:36, каза:


При нужда от смяна, се налага разглобяване на почти всичко. Направо се сваля двигател.


Не се сваля двигател, сваля се кутията.
Отговори

ivozet снимка ivozet 22 февруари 2021 - 16:02

Възможно е и без сваляне на двигател.Горните клипчета случайно ми попаднаха. Освен кутията, се сваля и съединител.
Колеги, има ли разлика в скоростните кутии при 136 кс B16DTH и 160 кс B16DTR? В кой сайт да погледна?
Мнението беше редактирано от ivozet: 22 февруари 2021 - 16:03
Отговори

Sim снимка Sim 22 февруари 2021 - 19:55

https://www.opel-infos.de
Мнението беше редактирано от Sim: 22 февруари 2021 - 19:55
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 февруари 2021 - 23:28

 ivozet, на 22 февруари 2021 - 16:02, каза:

Възможно е и без сваляне на двигател.Горните клипчета случайно ми попаднаха. Освен кутията, се сваля и съединител.
Колеги, има ли разлика в скоростните кутии при 136 кс B16DTH и 160 кс B16DTR? В кой сайт да погледна?


Има да, по-слабите са с М32, вкл и 136-те коня, силният е с Ф40, като по-късните версии минават пак на М, само че М35

Лично аз,не бих те посъветвал да вземеш 160 коня. Това вече отива твърде издупено за 1600 кубиков дизел от това поколение. Ако Си от хората, които ще си играеш "А сега да настъпя, а после да настъпя"... и така да си настъпваш през 5 минути, не мисля че е много удачно чак такова му натоварване, за тия мижави кубици.
Също така, не трябва да се притесняваш и за прословутата кутия М32, защото отдавна е обновена и няма проблемите с лагерите, както беше преди 2012/13-та

Личното ми мнение е, че най-балансираните коне за този двигател, си остават 110-те. за 136-те може да се поспори, но със склонност към съгласие, но 160 вече..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 февруари 2021 - 23:45
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 23 февруари 2021 - 06:55

Абсолютно, 110 ще е. Просто трябва чакане и избор на точния екземпляр. :) Спорен ден, колеги! :)
Отговори

ivozet снимка ivozet 23 февруари 2021 - 09:03

Благодаря за линка и обобщаването един пост по-горе!
110 кс ми се струват малко за комби версията. Не гоня максимални скорости. Най-вече държа на динамика при изкачване и ускорение при изпреварване.
Компромисна е версията с 136 и ремап след това. B16DTR бил с битурбо :clapping: Много примамващо.
Някой колега прави ли оглед на горната Астра в Стефанов?

Относно екстрите за модела от ляво надясно: Публикувано изображение
Първото копче е стар/старт системата
Второ за какво е? Спортен двигателен режим или окачване?
Трети е асистент на лентата
Четири - тракция
Пети - търсене на пространство за паркиране
Шест - парктроник сензорика

При Астра К няма ли функцията Автопаркиране, или е налична при автоматичните скорости?
Мнението беше редактирано от ivozet: 23 февруари 2021 - 11:00
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 февруари 2021 - 12:12

Sport бутонът маха лага от педала за газта, прави го по-чувствителен. Ако има flex ride, втвърдява окачването. Карах по-стар модел с такъв бутон, само че автоматик. Разликата беше осезаема при пренастройката, защото този бутон променяше и поведението на кутията - кога да превключи.

Общо взето, създава усещане за малко агресия..

Но е хубава екстра, да ти кажа ли защо? Защото се води функция dual map. Тоест може да си го направиш без натиснат бутон, да си нормално, а с бутона да ти променят само нея карта и тоест кеф ти ремап, кеф ти неремап.. само натискаш.
Дали има тук толкова добри, да го направят, това не знам..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 февруари 2021 - 12:21
Отговори

Dowper снимка Dowper 23 февруари 2021 - 15:52

 ivozet, на 23 февруари 2021 - 09:03, каза:

Относно екстрите за модела от ляво надясно: Публикувано изображение
Първото копче е стар/старт системата
Второ за какво е? Спортен двигателен режим или окачване?
Трети е асистент на лентата
Четири - тракция
Пети - търсене на пространство за паркиране
Шест - парктроник сензорика

При Астра К няма ли функцията Автопаркиране, или е налична при автоматичните скорости?


Е то този 5ти бутон нали е затова, автоматично паркиране. Като си намери място, ти само подаваш газ и сменяш първа/задна. В Астра се среща изключително рядко тази екстра.
Иначе това първо копче все се чудех какво значи, а то било за спиране на старт/стоп.
Отговори

benzy снимка benzy 23 февруари 2021 - 17:05

Какъв е смисъла да взимаш 136 и да я надуваш с ремап, вместо да вземеш направо фабрично надута на 160 с всичките си му салтанати изчислени и усилени за нея :confused: И да битурбо е, тоест вместо безобразен лаг на ремапнатата ще имаш моментален отговор от малкото турбо.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 февруари 2021 - 17:45

 benzy, на 23 февруари 2021 - 17:05, каза:

Какъв е смисъла да взимаш 136 и да я надуваш с ремап, вместо да вземеш направо фабрично надута на 160 с всичките си му салтанати изчислени и усилени за нея :confused: И да битурбо е, тоест вместо безобразен лаг на ремапнатата ще имаш моментален отговор от малкото турбо.


Нищо няма изчислено и усилено - всичко е същото, просто е още и още издут.
Това е като 1.9-ката, Saab я хванаха и й сложиха още едно турбо, само че е само 180 коня от близо 2 литра - 1910 кубика.

Като ще е така, по-добре да си вземе инсигния 2-ка 170-ка. И като иска ремап, има "мегдан" за 200 коня без проблем
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 февруари 2021 - 17:55
Отговори

benzy снимка benzy 23 февруари 2021 - 18:06

 Д-и-м-о-в, на 23 февруари 2021 - 17:45, каза:

Нищо няма изчислено и усилено - всичко е същото, просто е още и още издут.

Трудно ще ме убедиш че няма пипано из карантията, ама нейсе. Блока и основата може да са същите, ама горивната система и други подобни ще трябва да е пипана. Дори да си прав и да не е - най малкото вместо неизвестен чип това "издуване" си е правено с дино и всички надлежни тестове и изчисления. Безсмислено ми е да взимам малък мотор и да го насилвам при условие, че има по-мощен заводски...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 февруари 2021 - 18:11

 benzy, на 23 февруари 2021 - 18:06, каза:

Трудно ще ме убедиш че няма пипано из карантията, ама нейсе. Блока и основата може да са същите, ама горивната система и други подобни ще трябва да е пипана. Дори да си прав и да не е - най малкото вместо неизвестен чип това "издуване" си е правено с дино и всички надлежни тестове и изчисления. Безсмислено ми е да взимам малък мотор и да го насилвам при условие, че има по-мощен заводски...


Бенз, като кажеш усилено, аз разбирам хардуерно по самия двигател. А за горивна система че е бутната - е ясно... софтуери, мофтуери.

Точно като мен мислиш, и аз му казвам по-добре 2-ка 170. Пак е заводски "пипан". А вече ако е толкова фен на ремапа, казвам че може и няма проблем. Едно е да силиш двулитровка, друго е 1.6-чка.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 февруари 2021 - 18:14
Отговори

benzy снимка benzy 23 февруари 2021 - 18:16

То ясно, че блока и цилиндрите нема ги барат, не са такива хората, че да седнат да трошат пари и там... ама по периферните устройства си има промени, които ти с ремап няма да седнеш да правиш, а само ще изнасилиш и тях. За това винаги съм се чудел на хората, на които им се занимава с такива дивотии :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 февруари 2021 - 18:25

 benzy, на 23 февруари 2021 - 18:16, каза:

То ясно, че блока и цилиндрите нема ги барат, не са такива хората, че да седнат да трошат пари и там... ама по периферните устройства си има промени, които ти с ремап няма да седнеш да правиш, а само ще изнасилиш и тях. За това винаги съм се чудел на хората, на които им се занимава с такива дивотии :)

Така е, но за някой мотори си струва, не за всички.
Примерно 2.4-ката на Алфа. Това почва от 136 коня и завършва на 210 заводски. Смятай колко душа има още.
И аз не исках да се занимавам, но преди мен са се занимавали. Хубавото е и съм доволен поне от това, че явно са го направили както трябва, грам пушек не съм видял за 3 години и половина, дори да смачкам педала изведнъж. Аз мразя дизел да пуши. Може да ти се стори странно точно аз да го казвам. Това показва некачествен ремап или недобре работещ двигател(нещо не е наред).
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 февруари 2021 - 18:39
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg