Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

ГАЗ Versus БЕНЗИН

mercedes_benz снимка mercedes_benz 20 декември 2004 - 15:42

Benzin rules!!!!! <_<
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 декември 2004 - 17:31

yasmania, на Dec 14 2004, 05:25 PM, каза:

СЛЕДВАЩИЯТ МИ ОПЕЛ ЩЕ Е НА МЕТАН!!!!


Това без майтап! Цената на метана не е мръдвала от 81 ст. няма и да мръдне...Колкото и да е скъпо и тежко метанчето, друго си е да караш 100 километра с 13-14лв, друго си е с 4  левака.

Пък и метанстанцията във варна е на 400метра от вкъщи...ТОВА Е!

Цената няма да мръдне докато не навлезе по-масово след това ще скочи като всичко в България!!! А за газта всичките ми приятели дето караха на газ сега си карат на бенз.
Отговори

F-15E снимка F-15E 20 декември 2004 - 20:11

GASOLINE ONLY!!! <_<
Отговори

sheko снимка sheko 21 декември 2004 - 00:04

Стига с тая газ бе хора къде по света го има това и то да беше голямата икономия - ок ама май не се връзва кой знае колко по-тънко :huh:
Бензин си е истината!!! <_< :huh: :huh:
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 21 декември 2004 - 01:06

По света го използват защтото е еко гориво...боли ги кура че е 30% по-ефтино...
Отговори

sheko снимка sheko 24 декември 2004 - 19:01

THE_BUTCHER, на Dec 21 2004, 01:06 AM, каза:

По света го използват защтото е еко гориво...боли ги кура че е 30% по-ефтино...

Когато забранят всичките избушени дизели тогава и аз ще спра да карам на бензин и ще съм един истински еко-фен с двигател който работи с H2O <_<
Отговори

ГостPMG_* 25 декември 2004 - 16:23

sheko, на Dec 24 2004, 07:01 PM, каза:

и ще съм един истински еко-фен с двигател който работи с H2O <_<

А аз фен който ще кара с N2O :D
Отговори

sheko снимка sheko 25 декември 2004 - 16:59

Eeee това би бил оптималният вариант! <_<
Ще дадеш едно "о" няма начин :D
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 25 декември 2004 - 18:04

Колеги аз като голям фен на газта не мога да не напиша моето виждане. От това което съм прочел газта е нещо доста хубаво нещо за един мотор. Най-важното е,че намалява износването на двигателя това става тъй като при горенето газта отделя смазка, която допълнително намалява триенето в цлиндрите, докато бензина отделя киселини, който разяждат цилиндрите. Газта увеличава живота на мотора с около 30% Много хора са скептично настроени поради загубата на мощност с около 10-15%, но хубавото е на газта, че можеш да я коригираш и да я настроиш така, че разликата почти да не се усеща. А и при инжекционните загубата на мощност е много по-малка. Мен лично са ме возили с Vectra 2000 16V в кв. НАДЕЖДА с 220мк/ч!!!!! по един булевард, насред блокове и градинки. Аз също карам такава Вектра на газ и съм предоволен и от разход и от динамика на колата. Просто устроеното "впръскване" на газта и липсата на почти всякаква електроника, освен изпарителя, прави газовите уредби доста надежни. Бутилките се тестват и случайте на аварии са единици. Но бутилката е най-голямото неудобство заради обема на багажника.
За съжаление все още не мога да намеря инфо за това какви химични процеси и веще ства се отделят при изгарянето на газта в цилиндрите, за да съм още по-компетентен.
Отговори

ГостPMG_* 25 декември 2004 - 18:22

Vectra_16V, на Dec 25 2004, 06:04 PM, каза:

Колеги аз като голям фен на газта не мога да не напиша моето виждане. От това което съм прочел газта е нещо доста хубаво нещо за един мотор. Най-важното е,че намалява износването на двигателя това става тъй като при горенето газта отделя смазка, която допълнително намалява триенето в цлиндрите, докато бензина отделя киселини, който разяждат цилиндрите. Газта увеличава живота на мотора с около 30% Много хора са скептично настроени поради загубата на мощност с около 10-15%, но хубавото е на газта, че можеш да я коригираш и да я настроиш така, че разликата почти да не се усеща. А и при инжекционните загубата на мощност е много по-малка. Мен лично са ме возили с Vectra 2000 16V в кв. НАДЕЖДА с 220мк/ч!!!!! по един булевард, насред блокове и градинки. Аз също карам такава Вектра на газ и съм предоволен и от разход и от динамика на колата. Просто устроеното "впръскване" на газта и липсата на почти всякаква електроника, освен изпарителя, прави газовите уредби доста надежни. Бутилките се тестват и случайте на аварии са единици. Но бутилката е най-голямото неудобство заради обема на багажника.
За съжаление все още не мога да намеря инфо за това какви химични процеси и веще ства се отделят при изгарянето на газта в цилиндрите, за да съм още по-компетентен.

Тук въобще не сме на едно мнение, газта не отделя "смазка" а гори сухо, с по-голяма температура, именно заради това някой коли не могат да карат на газ, причината е, че клапаните им се нагряват доста и се износват доста бързо.
Поздрави :D
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 25 декември 2004 - 18:35

Предимството е че газта не оставя нагар след като изгори.Това нещто щади двигателя.Иначе найстина няма каква смазка да се отдели от газта,пък и по химия не съм учил при изгарянето на бензина да се отделя нещто киселинно...
Отговори

AstraGSi снимка AstraGSi 25 декември 2004 - 18:36

skyline, на Dec 25 2004, 04:22 PM, каза:

Vectra_16V, на Dec 25 2004, 06:04 PM, каза:

Колеги аз като голям фен на газта не мога да не напиша моето виждане. От това което съм прочел газта е нещо доста хубаво нещо за един мотор. Най-важното е,че намалява износването на двигателя това става тъй като при горенето газта отделя смазка, която допълнително намалява триенето в цлиндрите, докато бензина отделя киселини, който разяждат цилиндрите. Газта увеличава живота на мотора с около 30% Много хора са скептично настроени поради загубата на мощност с около 10-15%, но хубавото е на газта, че можеш да я коригираш и да я настроиш така, че разликата почти да не се усеща. А и при инжекционните загубата на мощност е много по-малка. Мен лично са ме возили с Vectra 2000 16V в кв. НАДЕЖДА с 220мк/ч!!!!! по един булевард, насред блокове и градинки. Аз също карам такава Вектра на газ и съм предоволен и от разход и от динамика на колата. Просто устроеното "впръскване" на газта и липсата на почти всякаква електроника, освен изпарителя, прави газовите уредби доста надежни. Бутилките се тестват и случайте на аварии са единици. Но бутилката е най-голямото неудобство заради обема на багажника.
За съжаление все още не мога да намеря инфо за това какви химични процеси и веще ства се отделят при изгарянето на газта в цилиндрите, за да съм още по-компетентен.

Тук въобще не сме на едно мнение, газта не отделя "смазка" а гори сухо, с по-голяма температура, именно заради това някой коли не могат да карат на газ, причината е, че клапаните им се нагряват доста и се износват доста бързо.
Поздрави :D

Абсолютно съм съгласен с колегата Скайлайн... И аз знам, че газта е със "сухо горене" и доколкото знам триенето не е по-малко, а даже по-голямо.
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 25 декември 2004 - 18:47

AstraGSi, на Dec 25 2004, 06:36 PM, каза:

Абсолютно съм съгласен с колегата Скайлайн... И аз знам, че газта е със "сухо горене" и доколкото знам триенето не е по-малко, а даже по-голямо.

Убеден съм, че триенето не е по-голямо. Дори и горенето да е сухо, газта не отмива маслото от стените на цилиндрите, докато бензина горазтваря и отмива и от тук триенето при бензина е по-голямо. Значи за отделянето на киселини при горенето на бензина съм го чел в някаква статия относно проблема газ или бензин. Както се казва колкото хора толкова и мнения. Аз в никакъв случай не отричам бензина, но пък и пълното отричане на газта е неправилно.
Отговори

ГостPMG_* 25 декември 2004 - 18:51

Vectra_16V, на Dec 25 2004, 06:47 PM, каза:

AstraGSi, на Dec 25 2004, 06:36 PM, каза:

Абсолютно съм съгласен с колегата Скайлайн... И аз знам, че газта е със "сухо горене" и доколкото знам триенето не е по-малко, а даже по-голямо.

Убеден съм, че триенето не е по-голямо. Дори и горенето да е сухо, газта не отмива маслото от стените на цилиндрите, докато бензина горазтваря и отмива и от тук триенето при бензина е по-голямо. Значи за отделянето на киселини при горенето на бензина съм го чел в някаква статия относно проблема газ или бензин. Както се казва колкото хора толкова и мнения. Аз в никакъв случай не отричам бензина, но пък и пълното отричане на газта е неправилно.

Повярвай ако караш някойа японка ще го отречеш, заради по-голямата температура на горене ;) Това е доста вредно, а доколкото отмиването на маслото от стената на цилиндара, ще ме прощаваш ама сегментите за какво са? :D Т.е. маслото не си седи по цилиндара, ако седи в твоята кола си за смяна на сегменти и ще ти гори масло :D

Поздрави
Отговори

F-15E снимка F-15E 26 декември 2004 - 00:55

skyline, на Dec 25 2004, 04:51 PM, каза:

Повярвай ако караш някойа японка ще го отречеш, заради по-голямата температура на горене ;) Това е доста вредно, а доколкото отмиването на маслото от стената на цилиндара, ще ме прощаваш ама сегментите за какво са? :D Т.е. маслото не си седи по цилиндара, ако седи в твоята кола си за смяна на сегменти и ще ти гори масло :D

Поздрави

:huh: <_< :huh:
Отговори

Владо снимка Владо 26 декември 2004 - 15:37

мдааа, дааа, дааа))) едно ще ви кажа - който твърди , че газта е по-полезна за един двигател - просто не е наясно))) То иначе какво излиза - че излизат от завода непреценени и готови за ремонт...

Газта е пълен боклук , а пък камо ли на С20ХЕ.... това си е направо недопустимо... горкият мотор , газаджия експериментатор го е обрекъл на вечни детонации...лудницааа :huh: <_<
Отговори

ГостOPELIX_* 27 декември 2004 - 14:23

Аз карам на бензин, много пъти се чудих за газова уредба, но така и не сложих. Не си заслужава, колата харчи повече, особенно градско, камоли и с тези цени в момента. Но всеки е достатъчно голям да преценя сам.

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

GT PoWeR снимка GT PoWeR 30 декември 2004 - 00:49

Моите впечатления от газовото са много добри! Вектрата я купих с газ и така и не я подкарах на бензин,само когато е студена минавах по 2-3км на бензин.Разхода до последно(преди да я продада) беше към 12/100 градско - абе при цена на газта 0.90лв с 10лв минавах 90-95км в София :D !Проблеми ми е правила само когато е имало прекъснат кабел на някоя от свещите - гърми зверски,обаче имах предпазна клапа на дебитомера и не е имало повреди!За вървежа мога да кажа, че се усещаше разлика само във високите обороти, а до 4000 об даже ми се струваше че на газ дърпа повече!Иначе 200км си ги правеше без проблем!!Абе доста бях доволен от вървене и от разход - все пак колата е Вектра GT с късите скорости!
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 30 декември 2004 - 18:59

LET's fly, на Dec 26 2004, 03:37 PM, каза:

мдааа, дааа, дааа))) едно ще ви кажа - който твърди , че газта е по-полезна за един двигател - просто не е наясно))) То иначе какво излиза - че излизат от завода непреценени и готови за ремонт...

Газта е пълен боклук , а пък камо ли на С20ХЕ.... това си е направо недопустимо... горкият мотор , газаджия експериментатор го е обрекъл на вечни детонации...лудницааа :huh: <_<

Ех приятел, може и аз да съм невежа по-отношение на газта, ама ти с тия гърмежи направол си избил рибата. Да те питам ти някога да си карал C20XЕ с газ? Да ти е гърмял пред очите?
Карам втора такава XE (първата се разделих заради стълб, а не заради газовата уредба) а тази ми е гърмяла 4!!!!!! пъти и познай какаво?!? Дебитометъра си е здрав, а да ти кажа и от какво гърмя: ами от човешка простотия и немърливост! Ако и ти си немърлив ще съсипеш и нов двигател ако ще и с ракетно гориво да работи! Сори за резкия тон, ама да говориш за нещо дето не си го преживял и да оплюваш така не е редно. На следващата сбирка мога да ти покажа какво причинява гърмеж, освен уплах, нищо непоправимо!
Ще ти кажа, че детонациите зависят само от отношението на собственика към колата му. Ако си сменяш нещата на време, а не чакаш до последния момент с идеята "абе време му е ама може още" няма да имаш гърмежи. След последната детонация съм минал 25хил.км и няма проблем. А като си сменя свещите на време и редовно си проверявам кабелите, капачката и палеца мога да ти гарантирам, че за детонации само ще четеш по книжките и ще чуваш за тях. Поздрави и весело посрещане на новата година!
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 02 януари 2005 - 17:59

За мен истината е че ако производителят ти дава да караш и на гас караи пък тва че двг-то ще си налали живота никой не ти казва и ти си троши главата и после харчи пари и реви :huh: . От смазването на бензина по добро в случая невиждам аз. Това е моето мнение <_<
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg