Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Камера в кола

Гостuntitled_* 28 февруари 2019 - 14:59

Здравейте, извинявам се ако темата се дублира или е коментирана вече, но ми писна в София непрекъснато да имам проблеми с колата заради съседи, които не могат да си решават проблемите с уста и им е много по-лесно да ти надраскат колата с ключ през нощта или да я повредят по някакъв начин и после да си се приберат на спокойствие с чиста съвест и ръце!
Обмислям вариант да си купя камера, която да сложа някъде вътре в колата и просто следващия път, в който стане нещо такова да отида и да му отрежа ръчичките златни на тоя дето си позволява да пипа чужда собственост без абсолютно никаква причина и то покривайки се.
Въпросът ми към вас е къде може да се сложи тази камера, за да не може някой отвън да я види и да ми счупи стъклото, за да я открадне например? И някой има ли опит като цяло с камерите в кола? Давайте ми съвети и мнения.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 28 февруари 2019 - 15:11

Привет.
Камерите или тъй наречените видеорегистратори обикновено се слагат на огледалото за обратно виждане и гледат напред. Има такива дето реагират на движение но пак казвам те гледат напред. Ако въпросния ти драска колата отстрани е малко вероятно да го видиш на запис. И алармата не помага за това. Въпроса е защо го правят. Да не спираш на мястото на някой съсед или нещо от сорта. Може и деца да го правят НО ако е само твоята кола значи нещо си сгафил. Спиш в колата една нощ но гледай да не те видят че влизаш. Създай впечатление че отиваш някъде и като можеш се вмъкни в колата и така иначе едва ли ще стане с камера.
Отговори

Гостuntitled_* 28 февруари 2019 - 15:17

 JorkataG, на 28 февруари 2019 - 15:11, каза:

Привет.
Камерите или тъй наречените видеорегистратори обикновено се слагат на огледалото за обратно виждане и гледат напред. Има такива дето реагират на движение но пак казвам те гледат напред. Ако въпросния ти драска колата отстрани е малко вероятно да го видиш на запис. И алармата не помага за това. Въпроса е защо го правят. Да не спираш на мястото на някой съсед или нещо от сорта. Може и деца да го правят НО ако е само твоята кола значи нещо си сгафил. Спиш в колата една нощ но гледай да не те видят че влизаш. Създай впечатление че отиваш някъде и като можеш се вмъкни в колата и така иначе едва ли ще стане с камера.


Здравей, благодаря ти за отговора. Камерата, на която съм се спрял снима на 360 градуса и поне на клипа, в който я рекламират се вижда всичко и отстрани.
Не мисля, че съм спрял на някого на мястото, тъй като дори спираме 2 коли една зад друга, за да не заемаме излишно място. Всеки ден спирам там и до сега не съм имал проблем с това място до днес когато намерих колата си с 2 доста дълбоки драскотини на шофьорската врата.
Мнението беше редактирано от untitled: 28 февруари 2019 - 15:18
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 28 февруари 2019 - 16:07

 untitled, на 28 февруари 2019 - 15:17, каза:

Здравей, благодаря ти за отговора. Камерата, на която съм се спрял снима на 360 градуса и поне на клипа, в който я рекламират се вижда всичко и отстрани.
Не мисля, че съм спрял на някого на мястото, тъй като дори спираме 2 коли една зад друга, за да не заемаме излишно място. Всеки ден спирам там и до сега не съм имал проблем с това място до днес когато намерих колата си с 2 доста дълбоки драскотини на шофьорската врата.

Така като си го описал аз останах с впечатление че това е системно. Виж дали ще се повтори и тогава действай. Аз имам видеорегистратор но пак казвам това няма да задейства снимането.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 28 февруари 2019 - 20:30

Има видеорегистратори които имат режим да започнат да снимат като се засече движение.Но тогава трябва да е захранен постоянно докато колата е на паркинг.
Отговори

Sim снимка Sim 28 февруари 2019 - 21:13

Въпреки че земята е кръгла, глупаците са на всеки ъгъл. Не можеш да се пребориш с тях. Направи си каско и веднъж годишно завеждаш щета на паркинг. За да хванеш идиота, който драска колата, трябва да си вътре и като се появи да излезеш и да му счупиш ръцете.
Отговори

sathv снимка sathv 02 март 2019 - 23:46

360 градусова камера на Hikvision като най-евтино решение. Слага се на тавана вътре в колата. Тя е плоска и не се забелязва. Отделно не прилича на камера, а на плафон. Писал съм за нея във форума. Цената по спомен бешен хиляда и кусур лева от Сектрон. С евтини китайски бъзикни, вечер нищо няма да направиш. Тя и тази не е кой знае какво, ама хубавите са доста по-скъпи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg