Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Педала на газта има лаг

assensy снимка assensy 07 февруари 2020 - 14:27

От няколко дни имам чувството, че подаването на газ закъснява със секунда/две. Усетих го като на един обратен трябваше да се изнеса бързо (по принцип крака ми е лек, но понякога се налага да натисна). Натискам газта и в общи линии няма реакция и след секунда някъде двигателя започна да набира обороти и изстреля колата с ритник. Пробвах още няколко пъти на чист път на равно да натискам рязко газта и същата работа. Реакцията закъснява с около секунда. Astra H, 1.9 CDTI, 150 магарета.
Мнението беше редактирано от assensy: 07 февруари 2020 - 14:27
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 февруари 2020 - 14:53

Ако имаш СПОРТ бутон, натиснеш ли го - този ефект изчезва. Но явно нямаш.

Така си е по програма, когато е заводски. Ако идеш на чип, отново ще стане без лаг.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 февруари 2020 - 15:00

Абе, той колегата едва ли кара колата от вчера. Възможно соленоида на клапана на турбото да се е позацапал. Разгледай около клапана какво става.
Отговори

assensy снимка assensy 07 февруари 2020 - 15:00

Имам, но не го използвам. Лежерен шофьор съм. Въпреки това, усетих този ефект понеделника. Понеже имах 3 дни епопея с алтернатор и силов кабел пиша чак сега. Като я взех колата пробвах и пак така. Ако не ми беше направило впечатление нямаше да пиша.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 февруари 2020 - 15:24

Пробвай да я натиснеш на трета до 120 и пиши какво става.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 февруари 2020 - 19:42

Тогава натисни го спорта, стъпи по-яко и виж резултата. Ако не е така вече, значи не си му обръщал внимание досега или наистина до тоя момент не ти се е налагало да "стъпваш до ламарината".

Ако може само да кажеш с кой кабел точно имаше проблем и къде точно беше.
От алтернатор до стартер ли? От стартер до акумулатор ли? Коя кербовка точно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg