Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Астра Г задни накладки

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 август 2017 - 20:45

Здравейте,
Вчера се рових за тия накладки(не че са за смяна още), но видях че повечето имат скосяване от двете страни на самата накладка(тоест по-малка контактна повърхност). В една от марките пишеше че тя е за без ABS. След още малко ровене видях(поне от чертежа) че има и накладки, които са абсолютно равни по цялата повърхност(няма скосяване, понеже на чертежа няма вертикални черти.... там откъдето започва наклона).

Сега въпросът е : Кои точно накладки (марки) са изцяло равни, защото като гледам по парт номерата снимки, пак се оказват скосени някой от тях. По чертеж има на Delphi, Textar, Cifam и мисля че LPR и NiPparts с равна повърхност по цялата площ, но как да съм сигурен. Дори и да се обадя да разпитвам, те там ги нямат пред себе си за да ми кажат.

Някой знае ли със сигурност кои марки са с напълно равна повърхност. Линкове или парт номера ще са от полза.

P.S: Спирачните апарати са на Lucas. Тоест накладки с "правоъгълните" уши.
Отговори

CuMo снимка CuMo 30 август 2017 - 21:24

Първоначално ми бяха взели Lpr, които определено не са скосени в краищата, а са плоски, но монтажа беше извършен без закрепващите стоманени ламаринки и се наложи да купувам Ate, които в комплекта си бяха с тези ламаринки, Ate-то са скосени встрани. Това мога да кажа като информация, но кое те притеснява за скосените и нескосени краища?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 август 2017 - 21:28

Притеснява ме че в сайт гледах да пише за скосените че са за без АБС система. И още когато са скосени, това прави общата спирачна повърхност по-малка... следователно по-неефективни. Като гледам моите, та това е 1/3 от накладката не опира върху диска.
Отговори

CuMo снимка CuMo 31 август 2017 - 05:39

Това за с и без ABS-а изобщо няма да го мислиш, освен ако може би няма разлика с някакви датчици, но при мен е със акустичен "сензор" - ламаринки, които като се изтърка достатъчно накладката започват да опират по диска и да свирят. Колкото до площта, с която спират - споко, хората са си го измислили, ако се загледаш предните накладки всички са скосени в краищата и след като се поизтъркат си лягат както трябва. А и друго нещо - всички големи производители ги правят скосени в краищата, а само една или две (не толкова скъпи марки) ги правя с равна площ, трябва да ти прави впечатление ;)
Отговори

Коцето снимка Коцето 31 август 2017 - 09:06

За мен по-скоро тия дето не са скосени са менте, скосяват се за да няма директен атакуващ ръб и по този начин да не влиза в резонанс от което скърца, свири, писука и т.н..
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 август 2017 - 10:23

Може и да си прав, колега.... но предните(където натовареността е в пъти по-голяма) са си равни. Аз съм с предни на TRW и са изцяло равни - няма свирене, скърцане, писукане - нищо.
По скоро зависи от самия материал а не от това дали имат ъгъл или не. Но за едно знам че съм прав(физиката си е физика) - при по-малка контактна площ се получава по-малка спирачна сила.
Отговори

Коцето снимка Коцето 31 август 2017 - 12:26

Спирачната сила зависи от фрикционния материал (феродото), а площта всеки производител си я изчислява и щом е прпеценил че трябва да са скосени ги прави такива. Обикновено "меките" накладки са винаги скосени защото те са скърцащите. Виж ги (ако ти се играе де) с каква твърдост са тези TRW които си слагал.
Мнението беше редактирано от Коцето: 31 август 2017 - 12:46
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 септември 2017 - 11:23

В крайна сметка взех едни TRW-та. Скосена е само "външната накладка", вътрешната си е нацяло равна. И така са всичките известни марки накладки. Скосената накладка колкото повече се "изхабява", толкова повече площ става. Но забелязах че дълбочината на скосяване е по-малка от тази на Delphi-тата. Засега се държат много добре - ще видим нататък. Не се чува никакво свистене, шумене или подобно. Смятам че стават и си "пасват" с Текстар дисковете.


Това е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg