Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Omega A

Omega A - Парно

Papo снимка Papo 05 януари 2010 - 14:31

 ghost, на 27 Nov 2009, 21:43, каза:

майко таблото ли трябва да свалям :icon_smile: май ще я карам без парно ...


колега ако става въпрос за омегата не е нужно да сваляш таблото, просто свали жабката тя се държи на няколко болчета + една кора под нея и ще имаш пряк достъп до радиаторчето. Тази есен ми се наложи да смъкна моито радиаторче 9 пъти така че няма проблем, ако има нещо :icon1_mrgreen:
Отговори

Papo снимка Papo 05 януари 2010 - 14:49

Имам едно питане, към хората със омега А... някой може ли да ми каже стрелката на уреда за охладителната течност до къде стига при загрят двигател, защото моята не отлепя много стига до първата чертичка след синьото и се залепя там дори като пусна парното пада малко надоло. Нещо ми подсказва, че не е много добре това... на какво може да се дължи?

П.П: Това лято буквално ми се пръсна радиатора защото беше затлачен, дадох 900 лева за нов радиатор "GM"... имам магазин за авточасти, смених термостата точно по каталог какъвто го дават, купих ново радиаторче за парното, нови водни съединения, нови трабички за парното... с две думи всичко по охладителната система е чисто ново точно така както трябва да е но колата не може да влезе в оптимални градуси на работа.

П.П2: ОБЕЗВЪЗДУШЕНА Е :)
Отговори

venko_72 снимка venko_72 05 януари 2010 - 14:54

Здравейте и ЧНГ на вички! Здраве и безаварийност. Четох и рових във форума но като моя проблем не видях. Ако повтарямтема извинете, ако може дайте съвет.Термостата ми се беше прецакал и стрелката на термометъра стоеше само в синята зона. След като го смених колата загря до 90 С и се появи и парното. На другия ден тръгнах от Бургас за Плевен и по едно време гледам стрелката на термометъра пак в синята зона. Докато се чудех какво става мамка му тя започна да се вдига и за трийсетина секунди отиде на 90 С. И така се колебае през различни интервали от време. Може през 3 км да падне може и през 50км. Може веднага да се вдигне на 90 С, може и след 40 км. Карам така около 1500 км. Не видях някаква закономерност. Иначе нивото на масло и антифриз е нормално. Като че ли ще се купува още един термостат, а? На този дето сложих не му запомних марката обаче. Ако някой е имал подобен проблем да ме светне. Предварително благодаря!
Отговори

nakata снимка nakata 05 януари 2010 - 15:03

Здрасти колега и при на таблото не загравя, макар че не е от таблото, предполагам от температурния датчик е. И на двата ми двигателя беше така :icon1_mrgreen: .
Аз този уикенд си преместих маркучите за изпарителя от дросел-а към парното, и така по лесно си обезвъздуших парното.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 05 януари 2010 - 15:05
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Hevy снимка Hevy 05 януари 2010 - 15:32

По вероятно е да прави лош контакт буксата на датчика за температурата, охл. течност е по инертна, не може така бързо да се изстудява-нагрява...
Отговори

venko_72 снимка venko_72 05 януари 2010 - 15:50

 Hevy, на 05 Jan 2010, 15:32, каза:

По вероятно е да прави лош контакт буксата на датчика за температурата, охл. течност е по инертна, не може така бързо да се изстудява-нагрява...

Ами ако шибания термостат отваря рязко? И става като стария дето биши все отворен. Незнам, затова питам.Но това с буксата май не е - понякога стрелката стои и посредата.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 05 януари 2010 - 15:55

По-важният въпрос в случая е дали се менят само показанията на таблото (повреден или лош контакт на датчика) или се мени температурата на течността. Виж как е парното при видимо изстиване. Термостата се движи от разширението на активен елемент, който не може да скача от една крайност в друга.
Отговори

venko_72 снимка venko_72 05 януари 2010 - 16:00

И парното намалява
Отговори

Papo снимка Papo 05 януари 2010 - 16:00

аз го усещам, че не загрява като хората просто ми е интересно при другите омеги до къде загрява, с тига ли до към 90 градуса или?!
Отговори

nakata снимка nakata 05 януари 2010 - 16:04

Не стига до 90 градуса, а една чертичка по надолу и там си седи при нормално загратя.
.Иначе термостата си ми работи нормално. Просто в датчика е проблема :)
Може да си провериш таблото дали ти е наред като допреш кабела от датчика към маса и ако стрелката ти забие в червено не е от таблото.
Мнението беше редактирано от nakata: 05 януари 2010 - 16:06
Отговори

Papo снимка Papo 05 януари 2010 - 16:53

не бе колега не ми схващаш мисълта... всичко си работи нормално просто ми се струва, че не загрява достатъчно и питам другите с омега А при нормално загрят двигател къде им стои стрелката?! Както казваш ти и моята стрелка стои на чертичката м/у синьото и 90 градуса, но парното е много слабо. Карах без жабка известно време за да видя добре ли загрява радиаторчето - и двете трабички парят не може да се пипнат но парното е слабо (радиаторчето е чисто ново) всичко съм проверил и е в изправност и ми хрумна, че не загрява достатъчно... колко градуса трябва да е оптималната температура на охладителната течност?!?!?
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 05 януари 2010 - 17:04

ами перката включва ли ? моят датчик се беше прецакал на бързата скорост и се включваше перката и стоеше под 80 градуса смених го и сега няма проблем :)А ако ти падне темературата пипни дебелия маркуч към радиатора ако пари значи е отворил термостата :) Запали е на място и виж какво става :)
Мнението беше редактирано от SKOFIELD**: 05 януари 2010 - 17:05
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 05 януари 2010 - 17:08

 venko_72, на 05 Jan 2010, 16:00, каза:

И парното намалява



Е, щом намалява и парното, значи нещо не е наред с термостата.
Отговори

nakata снимка nakata 05 януари 2010 - 17:31

 Papo, на 05 Jan 2010, 16:53, каза:

не бе колега не ми схващаш мисълта... всичко си работи нормално просто ми се струва, че не загрява достатъчно и питам другите с омега А при нормално загрят двигател къде им стои стрелката?! Както казваш ти и моята стрелка стои на чертичката м/у синьото и 90 градуса, но парното е много слабо. Карах без жабка известно време за да видя добре ли загрява радиаторчето - и двете трабички парят не може да се пипнат но парното е слабо (радиаторчето е чисто ново) всичко съм проверил и е в изправност и ми хрумна, че не загрява достатъчно... колко градуса трябва да е оптималната температура на охладителната течност?!?!?

И при мен парното е слабо, не съм сменял радиаторчето само го продухвах, мислих като ми остане време да разглобя таблото да видя някоя клапа да не би да затваря добре.
Отговори

Papo снимка Papo 05 януари 2010 - 17:48

 nakata, на 05 Jan 2010, 17:31, каза:

И при мен парното е слабо, не съм сменял радиаторчето само го продухвах, мислих като ми остане време да разглобя таблото да видя някоя клапа да не би да затваря добре.


ако намериш от къде е проблема пиши, че аз съм със комби ииииии тоя хамбар няма стопляне със леко усезаемо парно
Отговори

venko_72 снимка venko_72 05 януари 2010 - 18:14

Перката не включва - температурата не се покачва повече от 92-93 С. Като стигне дотам или се задържа или пада до синята зона. Перката ми се включва много рядко и то малко преди 100 С. Това ще е само фалшив термостат и лошото е че трябва пак да се разглобава историята
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 05 януари 2010 - 18:55

Еми то освен термостата да е друго няма виж пак маркуча ти дали става горещ и ако е така отивай направо в магазина и им покажи стоката :) успех
Отговори

venko_72 снимка venko_72 05 януари 2010 - 19:19

Да и в магазина ще ме сложат на оная си работа. Ако изобщо го сменя ще пиша какво е станало.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 05 януари 2010 - 19:23

 venko_72, на 05 Jan 2010, 18:14, каза:

Перката не включва - температурата не се покачва повече от 92-93 С. Като стигне дотам или се задържа или пада до синята зона. Перката ми се включва много рядко и то малко преди 100 С. Това ще е само фалшив термостат и лошото е че трябва пак да се разглобава историята



вземи си Vahler термостат
Отговори

venko_72 снимка venko_72 05 януари 2010 - 19:27

А ако го оставя така какво може да се получи
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg