Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем при работа на бензин

user3636 снимка user3636 23 ноември 2011 - 15:24

Здравейте колеги,колата е Вектра А Ц18НЗ,нямам газова уредба,карам само на бензин.От няколко дена започна някаква аномалия в работата на двигателя.Първо започна с присветкане на лампата за грешки на 2 пъти докато карах.Направих самодиагностика и излезе грешка 44-бедна смес.Покарах още един ден и светна още 2 пъти,като светва и след няколко секунди изгасна.Пак самодиагностика този път изкара и грешка 13-ламда сонда,няма промяна в напрежението!!!!Днес прегледах букасата на ламдата беше цялата клеасала,почистих я,незнам дали ще светне лампата пак но забелязвам,че на място като я изфорсирам не е така динамична,друг път като чукна газта на място и се усеща повече мощ.Пък и на място взе да ми работи едно такова неравномерно клати и оборотите при форсиране започнаха да падат по-бавно а и като изключа от скорост последните 2 дена ми падаха много бавно,иначе при каране не прекасва набира равномерно но като че ли с намалена мощност.Сега като изчистих буксата нямам наблюдения как е,довечера ще разбера но пък на място работи с прекасване ама само на празния ход,като чукна газта няма прекъсване.Дали не е възможно от грешките че са в ЕКУ-то понеже не сам ги изчистил или....някой ако има идея????
Мнението беше редактирано от user3636: 23 ноември 2011 - 15:28
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 24 ноември 2011 - 12:48

Смени сондата.
Отговори

user3636 снимка user3636 24 ноември 2011 - 15:24

Само,че проверих,не е от нея!!!!Работи си,когато е студена се усеща повече,направо не и достига мощ и като настъпя и пусна педала направо оборотите падат много барзо но не загасва,а когато загрее обратно пак не и достига мощ но оборотите вече падат много бавно особено при освобождаване от скорост.И на място загряла ми работи много зле.Тоците проверих с изключение на свещите,които ма самнява да е от тях,ТПС-проверих с друг,гледам дюзата си впръсква нормално,не сам мерил налягане.Когато паля оборотите се вдигат на около 1000/1000 и нещо,задържа ги и бавно падат до нормалните и започва да работи неустойчиво а преди не беше така,при палене вдигат се и веднага падат до нормалните,днес ми изписа само грешка 44!!!!
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 24 ноември 2011 - 23:01

 user3636, на 24 ноември 2011 - 15:24, каза:

Само,че проверих,не е от нея!!!!Работи си,когато е студена се усеща повече,направо не и достига мощ и като настъпя и пусна педала направо оборотите падат много барзо но не загасва,а когато загрее обратно пак не и достига мощ но оборотите вече падат много бавно особено при освобождаване от скорост.И на място загряла ми работи много зле.Тоците проверих с изключение на свещите,които ма самнява да е от тях,ТПС-проверих с друг,гледам дюзата си впръсква нормално,не сам мерил налягане.Когато паля оборотите се вдигат на около 1000/1000 и нещо,задържа ги и бавно падат до нормалните и започва да работи неустойчиво а преди не беше така,при палене вдигат се и веднага падат до нормалните,днес ми изписа само грешка 44!!!!

При мене даваше грешка 13 демек умрела сонда само от време на време и то като набримча колата за 10-15 минути но ми писна и я смених. Проблеми като твоите обаче не съм имал.Като палиш студена оборотите ти треа паднат като позагрее малко,а не веднага понеже тва се командва от температурния датчик така,че го замери и него- данните ги има и в аутодата и тука по форума.Горивен филтър ако не си сменял отдавна и него смени. Може да пробваш и да стиснеш маркуча за обратния бензин и да видиш как ще работи и ако се подобрява или няма налягане или дюзата е позапушена.
Отговори

user3636 снимка user3636 25 ноември 2011 - 00:02

Да,това смятам да направя утре,понеже имам съмнения,от известно време,че налягането е ниско и филтъра е за смяна или помпата понеже като купих колата бяха сменили помпата с нова ама китайска.Работеше,ама много свиреше,дразнещ зжук и имах една орогинална бош 2 ръка и я смених,но не проверих налягането след смяната дали е нормално само видях,че запали,малко трудно,беше изахнала и това беше.И за температурния датчик имам самнения но сам го сменял и то с нов,че и оригинален купих 40 и няколко лева.Но го смених ей така просто,не че старият беше развален,той даже си е още в колата даже мога и с него да пробвам ако не е от налягането,тои и без това си е заводския!!!!Мерси,колега ще пиша пак!!!!
Мнението беше редактирано от user3636: 25 ноември 2011 - 00:06
Отговори

user3636 снимка user3636 28 ноември 2011 - 16:39

Искам да споделя,днес започнах прегледа по метода на изключването,премерих компресията между 10 и 11 е и на 4-те цилиндъра,но свещите бяха ужасттттттттттттттт много черни!!!!Няма логика уж грешка бедна смес пък черни свещи????и ламдата буксата беше окислена.Изчистих буксата,свещите и като че ли се нормализира работата,смятам температурния датчик да сменя,но още сам потресен от тези разминавания с цвета на свещите и причината!!!!
Отговори

Toto2 снимка Toto2 10 декември 2011 - 11:58

Здравейте.Използвам темата,защото откакто започнах да паля и подгрявам на бензин,забелязах,че и на мен ми светва същата грешка.Докато е студена ми светва,но като загрее,угася и после след запалването и каране,нищо.Преди да светне чека,започва да прекъсва,а като светне,оборотите се оправят.Преди малко си поиграх с колата,имах леко сълзене от маркуча за бензин,оправих го и се досетих,че един колега беше питал за октан-коректора,реших да сменя от95 на 91,ако числото е към щипката.За мое учудване работата на мотора се оправи значително.Сега остава да наблюдавам,дали ще има някаква промяна.Но все пак,ако някой има някаква идея,нека я сподели.Свещи,кабели,капачка,палец,бубина,комутатор,всичко това е наред.Сондата е на две години и ми се струва,че щом отчита бедната смес,значи си работи.И още нещо.Както на колегата,оборотите падат малко бавно,след форсиране.
Отговори

stancho снимка stancho 10 декември 2011 - 17:19

Здравейте колеги !
Имах и аз подобен проблем.Черни свещи, припушване от ауспуха и т.н. При мен се оказа датчика за температурата. Този , който е за компютъра.Оказа се че е паднала скобичката на буксата (синя на цвят) и окислени конектори.След почистването им и напръскване с контактен спрей , до сега проблеми съм нямал. Намерих на старо и скоба , така , че сега всичко е наред.
Отговори

user3636 снимка user3636 18 декември 2011 - 03:41

 Toto2, на 10 декември 2011 - 11:58, каза:

Здравейте.Използвам темата,защото откакто започнах да паля и подгрявам на бензин,забелязах,че и на мен ми светва същата грешка.Докато е студена ми светва,но като загрее,угася и после след запалването и каране,нищо.Преди да светне чека,започва да прекъсва,а като светне,оборотите се оправят.Преди малко си поиграх с колата,имах леко сълзене от маркуча за бензин,оправих го и се досетих,че един колега беше питал за октан-коректора,реших да сменя от95 на 91,ако числото е към щипката.За мое учудване работата на мотора се оправи значително.Сега остава да наблюдавам,дали ще има някаква промяна.Но все пак,ако някой има някаква идея,нека я сподели.Свещи,кабели,капачка,палец,бубина,комутатор,всичко това е наред.Сондата е на две години и ми се струва,че щом отчита бедната смес,значи си работи.И още нещо.Както на колегата,оборотите падат малко бавно,след форсиране.

Искам да попитам как става това с обръщането на октан коректора на 91,понеже гледам моя е на 95 и не виждам как мога да го обърна????
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 18 декември 2011 - 09:10

Изважда се буксата и се слага на обратно, ама ефект от това няма да има, ако другите неща по колата са наред.
За твоя проблем с ламда сондата - или трябва да си направиш светодиодна индикация да ти показва нивото на ламда сондата или да я вържеш на компютър и да следиш показанията. Ламда сондата може да умира по много различни начини.
Неравномерна работа на двигателя може да има и от бедна и от богата смес. След като караш само на бензин е важно ламдата да е изправна и да работи коректно. Тя може да умира и да сработва много бавно, ще си мени показанията, но не 10 пъти в секунда, а един път на 5-10 секунди.
Отговори

user3636 снимка user3636 18 декември 2011 - 09:15

Ходих на диагностика,след като вече бях сменил температурен датчик,но не беше от него.На диагностиката ми показа 2 грешки 13 ламда няма промяна и 44 бедна смес.Майстора,при който ходя винаги закачи за електрониката нещо наподобаващто на електронна игра точно,едно малко и нещо настройва,изтри грешките и си трагнах с друга кола.Лампата не светна повече,но това с оборотите да падат бавно си остана и по осезаемо стана следващите дни.Накрая вече не падаха до нормалните а оставаха на 1000 някъде и леко играеха.И след това сам си открих проблема,то от доста вереме един приятел ми вика,че съска някаде от към моното и като размърдах стъпковото моторче започна да съска повече и да работи неустойчиво,Оказа се,че взима въздух през самото моторче понеже вътре в него има още 1 уплътнение знам понеже съм отварял вече 1.После го покрих със силикон по краищата,временно докато взема друго.Работата и динамиката се нормализира за сега!!!!
Мнението беше редактирано от user3636: 18 декември 2011 - 09:15
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg