Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Дъра-бъра

dtrifonov снимка dtrifonov 24 ноември 2016 - 18:39

 BOz, на 24 ноември 2016 - 15:39, каза:

Горе долу обикалях един месец по сервизите за изработка на къстъм изпускателна тръба, за да заменя ДПФ-а, с идеята да си го запазя, защото много мразя нещо по колата ми да е преправяно по принцип. Но като ми обявиха едни космически цени, често и 4 цифрени, взех решението, че го свалям, отварям го, махам му съдържанието и го затварям и връщам на колата. Да с две думи е избушена вътрешността. Следва и софтуерното елиминиране на ДПФ-а. До тук абсолютно нищо не се промени по колата - нито като вървене, нито звук, нищо. Все едно си е там, но вече не регенерира и не вади грешки за температурния сензор и за диференциалния такъв.
Също така съм премахнал и вихровите клапи. Там се усети разликата в ниски обороти с леко по-мудно поемане от ниски обороти. Усеща се леко по-лагава колата, но при положение, че едната я намерих счупена и заклещена по път към цилиндрите, направо разкарах всички, за да не ме изненадат тия "насекоми" с голям ремонт в бъдеще.

Здравей,
а разхода не паднали поне? :)
Поздрави!
Отговори

BOz снимка BOz 25 ноември 2016 - 12:47

И в разхода общо взето няма никаква разлика.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 26 ноември 2016 - 20:23

Хъм, интересно.
Повечето колеги /с други марки автомобили/ говорят за пъргавост и повече мощност :confused: , но може да е тяхна амбиция.
Софтуерно изпита ли затруднения? Колко струва услугата за последното и напълно читава ли е казваш?
Отговори

BOz снимка BOz 27 ноември 2016 - 14:47

Разхода на автомобила ми е хоби и за това казвам, че няма разлика, защото и абсолютно точната статистика не показва промяна.
Сумата по премахването ми излезе всичко 700лв. Със софтуера отначало имах малко проблеми, защото е ЕДЦ17Ц19, с който някои хора имаха трудност. Но след тестове и донастройки стигнах до крайния резултат, който очаквах.
Мнението беше редактирано от BOz: 27 ноември 2016 - 14:47
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 27 ноември 2016 - 18:29

Публикувано изображение

Какаво е това? Някой има ли представа за какво е тоя датчик и трябва ли да се мърда (клати) все едно не е на мястото си? Боднато е на скоростната кутия.
Мнението беше редактирано от T.Todorow: 27 ноември 2016 - 18:31
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 28 ноември 2016 - 23:28

Колега а би ли обяснил за вихровите клапи. Лесно ли се махат?
Отговори

BOz снимка BOz 29 ноември 2016 - 16:20

А бе не се махат толкова лесно. Докато свалиш колектора има много неща закачени и пречещи около него. На БМВ-то ми преди това колектора, заедно със смяната на подгревните свещи, отнемаше под час.
Честно казано ако сега трябва да го правя това, то може да заложа и на нов колектор, вместо да ги изтръгвам. Ама реших да заложа на по-сигурното.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 30 ноември 2016 - 15:06

Чистил съм своят колектор /вътре беше направо ужас/. Огледах всичките вихрови клапи - нямаше такива със луфт и се движеха свободно.
Но последващият и най важен въпрос е как да се предвиди евентуалната бъдеща авария - какви са симптомите от това пеперудките да влязат там където не трябва?
Отговори

BOz снимка BOz 30 ноември 2016 - 16:58

Там е работата, че няма предвиждане. Тя или става или не става. Като стане ще разбереш много ясно. :sad-smiley-046:
Отговори

BOz снимка BOz 06 декември 2016 - 15:16

Ето как би изглеждала новата Инсигниа:

Grand Sport Tourer.

Grand Sport.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 06 декември 2016 - 18:39

Комбито /макар и пристрастен/ по ми се понрави от Grand Sport=
Благодаря за инфото. :flag:
Отговори

devailo снимка devailo 07 декември 2016 - 10:40

Презезнтация на новата инсигния : https://www.youtube....h?v=cDi_QS0r_PM Красота
Мнението беше редактирано от devailo: 07 декември 2016 - 10:40
Отговори

Asen_L снимка Asen_L 07 декември 2016 - 11:57

Изглежда много добре. :clapping:
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 08 март 2017 - 12:29

Привет,

Търсих си вариант да сменя бутона за следене на осевите линии с групата бутони която има и този з включване и изкл. на парктроника - понеже ще слагам афтърмаркет, че моята няма, а повечето такива имат опция да се включва и изключва.
И случайно попаднах да категория в ebay за само за интериорни части за инсигния, и цените са доста добри:
http://www.ebay.co.u...&MMake=Vauxhall

Ако някои си търси нещо, надявам се да му е от полза.

PS: така и така не намерих отделно въпросните бутони, а ако някои е мяркал ще съм благодарен да драсне едно ЛС или тук. ;)
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 10 май 2017 - 16:05

На таблото при скоростомера имам бутонче ,което при натискане не действа!За какво служи нещо да занулява ли ?При вас как е ?
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 10 май 2017 - 21:28

Нулира временните километри, но може да се нулират и от бутона на лостчето на мигачите.
Отговори

devailo снимка devailo 13 октомври 2018 - 18:03

Преди година си смених предните дискове и накладки със ATE а преди половин година си смених Задните дискове със Делфи и накладките със ATE. Из форума четох че делфитата скърцали ама си викам какво пък толкова. Обаче доста съжалих за избора си. Голямо скърцане голямо стържене баси чудото.. Което искам да питам е нормално ли е да скърца и без да съм натиснал спирачките? Все едно карам москвич баси :D
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 октомври 2018 - 18:11

Имаш неизправност по спирачната система. Нещо ти задържат апарати..Няма как без да си натиснал спирачката и да ти жули.
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 13 октомври 2018 - 18:51

Ате са читави накладки, по скоро акустичните пластини провери да не стържат.
Отговори

devailo снимка devailo 12 април 2019 - 07:57

Колко често ви влизат в регенерация колите ? Мен силно почва да ми втръства, всяка сутрин явно е в регенерация и често пъти като стигнадо работа и трябва да седя няколко минути докато приключи..след онея драми с дпф-а ще го чакам какво ще правя. Ама нормално ли е толкова често да е ? Последния уикенд и пътувах на по дълъг път. Но из София са ми кратки пътуванията най често . 8 km на посока ми е пътуването най често.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg