Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

От реглаж на предница до крив носач

misho.d снимка misho.d 29 юни 2018 - 11:40

Здравейте колеги :)

Инсигня 2009г дизел 160кс. седан

Почвам с проблема и мнение на майстора.

Проблемът ми е следния когато волана ми е в изправено положение колата ходи на ляво , случва ми се при по ниска скорост из града като си пусна волана и да завие леко на дясно колата на не знам дали от самия път и наклона. Но реших да тръгна по мъките и днес минах първо през гумаджийница за баланс. Оказа се предна дясна джанта крива изправиха ми я всичко точно ( преди изправянето волана се тресеше ). Реших да мина и през реглаж за да видя какво става с този волан. Цитирам майстора: Колата ти не е за реглаж а е за смяна на носач десен носач. ; от дясната страна свети в червено на монитора и % са различни или градуси не знам и аз. Човека реши да ми обясни по бабешката. Вкара си 3-те пръста на ръката между гумата и калника от дясната страна там към врата където свършва прага, влязоха нормално , отидохме от дясната страна и пак на същото място 3-те му пръста не влизат , два пръста и малко примерно два и половина. Така човека ми каза ,че колата е за смяна на носач и то десен носач там където беше дясната крива джанта.
След като ми каза диагнозата от съседното хали излезе човека които прави тези ремонти и говори с човека който прави реглажа и го пита дали е сигурен защото носача бил чугунен и бил много здрав, диагностика на реглажа каза , че е сигурен.
Човека ми каза , че няма как да ми изправи волана трябва носача да се смени , понеже носача бил така направен ,че няма какво да се обере по него за да се изравни с другия.

Как мислите колеги дали с една смяна на носач ще се оправи оправи всичко това?
Някой със сходен проблем ?
Това ли е начина за определяне на крив носач ?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 29 юни 2018 - 14:06

Чугун се чупи, не се криви. Друго не знам.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 29 юни 2018 - 21:22

Със сигурност е крив носачът. На астрата имах такъв проблем и майсторът на предниците точно така го онагледи. След смяна на носача колата спря да бяга на една старана и разстоянията между гумата и калника се изравниха.
Отговори

CuMo снимка CuMo 29 юни 2018 - 21:26

Много интересно как колегата е изкривил цял носач без да усети? Не е казал нито за удар, нито за други инцидент по предницата, нито от колко време кара колата, нито кога я е взел и дали още в началото след покупката го е усетил това, много напосоки започнахте да гадаете.
Отговори

k opel e снимка k opel e 29 юни 2018 - 21:38

За колегата пуснал темата. Колега иди на друго място за проверка геометрия. Ако трябва във Варна.
По твоите думи се разбира, че си попаднал на патуляк. Това свети червено, оранжево е най- несериозното нещо което съм чул досега.
Отговори

misho.d снимка misho.d 30 юни 2018 - 22:16

Колеги благодаря за отговорите. :)
А до колкото до ударите и влизането в големи дупки (ями ) щях да напиша и нямаше да се чудя дали е така станало от само себе си.
Иначе колата я имам от 3 месеца и по мой спомени нямах такива проблеми , смисъл волана си беше прав само ми правеше впечатление ,че при много ниска скорост като пусна волана и се завърта на дясно леко.

А иначе виждам , че колегата V. Petrov е имал същия проблем.
Отговори

sathv снимка sathv 30 юни 2018 - 22:58

 Стаевски, на 29 юни 2018 - 14:06, каза:

Чугун се чупи, не се криви. Друго не знам.

Тогава да знаеш, че има много видове чугуни. Един от тях е темперованият чугун от който се правят носачи и други детайли по колите. Той преди да се счупи, претърпява пластична деформация. В България е известен и като ковък чугун.
Ако бяха носачите от обикновен чугун, след всяка дупка знаеш какво ще се случи. Така, че диагнозата на сервиза може да се окаже вярна.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 30 юни 2018 - 23:26

Мерси за насоката.
Значи е опасно да се кара с деформиран носач от сив чугун, щото след деформацията следва счупване...значи има вече пукнатини!
Отговори

sathv снимка sathv 01 юли 2018 - 02:24

По принцип е опасно, ама предвид високата цена на темперования чугун напоследък много от носачите и особено спирачните дискове са от лята стомана. Затова се и кривят много. Не съм убеден, че инсигнията е с чугунени носачи. Автърмакет частите всичките са от лята стомана. При някои коли пък носачите са алуминиеви, че много лесно се леят под налягане.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 01 юли 2018 - 18:46

Направи баланс на всичките колела, като обърнеш специално внимание на джантите и гумите.
При крив носач или гума колата ще дърпа в тази посока независимо каква е скоростта.
Джанта и гума могат да се повредят и от качване на бордюр и срязан асфалт.
Отговори

misho.d снимка misho.d 02 юли 2018 - 09:51

Да да аз преди да отида на реглаж минах през баланс на всички гуми както съм написал в първия ми коментар и веднага след баланса отидох на реглаж тука в Люлин 10 след Мега малл преди тунела. Мисля да купя носач на Febi 250лв. е не му правя реклама или нещо просто ми се струва като цена най-добре не е най- евтиния нито най-скъпия . Какво ще кажете ?
Отговори

barezz снимка barezz 11 юли 2018 - 13:25

Здравейте,
Извинявам се, че ползвам темата на колегата, но имам подобно питане.
На Vectra C face, имам дърпане на волана на дясно. Влияе се основно от наклона на пътя. Ако нормално наклона е към дясната канавка, за 20-30 м излиза от пътя. Ако карам в насрещното, където наклона е наляво, колата държи прав пътя без да държа волана. Преди реглажите, волана беше по-лек, което ме навежда на мисълта, че колата е била разкрачена и гумите не са стъпвали на цялата си площ. След реглажа волана стана плътен, но дърпа.

Правил съм реглаж 3-4 пъти, сменял съм 2 комплекта джанти и 4 комплекта гуми, въртях лява/дясна гума, ефекта е един и същ.
Иначе на реглаж излиза зелена от всякъде, права, всичко в норма.
Даже майстора не вярва, че след такива показания на реглаж може да дърпа. Дадох му да пробва. После каза, че волана малко бил навъртян на някъде, врътна го малко и ефекта намаля, но още го има. Друг майстор казва, че от сходимост, която се регулира на реглаж, колата не може да дърпа, и само ще давам пари за реглаж.

Някакви идеи какво друго да пробвам или променя на реглаж?
Отговори

Nasko1880 снимка Nasko1880 13 февруари 2019 - 21:43

Здравейте колеги вчера във Гр.Варна на Ул Девня при спиране на една много тясна отбивка със скорост не по висока от 5 10 км си подпрях гумата просто се разклати колата спрях да огледам само бях е ужулил гумата колата си върви нормално нито тропа чука или да дърпа волана как да разбера дали е крива или е скъсала конци нито има цицини нищо може ли да има повреди по окачването или нещо подобно
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 февруари 2019 - 21:46

Качваш колата на стенд за реглаж и ще се разбере. А за гумата- сваляш, качваш на баланс и ще видиш какво и има, ако има нещо.
Но на твое място ако по гумата няма видими повреди, в същото време колата не ти тегли наникъде и няма промяна при по- висока скорост не бих се занимавал с тия работи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg