Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Astra G разлика в компресорите за климатик

Ram_Page снимка Ram_Page 11 април 2016 - 17:09

Здравейте, каква е разликата в компресорите използвани в Astra G (а също така и в Zafira A и Vectra B)? Виждам че имат различни букви - MU, QS, NX и т.н. но по какво точно се различават?
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 04 май 2016 - 23:11

За пореден път питам и си отговарям сам в този форум - компресорите от Астра Г са взаимнозаменяеми като е нужно да се съобразят само броя на пистите за ремъка както и захващането на тръбите.
Отговори

ceko45 снимка ceko45 05 май 2016 - 07:51

Мисля че не са еднакви-има и делфи и валео. Различни са, а и това че тръбите не стават не означава че са еднакви. Каква ти е целта- твоя е развален и искаш да го смениш ли?
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 09 май 2016 - 14:04

 ceko45, на 05 май 2016 - 07:51, каза:

Мисля че не са еднакви-има и делфи и валео. Различни са, а и това че тръбите не стават не означава че са еднакви. Каква ти е целта- твоя е развален и искаш да го смениш ли?


Да колега, пропуснах да спомена че и производителя трябва да съвпада - в моя случай делфи. Иначе моя компресор беше затегнал и го подмених успешно с друг делфи от същата година. Климатика в момента работи на 6!
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 май 2016 - 14:17

Не е задължително да съвпада производителя. Старият ми беше Валео френски, а новият Делфи Корейски. По GM .. ... ... номер бяха еднакви и новия е на 6.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg