Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Алфа Ромео vs Опел Астра

Van Bicepsa снимка Van Bicepsa 22 април 2012 - 21:31

колеги един мой много добър приятел е на кръстопът спрял се е на 2 марки опел астра и на алфа ромео 147 и се чуди коя от 2 марки да избере какво бихте направили вие на негово място ?
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 22 април 2012 - 21:35

Е то тук няа място за размисъл...ако иска да си я гледа на паркинга или през
Прозореца на приемната на сервиза да взима Алфата ,ако иска нещо на което да се вози да му върши работа Астрата...колкото и сектантско да звучи опела доминира във всяко отношение с изкл на дизайна...
Отговори

boichev снимка boichev 22 април 2012 - 22:23

 milcho2005, на 22 април 2012 - 21:35, каза:

Е то тук няа място за размисъл...ако иска да си я гледа на паркинга или през
Прозореца на приемната на сервиза да взима Алфата ,ако иска нещо на което да се вози да му върши работа Астрата...колкото и сектантско да звучи опела доминира във всяко отношение с изкл на дизайна...

Колега, кажи защо мислиш така за Алфата? Просто ми е интересно, защото мой близък май и той ще взема алфа 147 1.9жтд, и затова. :newsm05_41:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 22 април 2012 - 22:30

При нас в Сандански от италиански машини не можем да се доредим до място в сервиза.. тва не на шега.. :pardon:
Отговори

CuMo снимка CuMo 22 април 2012 - 22:38

Е, че как какво му е на мнението, тея италианските коли са просто... аз даже и дизайна не им харесвам, не виждам какво толкова "страстно" намират хората в тях. Имам двама приятели дето единия преди имаше фиат, продаде го, взе си алфа - рева, рева, рева, чуди се как да я продаде, продаде я, сия си взе фиат стило, то му работи като ЮМЗ, честно... наскоро се оплака, че като си карал и всичките му лампички по таблото светнали... другия и той има фиат, преди година си взе ланчиа - и с нея проблеми, преди известно време му стоя малко повече от два месеца до един майстор тук заради проблем с имобилайзера, като му се случи пък точно когато щеше да тръгва да сменя някъв датчик на коляновия вал... абе кво да ви кажа, освен отвратително впечатление с италиански кошници, нищо друго не съм събрал. И най-комичното от всичко е, всеки път тоя пич с проблемите с имобилайзера като се качи в астрата и постоянно чувам - Ех, колко е стегната, ех нищо не тропва, ех колко е запазена, ех колко малко ти гори...
Отговори

mantzel снимка mantzel 22 април 2012 - 23:01

Е добре де,поне пиши този твоя приятел каква Астра иска-F,G към дизел или бензин се е ориентирал,щото Астри бол.Аз лично не бих взел нито една кола от двете-един Сивик Купе 6 генерация с малкия Витек ми е напълно достатъчен :)
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 22 април 2012 - 23:47

На Алфите им казват Манекенки - не напразно...имат визия и нищо повече, никаква работа не вършат, и най-лошото е че само лапат - за ремонти и тн... Твърдо Астрата . А и относно дизайна може да се поспори - само като видиш една Бертоне купе.
Отговори

Van Bicepsa снимка Van Bicepsa 23 април 2012 - 18:11

 mantzel, на 22 април 2012 - 23:01, каза:

Е добре де,поне пиши този твоя приятел каква Астра иска-F,G към дизел или бензин се е ориентирал,щото Астри бол.Аз лично не бих взел нито една кола от двете-един Сивик Купе 6 генерация с малкия Витек ми е напълно достатъчен :)

астрата е 1.6 116конски сили 2005г хечбег,а алфата е 1.6 120конски сили пак 2005г посочил съм конкретните модели
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 23 април 2012 - 18:32

Имам мой приятели които са заклети сектанти на италиянските ке ефи алфа 155 3 глави смени,алфа 156 1.9jtd то не беше електроника,то не беше инсталация,по горивна система проблеми...147 1.6 бензин - двигателя още креташе като я продаде,но за 2-та месеца в които беше при него 3 пъти прави окачването...
Отговори

Van Bicepsa снимка Van Bicepsa 23 април 2012 - 18:42

 milcho2005, на 23 април 2012 - 18:32, каза:

Имам мой приятели които са заклети сектанти на италиянските ке ефи алфа 155 3 глави смени,алфа 156 1.9jtd то не беше електроника,то не беше инсталация,по горивна система проблеми...147 1.6 бензин - двигателя още креташе като я продаде,но за 2-та месеца в които беше при него 3 пъти прави окачването...

брех то голямо чудо при тези твой фр луда работа
Отговори

banski starec снимка banski starec 25 април 2012 - 18:42

 CuMo, на 22 април 2012 - 22:38, каза:

Е, че как какво му е на мнението, тея италианските коли са просто... аз даже и дизайна не им харесвам, не виждам какво толкова "страстно" намират хората в тях. Имам двама приятели дето единия преди имаше фиат, продаде го, взе си алфа - рева, рева, рева, чуди се как да я продаде, продаде я, сия си взе фиат стило, то му работи като ЮМЗ, честно... наскоро се оплака, че като си карал и всичките му лампички по таблото светнали... другия и той има фиат, преди година си взе ланчиа - и с нея проблеми, преди известно време му стоя малко повече от два месеца до един майстор тук заради проблем с имобилайзера, като му се случи пък точно когато щеше да тръгва да сменя някъв датчик на коляновия вал... абе кво да ви кажа, освен отвратително впечатление с италиански кошници, нищо друго не съм събрал. И най-комичното от всичко е, всеки път тоя пич с проблемите с имобилайзера като се качи в астрата и постоянно чувам - Ех, колко е стегната, ех нищо не тропва, ех колко е запазена, ех колко малко ти гори...


А сетете се сега,защо като са толкова калпави сменят макароните със спагети. Сигурно щото ги кефи средиземноморския бриз! Аз имам Браво от три години и мога да твърдя че италианските колички са съвсем прилични, нещо което едва ли по голямата част от вас ще разберете,но за това си има и причина... и тя се нарича "Предразсъдаци". Кой чул, кой не дочул и накрая що е ботуш е боклук , да ама не. Колегата да си хареса по някоя бройка и от Астрите и от Алфите и да избере по запазената, без значение от марката
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg