Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

C20XE 2.8m с какъв километраж е?

Foka снимка Foka 14 септември 2013 - 09:46

Искам да ви попитам C20XE 2.8 Motronic с какво табло е? От лични наблюдения съм забелязал, че 2.5 Motronic е с табло до 8 000 оборота и 240 км/ч. 2.8 Motronic съм забелязал, че е до 7 000 оборота и 260 км/ч. Възможно ли е 2.8 Motronic да е с табло до 8 000 оборота и 240 км/ч. или е сменяно с друго?
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 14 септември 2013 - 21:09

Колега, на астра ф повече от 250 не съм видял да пише :)
Мнението беше редактирано от Agamemnon: 14 септември 2013 - 21:10
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 14 септември 2013 - 22:21

Натискаш едновременно двете копчета, отстрани на лоста на чистачките (за МИДа, които са),
и гледаш на дисплея, вляво се изписват пет цифри. Трябва да са еднакви с тези, на скоростния индекс на таблото.

Моята Астра беше Мотроник 2.8. Табло, без жило, 260км/ч (7000об), и индекс(K=16111). Т'ва е оригинала.
Мнението беше редактирано от Angelov_GSi : 14 септември 2013 - 22:25
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 15 септември 2013 - 10:55

 Agamemnon, на 14 септември 2013 - 21:09, каза:

Колега, на астра ф повече от 250 не съм видял да пише :)

Да има до 260 но са редки , мисля че на Калибрите V6 километража е със същия индекс
Отговори

Foka снимка Foka 16 септември 2013 - 12:40

Моя километряж е до 8 000 оборота и 240 км/ч. Индекса е 1111, а на борда изписа 16530. Търсих в интернет, но не намерих да се продава такъв :( Явно задачата ще е доста сложна.
Мнението беше редактирано от Foka: 19 септември 2013 - 09:19
Отговори

yasmania снимка yasmania 16 септември 2013 - 13:37

Има и едните табла и другите, не зависят от мотора а от годината на окомплектоване - само късните ХЕ-та са с табло до 260 и 7000об, при тях дори на Г-образният капак на свещите пише Екотек (няма връзка ама го пише) или само Опел, върху черен (а не емблематичният за ХЕ- черВен) цвят! Тези късни версии имат и други разлики но това не е в темата и няма да упоменавам, само ще кажа че в таблото има конструктивна разлика- не са с жило!
По-ранните астри с ХЕ независимо дали са М2.5 или М2.8 са с еднакви километражи - до 8000об и 240км/ч.

Калибрите/Вектри 2.5v6 също са до 260, при тях не съм сигурен скоростният индекс дали съвпада с астровите табла.... но мисля, че са различни таблата най-малкото определяйки се по вместимостта на резервоара.
Отговори

stepo3 снимка stepo3 16 септември 2013 - 18:10

 Foka, на 16 септември 2013 - 12:40, каза:

Моя километряж е до 8 000 оборота и 240 км/ч. Индекса е 1111, а на борда изписа 16580. Търсих в интернет, но не намерих да се продава такъв :( Явно задачата ще е доста сложна.


По мои наблюдения при Астра Ф когато километража е с индекс 1111, то МИД-а е програмиран за 8 импулса или с други думи по спомен показва там 8850. Ако си със С20ХЕ М2.8 фабрично съм по-склонен да мисля, че ти е сменено таблото.
Направи следната проба: карай с определена скорост и занули показанието за средна скорост на МИД-а - виж дали за момент ще е еднаква с показанието ти на километража.
Отговори

Foka снимка Foka 18 септември 2013 - 13:05

Занулих средната скорост и според километража карах с 95 някъде, а на борда показа средна скорост 49. Явно заради това и ми показва нереално висок разход на борда.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 18 септември 2013 - 13:17

Ходи да ти програмират дисплея за твоя двг и гуми.
ПП при изминатите км има ли разлика ?
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 18 септември 2013 - 13:17
Отговори

Foka снимка Foka 18 септември 2013 - 17:22

Къде може да се направи тази процедура? Иначе самото табло мисля, че показва вярно изминатото разстояние, но оставащите километри на борда намаляват много бавно.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 18 септември 2013 - 18:37

За програмирането ти трябва сервиз на Опел.
Не знам дали при тези Астри е същото, но пробвай:
дай на контакт и натисни и задръж едновременно двете копчета, с които сменяш/зануляваш показанията. ще ти излезе един код, напиши го тук да потърсим за какви гуми и двигател е.Напиши и коя година е Астрата.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 18 септември 2013 - 18:55
Отговори

stepo3 снимка stepo3 18 септември 2013 - 19:06

 Foka, на 18 септември 2013 - 13:05, каза:

Занулих средната скорост и според километража карах с 95 някъде, а на борда показа средна скорост 49. Явно заради това и ми показва нереално висок разход на борда.


Точно затова. И приблизително двойната разлика идва точно от програмирането на борда за ХЕ М2.8 - с 16 импулса (16650 - ще ти го изпише като задържиш едновременно двете копчета). Програмирането е възможно да ти излезе колкото да си вземеш друг дисплей, зависи кой и къде ще ти го прави, а също и дали изобщо дисплея ще позволи програмиране.
Отговори

Foka снимка Foka 19 септември 2013 - 09:23

Всъщност бях объркал една цифра. Индекса не е 16580, а 16530. След малко търсене в интернет се оказа, че този борд е от X20XEV http://www.astrasite...speichercodes/# Сега не само, че трябва да търся километраж, ами и борд. За съжаление на близо няма представителство на Опел, но пък и да има ще искат повече то колкото е борда.

EDIT: Ако сменя километража с дигитален от Vectra 2000 или Calibra ще работи ли както трябва? Ако някой не ме разбира, добавям тази снимка

Публикувано изображение

Дигиталното табло от кадет също е вариант, но там вече ме съмнява да отчита правилно километрите, но се надявам да се изкаже някой компетентен, че пиша на сляпо.

Показанията на борда зависят ли от това, което отчита километража или той си е съвсем отделно?
Мнението беше редактирано от Foka: 20 септември 2013 - 20:25
Отговори

stepo3 снимка stepo3 25 септември 2013 - 20:15

Ако слагаш такъв дигитален километраж, задължително се монтира 8 импулсен датчик на скоростната кутия, съответно и борда ще взима сигнал от този датчик.
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 26 септември 2013 - 09:36

За борда не е проблем да завие един 16имп над 8импулсния.
Отговори

Foka снимка Foka 26 септември 2013 - 12:52

Каква е разликата между 8 и 16 импулса? Иначе за дигиталното табло от вектрата, трябва ли пак да се преправят кабели като при кадетското и ще отчита ли правилно?
Отговори

stepo3 снимка stepo3 26 септември 2013 - 21:41

Преправя се инсталацията, има и допълнителна букса. Иначе си отчита вярно.
Отговори

Foka снимка Foka 09 октомври 2013 - 14:35

Не ми се иска да преправям инсталация и явно ще си търся километраж до 260 с индекс 16111. Обаче чета, че километража бил екетронен, а аз не съм свалял моя да видя какъв е. Обаче при подаване на контакт, стрелката на оборотомера мръдва бързо до 0.4-0.5 оборота и се връща обратно. Възможно ли е по това да се съди, че километража който е в момента е електронен? Един път го пробвах с навигация и на около 80км/ч отчиташе правилно. Въпреки това не знам дали при по-висока скорост няма отклонения.

Да кажем, че с километража вече съм наясно, но с борда не е точно така. Трябва ли борда да е с индекс 16111, както е и оригиналния километраж или може и друг? Според тази страница http://www.astrasite...speichercodes/# е C20XE имат и други индекси на бордовете като 8982 и 8850. На самата страница има едно Code, което не знам какво точно означава, но предполагам, че е накакъв код, който е свързан с мотора. При задържане на двата бутона на борда ми излиза кода 120, който го има в таблицата и отговаря на C20XE и индекс 16111. След това ми изкарва индекса на борда, който е 16530, а той е от X20XEV. Ето и двете снимки, който направих скоро. Снимка 1 - Снимка 2

Кода има ли нещо общо с борда и може ли да се сложи борд с друг индекс? Не ми се занимава с препрограмиране.
Мнението беше редактирано от Foka: 09 октомври 2013 - 14:36
Отговори

Foka снимка Foka 21 ноември 2013 - 14:29

Някакви идей за написаното от мен в предния коментар?
Отговори

espero2000 снимка espero2000 22 ноември 2013 - 10:27

За да бачка коректно вискчо, трбява да е програмирано по твоя код на мотора и размер гуми. Има си таблица, мисля че каза че си ги чел. Сравняваш твоя с таблицата и ако не е така, програмиране. За това че ти дава отклонение, ако МИД-а е програмиран за друг мотор, разбира се че ще ти дава отклонение. Програмирай го за кода на мотора. Относно инфото, и километража и МИД-а взимат инфо от датчика на скороста, съответно обеснявам. В единия случай се взима от спайка зад таблото и единия отива в таблото, другия в МИД - това се случва ако си с импулсен датчик ( това е за кадет най често или вектра 2000 с дигитал) съответно и в компа защото и той чете инфо за скороста. В другия случай ВСС датчика който е за скороста отива в компа от самото табло защото той е вграден при брояча на таблото. Не карам астра нито калибра, карам кадет, и вектра, не съм имал допир с 2-та вида табла, но ти казвам разликите къде да търсиш. Има опци, ако си с табло с жило да си сложиш съответния импулсен датчик за да го чете мида. Съответно трябва да видиш кой код ти е за мида да видиш на клко импулса работи и съотвества ли ти на тия на таблото. След това си преценяваш и си слагаш при нужда датчик. За почти всички табла играят роля 6 и 16 импулсните. За вектрво дигитал има значение какви са скоростите, там има разлика за да отчита правилно. И разликата идва в малкия бял чревляк който седи на скоростите и се върти от от тях. Той е сметнат за различните индекси, спрямо предавателните числа на дифа и т.н. Таблата реално нямат разлика (това е по мои наблюдения и не ангажирам никой с това). Демек вземи си един МИД първо с правилния код и тогава го мисли. За това кой може да ти направи препрограмиране се убедих че и Малоумниците в Генеръс също са уникално некомпететни в това отношение. Който иска д го приема както иска. Реално има 1-2 човека които аз лично бих търсил вече за тази цел. В твоя случай, опитай при най близкия представител, но имай едно наум, че като закараш астра 92-93 година там все едно им караш москвич и внимание не очаквай да ти обърнат. Къде от некадърност, къде от нежелание, просто някои толко си могат. Важното е наденицата да тече и на тях да им минава времето, ден да мине друг да дойде.Дано съм ти помогнал.Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg