Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Климатик - от двузонов към еднозонов режим

BOz снимка BOz 12 август 2015 - 09:36

Наистина тъп въпрос, но някой знае ли как когато автоматичния климатик работи в двузонов режим, то да го включиш в еднозонов?
Пояснявам.
В конфигурационното меню на колата има опция за старт на системата в:
1. Еднозонов режим
2. Двузонов режим
3. Последното избрано преди да се загаси колата.

Та ако избереш 2 и 3 как по време на работа да минеш в еднозонов режим?
Ако си избрал 1, то системата стартира в еднозонов режим. Как ако барнеш копчето на пасажера и излезе от еднозонов режим, то пак да се върнеш в еднозонов режим?

Аз съм с това управление:
Публикувано изображение

На новото управление си има Sync бутон за целта - най-долния в дясно:
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от BOz: 12 август 2015 - 09:45
Отговори

Жоро снимка Жоро 12 август 2015 - 11:32

Ако ти разбирам въпроса искаш в колата от всякъде да духа една и съща температура? При Вектра Ц става като натиснеш навътре шофьорската врътка. Така двете температури се "заключват" и се регулират само от шофьорската врътка....
Отговори

BOz снимка BOz 12 август 2015 - 14:25

 Жоро, на 12 август 2015 - 11:32, каза:

Ако ти разбирам въпроса искаш в колата от всякъде да духа една и съща температура? При Вектра Ц става като натиснеш навътре шофьорската врътка. Така двете температури се "заключват" и се регулират само от шофьорската врътка....

Да, точно си ме разбрал.
Там е работата, че не става с натискане, дърпане и всякакви комбинации стил изравняване на температурата и т.н.
Единствения начин, който съм намерил да са ми "заключени" 2-те температури е от менюто на колата да го наглася да тръгва в единичен режим. Но ми се струва много тъпо ако някой мръдне случайно или нарочно пасажерската врътка, то да няма как пак да ги заключа в единичен режим.
Отговори

Icemann снимка Icemann 22 август 2015 - 10:15

До колкото си спомням като го нагласиш на опция 1. работят от шоф. врътка в еднозонов, докато не врътнеш пасажерската. Тогава заработва в двузонов, а иначе при 2. няма как да работиш в еднозонов без да го смениш от менюто. При 3. зависи как си загасил колата, ако са еднакви 2те температури и работиш само с шоф. врътка, ще работи в еднозонов режим, ако са разминати, ще си работи на две зони. Поне такъв ми е спомена.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 25 февруари 2017 - 23:53

Колега, въпроса актуален ли е още?
Отговори

BOz снимка BOz 26 февруари 2017 - 12:48

Теоретично е актуален. :icon_razz2:
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 26 февруари 2017 - 14:15

Даваш ключа на контакт, натискаш бутона "config" на централната конзола, избираш "climate and air quality....", там избираш "temperature zone at start" и там има избор една или две зони. За да смени режима - трябва да върнеш ключа в позиция за гасене на мотора и да запалиш
Отговори

BOz снимка BOz 26 февруари 2017 - 15:21

 Hotblooded, на 26 февруари 2017 - 14:15, каза:

Даваш ключа на контакт, натискаш бутона "config" на централната конзола, избираш "climate and air quality....", там избираш "temperature zone at start" и там има избор една или две зони. За да смени режима - трябва да върнеш ключа в позиция за гасене на мотора и да запалиш

А бе то това ясно. Нали съм го написал още в първото си мнение.
Въпроса е, че в менюто има и 3-та опция, която гласи "последното преди гасене".
И точно това ми е реално въпроса ако е на 2 или 3. Ако е на последното преди да загаси, то това е равносилно на 2-ра опция, защото само ако врътнеш дясната зона, то няма опция как да върнеш системата в еднозонов режим, за да я запомни преди да изгасиш колата. И винаги остава в двузонов режим завинаги. Демек 3-тата опция предполага да има възможност да запамети и еднозонов, и двузонов режим. Ама я си барнал еднозоновия режим някога, системата минава в двузонов режим и всичко приключва с 3-та опция.
Мнението беше редактирано от BOz: 26 февруари 2017 - 15:25
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 26 февруари 2017 - 15:49

При мен в началото беше еднозонова, и десния и левия бутон променяха и двата дисплея, беше сложена на една зона. Палих гасих - така си беше, на третия ден открих тая опция :)
Отговори

BOz снимка BOz 26 февруари 2017 - 15:57

 Hotblooded, на 26 февруари 2017 - 15:49, каза:

При мен в началото беше еднозонова, и десния и левия бутон променяха и двата дисплея, беше сложена на една зона. Палих гасих - така си беше, на третия ден открих тая опция :)

Това пак е странно. Защото дори да е в еднозонов режим на старт от менюто, то по време на работа ако барнеш дясната врътка, системата минава в двузонов режим и не въртиш от дясната врътка и температурата на шофьора.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg