Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Нерешим проблем с грешка P0130 - O2 Sensor Circuit Voltage High

zumitaka снимка zumitaka 30 септември 2018 - 14:24

Здравейте колеги,
имам Astra G X18XE1 като е и сложена газова уредба (газовата е Romano Eco при Мишо е слагана). Проблема се състои в това, че не държи обороти на празен ход и понякога гасне. Прави го и на бензин и на газ. Грешката е P0130 - O2 Sensor Circuit Voltage High. Ходил съм при няколко майстори, както и в Дженеръс. До тук съм сменил дебитомер и датчик на колянов вал, но положението е същото. Вече не знам къде да я карам за да ми оправят проблема. При газаджията не съм ходил, тъй като когато я карам само на бензин пак го прави. Дайте идеи къде да отида или ако някой е имал подобен проблем. Благодаря.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 30 септември 2018 - 16:24

O2 Sensor е ламбда сонда, какви дебитомери, какви датчици на к.в. :doh: Очевидно или сондата е за смяна, или проблем с окабеляването, или проблем с ЕКУ.... Виж в платени обяви сервиза на Бижо
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 30 септември 2018 - 20:49

Ако има проблем със сондата,това не е причина мотора да не държи обороти!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 септември 2018 - 21:13

След като запалиш сутрин на студено веднага ли започва да прави магариите или като позагрее?
Отговори

zumitaka снимка zumitaka 01 октомври 2018 - 06:25

Ами прави ги на загрял двигател, първоначално като запаля ги държи.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 октомври 2018 - 06:37

Трябва да видиш сондата все пак, инсталация и самата сонда. Но вижте и температурния датчик за компа.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 01 октомври 2018 - 08:21

Намира се на термостата, но едва ли е от него. Датчикът на коляновия вал каква марка е?
Отговори

zumitaka снимка zumitaka 01 октомври 2018 - 10:02

 IvailoM, на 01 октомври 2018 - 08:21, каза:

Намира се на термостата, но едва ли е от него. Датчикът на коляновия вал каква марка е?

Датчика е оригинален от Дженеръс, не съм гледал каква марка е, 180лв беше.
Отговори

calibul снимка calibul 01 октомври 2018 - 11:05

"O2 Sensor Circuit Voltage High" - Ако това е вярно, означава "богата" смес, т.е. не му стига "чист" въздух.
Но за твоя двигател, тази грешка P0130, я виждам като проблем с подгряването на ламбда сондата, връзки към нея или самата тя да е дефектна.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 01 октомври 2018 - 20:36

 calibul, на 01 октомври 2018 - 11:05, каза:

"O2 Sensor Circuit Voltage High" - Ако това е вярно, означава "богата" смес, т.е. не му стига "чист" въздух.


Този мотор е с титаниева пет волтова сонда!И високо напрежение на сондата означава бедна смес!
На мен ми се е случвало на друг мотор,да даде грешка на ламбдата от неизправен дебитомер.Трябва си читава диагностика.А тя се прави с това дето е на раменете!Тук само можем да гадаем!
Отговори

Navi62 снимка Navi62 02 октомври 2018 - 10:51

Грешка P0130 за този двигател е проблем във ел.веригата на ламбда сондата.Това значи че някъде проводниците и не правят добър контакт(обикновенно в буксата и).Но това не е проблем за да гасне. Почисти си дроселовата клапа с някакъв препарат, VD-40 и парцалче. Преди години два месеца се мъчих с този проблем.5 минути почистване и всичко се оправи.
Мнението беше редактирано от Navi62: 03 октомври 2018 - 06:33
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 03 октомври 2018 - 16:09

Понякога подобни грешки се получават и от проблеми по запалителната система, които пък от своя страна не се детектват като грешки.

Може да има и проблем с кабелите от снопа от ламбдата към ЕКУ-то. Трябва да се прозвъни.
Отговори

Astra 1.4i снимка Astra 1.4i 29 октомври 2018 - 15:21

 zumitaka, на 30 септември 2018 - 14:24, каза:

Здравейте колеги,
имам Astra G X18XE1 като е и сложена газова уредба (газовата е Romano Eco при Мишо е слагана). Проблема се състои в това, че не държи обороти на празен ход и понякога гасне. Прави го и на бензин и на газ. Грешката е P0130 - O2 Sensor Circuit Voltage High. Ходил съм при няколко майстори, както и в Дженеръс. До тук съм сменил дебитомер и датчик на колянов вал, но положението е същото. Вече не знам къде да я карам за да ми оправят проблема. При газаджията не съм ходил, тъй като когато я карам само на бензин пак го прави. Дайте идеи къде да отида или ако някой е имал подобен проблем. Благодаря.


Здравейте, и аз имам(х) същия проблем, смених дебитомера, Ламбдата, чистиха ми клапата, нови свещи(защото майстора каза че и те трябва да се сменят) и проблема си остана. Но забелязах, че при мен гасне само когато климатроника ми е в режим на ЕСО, включен ли е няма никакви проблеми държи си стабилни обороти и не гасне. В момента в който натисна бутона ЕСО и след това натисна съединителя и "цетомузиката" на таблото светва и се започва едно такова голямо псуване.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 29 октомври 2018 - 18:58

Може софтуерно да се зададе колко да са тихите обороти.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg