Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel Astra K 1.0 Turbo - надежден?

Spaskich снимка Spaskich 12 август 2020 - 16:55

Здравейте, дойде ми време и аз да си взема първия опел, досега съм доизносвал само ставия на баща ми. Започнах да гледам по българските и немските сайтове за коли на старо и попаднах на много интересна (поне за лаик като мен - иначе може и да не е интересна) комбинация - Opel Astra K с 1.0 Inline 3 turbo бензинов двигател със 105 кончета под капака.
И тъй като подобен двигател ми се струва много малък за такава кола, реших да разгледам ревютата. Колите с този тип двигатели са все още доста нови (след 2016 г.) и няма много информация, но тази, която намерих е, че всъщност се държат доста добре на пътя и са прилично мощни.
Та въпросът ми е - надеждни ли са тоиз тип двигатели? За какво трябва да внимавам и мога ли да очаквам, че този двигател по-бързо ще реши да сдава багажа? Въобще струва ли си да се купува такава кола или същият модел с 1.4 двигател е по-добре?
Благодаря ви предварително за отговорите! :)
Отговори

benzy снимка benzy 12 август 2020 - 17:36

Определено 1.4 е по-добрия избор!
За вървене, ще върви прилично. Астра К е с олекотено купе, 105 коня и по-важното 170 нютона въртящ момент още в ниското се справят добре. Минус е, че се предлага с 5 степенна скоростна кутия, но не е болка за умиране, мисля че пак са сложили по-дълги скорости както на старите Опели.

Големия въпрос е в надеждността, а както казваш все още двигателя е сравнително нов, дето се вика повечето коли с него са още в гаранция. Обаче Форд представи техния 1.0 екобуус доста по-рано и там има наблюдения - и те са, че понякога сдава багажа преди да навърти 50 хил км... и какво друго да очакваш от двигател, който както Форд сами се хвалеха е с размери на лист А4. Премахнали са колкото се може повече материал от него. Изтъняват се стените на блока и цилиндрите, буталата се правят олекотени за да се движат по-бързо, температурно са претоварени... нормално е да сдават багажа подобни двигателчета по-бързо. Фиат, другите "първенци" с подобни мъници също берат ядове с 0.9 литровите туинеър, те са даже 2 цилиндъра. Не очаквам Опел да се е справил драстично по-добре... (теоретично погледнато)

Ако е на малко километри колата, ако е наистина добре поддържана и на добри пари може би си струва, все пак след още няколко години няма да има други на пазара и щем нещем ще ги караме и тия... би трябвало до 250 000 км да кара без проблем. Но ако има мегдан 1.4 125 коня с 4 цилиндъра и 6 скорости е по-добрия вариант... (лично мнение) или 1.6 дизел
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 август 2020 - 18:04

Жалко че няма някой 0.7 турбо, него щях да ти препоръчам.
Иначе извън иронията съм съгласен с Бенза - вместо да вземаш някакъв безмислен двигател, по-добре прехвърли на 1.4

Виж ако беше това 1.0 на някое Тико или Дайхацу и от сорта сапунерки по 750-800 кила - ОК, но на Астра К категорично не.

Решението си е твое де, но щом си питал за мнения...
Отговори

benzy снимка benzy 12 август 2020 - 18:43

 Д-и-м-о-в, на 12 август 2020 - 18:04, каза:

Жалко че няма някой 0.7 турбо, него щях да ти препоръчам.

Димов ми то има бе... не само 0.7 , даже и 0.6 литров турбо мотор има в Смартчетата кат забогатея ше ти купя един да му се радваш :smile3560:
Отговори

Spaskich снимка Spaskich 13 август 2020 - 09:38

Очаквах този отговор, но реших все пак да питам. :D Явно ще продължавам с търсенето, благодаря ви за информацията!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 август 2020 - 14:37

 benzy, на 12 август 2020 - 18:43, каза:

Димов ми то има бе... не само 0.7 , даже и 0.6 литров турбо мотор има в Смартчетата кат забогатея ше ти купя един да му се радваш :smile3560:


Аз знам че в Смарт има, говорех за Астра К че няма.
Отговори

sathv снимка sathv 13 август 2020 - 15:52

Точно пък на форд, проблем няма с 1.0. Братовчеда го взе преди 5 години и му навъртя 300000 без проблем, освен смяна на цялата зъбна рейка за 2400 лева и рециклиране на турбото на 200к. Преди месец го продаде.Купи си пак 1.0 ама Октавия. 30000 лева. Само дето е бяла. И нея ще я скъсат от каране и след 5 години ще я разкара. Нищо им няма на еднолитровите. 1.4 не са по здрави. Същите двигатели с един цилиндър отгоре. Само дето са по мощни, чо скъпи и горят повече.
Иначе за втора употреба гаранция като на форда. Колко ще изкара над тези 300 не се знае. Едно е сигурно, че няма да са много, ама то толкова си й карат повечето масови двигатели.
Мнението беше редактирано от sathv: 13 август 2020 - 16:11
Отговори

benzy снимка benzy 13 август 2020 - 17:47

https://fakti.bg/tec...l-km-bez-remont
Произволно от мрежата, като тук са му отпуснали доста мегдан...
А дори и не вярвам да е толкова икономичен, във фиеста може би, но 1.0 в голямо купе си трябва да го поизстискваш...
А и едно е да взимаш нов от магазина с пълна гаранция друго е втора ръка
Отговори

sathv снимка sathv 13 август 2020 - 19:11

Точно това казах. Втора ръка не става. Това са евтини автомобили които се купуват за да се карат безпроблемно поне 5 години. Ако е семеен автомобил с малък пробег, собственика му няма причина да го продава.
Основното е, че и другите двигатели пак карат толкова. От личен опит няколко служебни астри j 1.6 също родиха под 100000 км. За 1.4 нямам впечатление. Просто дойде времето когато с тези нови модели на старо човек си купува основно проблеми. Но кандидатите за приключения не свършват, а даже набират скорост, като някои вземат даже пари на заем или лизинг. Ама иначе отворени и нямало да карат нова дачия щото била под тяхната класа, нищо че нямат пари един ДПФ да си купят.
PS. Сега говорих с братовчеда. Форда бил на 240000, а не на 300 хиляди. Отделно от това дето бях написал по-горе има допълнения. Рейката е сменяна 2 пъти. Цялата предница също е правена основно. Генерацията също.
Мнението беше редактирано от sathv: 13 август 2020 - 19:19
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 август 2020 - 21:11

Първо, на коя кола, стара, си правил генерация на 240 хиляди ? Аз даже се хващам на бас че даже 240 хиляди на газ да е била, пак няма да си я правил...

Второ,колите които караме сега, произвеждани към 2000-на и нагоре, никой не знае на колко км идват, вероятно са на и над 500 000... Щом тая за 5 години е на 240. И доста от тях даже не са отваряни двигателите им.

Не може да твърдиш че двигателче за косачка ще държи колкото по-масивен двигател ветеран..има ги много. Този даунсаизинг няма нищо друго за цел, освен да отнема от качеството и от издръжливостта.
С електрониката е същото. В едно предприятие един кавал идва да рекламира някакви контактори, 3 пъти по-малки на размер от тези, които има на крановете в предприятието. Ма много яки, много хубави, чудни, държат 1.3 пъти повече ток от вашите..... И за един месец, смениха 3 пъти тия "чудните" и пак минаха на старите. Те поне държаха по над година....преди да нагорят и да им се еВе майката.
Надявам се че разбирате какво ви казвам. Един двигател трябва най-малкото да бъде разчетен за средно натоварване спрямо автомобила, неговата тежест, клас и други и други фактори. Ама на кола 1200-1300 кила да качиш 3 цилиндъра 1000 кубика и да го изнасилиш на 110 120 коня. Това да не е трабант 600 кила? Ай сиктир с тая "оптимизация на горенето"... приказки за балъци, извинявам се много.

А относно дачията. На няколко пъти ползвах такси, по ирония на съдбата бяха всичките дачии. Извинявай, ама Астрата ми вози като мерцедес спрямо тия дачии. Съжалявам, но това е истината. Нека си имат фенове, но за сериозни неща не можем да говорим. Ако е за по 5 км на ден, да карай дачия. Ама да ми тръгнеш с това да обикаляш и да въртиш километри яко... айде мани. Всичко струва толкова, за колкото е направено. Не може да очакваш нищо хубаво от кола за 12 бона или там 14.. Ще получиш точно нещо за 12 или 14 бона.. толкова. Ако беше така, и Инсигниите щяха да са по 12 бона, само че нямат нищо общо нито с возия, нито с оборудване нито по клас с дачията.. Ама струвала 50 бона. Ми струва, както казах, струва толкова, за колкото е направена.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 август 2020 - 22:25
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 14 август 2020 - 13:54

Модела е градски ориентиран и по препоръка на автотърговци ако ще се кара основно градско е за предпочитане. Затова и няма 6 скорост.
Отговори

benzy снимка benzy 14 август 2020 - 21:10

 bobobobi, на 14 август 2020 - 13:54, каза:

... ако ще се кара основно градско е за предпочитане. Затова и няма 6 скорост.

абе да ти кажа честно няма 6та просто щото е по-евтино, а те опитват и от винтчета и шайби да пестят вече...

 Д-и-м-о-в, на 13 август 2020 - 21:11, каза:


Малко офтопик към споменатото по-горе, ама току що видях, че в последната Инсигния, т.е. фейслифта на Инсигния Б се основна моторизация се явява някакъв смешен 1.5 дизелов мотор със 122 коня - паднах по гръб! Нещата вървят към трагедия :fire: :wall: :kuku:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg