Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Липсващи пиксели на бордовия компютър

Гостthefish_* 28 април 2015 - 19:05

Здравейте
Имам нужда от регенериране на борд компютър на Опел Омега. От време на време ми се губи един ред, а има няколко който ми се загубиха от преди. От темата видях че става дума за контактен проблем. Има ли човек, който може да го направи или сам да се мъча. От темата разбрах че Чавдар има опит и евентуално може да съдейства. Колата ми е на сервиз за отечка и им казах да свалят борд компютъра да го правим. Аз съм от Габрово.

Благодаря предварително.
Отговори

SkeiD снимка SkeiD 26 май 2015 - 23:02

Захванах се и аз да ремонтирам моя МИД дисплей, но ме заболяха краката да слизам до колата и да се качвам до апартамента за тестови проби.Моля, който знае да обясни, как да захраня дисплея в домашни условия буксата ми е с 32 пин-а :surrender:
Отговори

CH_M снимка CH_M 27 май 2015 - 10:08

 SkeiD, на 26 май 2015 - 23:02, каза:



1-ви пин - маса, 4 и 5-ти пин - 12 волта ....
Отговори

SkeiD снимка SkeiD 27 май 2015 - 23:10

 CH_M, на 27 май 2015 - 10:08, каза:

1-ви пин - маса, 4 и 5-ти пин - 12 волта ....

Ти си уникален, помагаш ми за 2-ри път с жиците, Благодаря ти.
Отговори

CH_M снимка CH_M 28 май 2015 - 08:57

 SkeiD, на 27 май 2015 - 23:10, каза:

Ти си уникален

Чак пък уникален :mhihi: .... казвай ако има нещо неясно, ще помагам още.
Отговори

jaotnotu снимка jaotnotu 25 ноември 2015 - 22:23

 jaotnotu, на 10 април 2015 - 19:39, каза:

Здравейте!Става дума за MID дисплей с жълта букса и една малка черна на Омега Б.При неработещ автомобил дислея се включва сам и показва произволно показание.И така цяла вечер и на сутринта акумулатора долу.Пробвах и изключих лостчето,но пак същото.Дисплея съм го купувал и не знам дали е ремонтиран и дали проблема миже да е вътре в него.На някой да му се е случвало нещо подобно и да подозира какъв е проблема?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 ноември 2015 - 12:37

Най-вероятно радиото не е свързано правилно. Търси проблема по буксите му.
Отговори

CH_M снимка CH_M 13 декември 2015 - 17:55

 jaotnotu, на 10 април 2015 - 19:39, каза:

Става дума за MID дисплей с жълта букса ..... на Омега Б.При неработещ автомобил дислея се включва сам и показва произволно показание.

Редно е да се свали дисплея от колата и да се сложи "на масата" да се подвърже захранването му и да се тства за известно време.Има във форума схеми на кои пинове колко плюса се подават и да се имитира работата му, да се остави само на единия плюс за паметта и да се види ако светне сам - проблема е в самия дисплей.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

И да предложа на по-сръчните които смятат да си сменят подсветката при ремонт на МИД за Вектра Б, "присаждане" на светодиодна лента.
Ползвам светодиодна лента с по 3 светодиода и гсящ резистор, познати са ви на повечето които сте си "играли" да сменяте подсветката на таблото например.
Разположението на лентите съм взаимствал от навите LED телевизори, там в долния край на панела има монтирана една лента с мощни светодиоди, разпръскват равномерно светлината зад специален филтър и осветяването е еднакво по целия екран.
Та разположих една лента с 9 светодиода в долния и горния край на корпуса на МИД-а под филтъра на дисплея.

Прикачено изображение

Добре е като се лепят да останат отворени технологичните отвори за вентилация на дисплея, светодиодите и те отделят топлина, в пъти по-малко от крушките но е добре да има вентилация ...
В горния край ....

Прикачено изображение

Свързване към изправител на 12 волта, монтиран филтъра под дисплея за тест как изглежда фона.
Светенето е равномерно без ярки светещи участъци както ако са монтирани светодиодни крушки примерно.

Прикачено изображение

И вече сглобен самия дисплей, на снимката фона доста прозира/свети, но това е от камерата на телефона с който съм снимал, на живо е съвсем друго, фона си е почти черен и не дразни толкова.

Прикачено изображение

И една подробност, пробите ги правя както казах на изправител който вади мерено с мултицет точно 12,8 волта.За да се избегне ефекта на "прозиране" на фона като се монтира на колата, респективно работи двигателя и генератора без консуматори изкарва 14,2-14,5 волта, съм сложил един резистор преди светодиодната лента около 56-68 ома /подбирате опитно/ за да намаля малко тока на светодиодите.
А и предпазно, защото лентата е сметната да работи на 12 волта и има опасност от изгаряне на светодиод или няколко.
Това е ....

П.П. Забравих да уточня че този начин на монтаж на светодиодна лента става освен за Вектра Б и за ТИД/МИД за Зафира А, Омега Б .
Мнението беше редактирано от Жоро: 08 март 2017 - 14:38
Отговори

k opel e снимка k opel e 13 декември 2015 - 18:09

За Астра Г, външно може ли да се различи ТИД и МИД. В една морга има богат избор на свалени, но МИД не съм виждал за Астра Г и не мога да преценя. Мисля да сложа на синът ми на Y20DTH.
Отговори

CH_M снимка CH_M 13 декември 2015 - 18:17

 k opel e, на 13 декември 2015 - 18:09, каза:


Оги освен по GM номер ако знаеш на МИД-а, а иначе ще те светна на кои пинове да си подадеш два плюса и маса и си го светваш на място, само ти трябва един черен акумулатор кат тия за вграждане в ЮПС-ите и си готов .... :newsm05_41:
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 13 декември 2015 - 22:30

TID при Астра Г е с две крушки, докато MID-а е с три.
Отделно дисплея на MID е по-голям.
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 14 декември 2015 - 00:25

Освен,че е с три лампи,а не с две, освен,че е с по-голям екран от ТИД-а, МИД-ът е само и единствено със сива букса с 32 крачета,докато ТИД-а е с малка 12-пинова букса.

Поздрави!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 14 декември 2015 - 08:27

 pacho_m, на 14 декември 2015 - 00:25, каза:

докато ТИД-а е с малка 12-пинова букса.

Поздрави!

Буксата е с 26 пина.
Отговори

Борис Борисов снимка Борис Борисов 29 декември 2015 - 17:41

Колеги,

търся дисплей от TID с жълта букса (имам предвид самия дисплей), защото моят се пукна при сглобяването.
Ако някой има излишен такъв нека ми пише на лично.


Поздрави,
Борис
Мнението беше редактирано от Борис Борисов: 29 декември 2015 - 17:43
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 декември 2015 - 18:11

 ivan_pop, на 14 декември 2015 - 08:27, каза:

Буксата е с 26 пина.


При вектра Б - буксата е жълта 26 пинова или сива при фейслифтовите 32 пина. Има 26 пинови МИД-ове. ТИД-овете са 26 пинови и в повечето случаи са окабелени с 12 или 14 кабела. 12 пинов мид няма.
Отговори

CH_M снимка CH_M 29 декември 2015 - 19:39

 Борис Борисов, на 29 декември 2015 - 17:41, каза:

търся дисплей от TID с жълта букса ..... защото моят се пукна при сглобяването

Ам тъй, като се занимавате с глупости по празниците .....хората ядът и пият, вие дисплеи си сглобявате :devil-smiley-019:
Сега сериозно,
имам ТИД с жълта букса, с прецакан лентов кабел до степен на невъзможност за възстановяване.
Давай данни на Л.С. и след празниците да пращам дисплея ....
:drinks:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 29 декември 2015 - 19:47

 CH_M, на 29 декември 2015 - 19:39, каза:

имам ТИД с жълта букса,

А МИД да имаш случайно?
Отговори

CH_M снимка CH_M 29 декември 2015 - 20:09

 ivan_pop, на 29 декември 2015 - 19:47, каза:

А МИД да имаш случайно?

Съжалявам, такова нещо не се задържа при мен ....
Ако ти се налага да ремонтираш на някого, ще помагам с каквото мога.
Отговори

Юлиан 1 снимка Юлиан 1 31 януари 2016 - 09:42

Здравейте купих си тид 12 пиновата букса от моргата ,става въпрос за астра г.Сложихаго сичко светна но като пусна радиото не го засича,имали начин това да се оправи или не и ако има начин как става, със старияд тид ядове нямаше смених го че имаше имаше изчезнали редове, или трябва друг благодаря на одзовалите се.
Мнението беше редактирано от Юлиан 1: 31 януари 2016 - 10:00
Отговори

CH_M снимка CH_M 31 януари 2016 - 14:12

 Юлиан 1, на 31 януари 2016 - 09:42, каза:

имали начин това да се оправи или не и ако има начин как става

Софтуерно е заключен да не изписва инфо от радиото, така процедират като се монтира неоригинално радио ...
С TECH2 се деактивира тази функция.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg