Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вапросче относно подгряването

BOZI снимка BOZI 15 октомври 2007 - 12:21

Колеги имам едно вапросче относно подгряването , дли е проблем сутрин да я подгрявам по двапъти когато е много студено
Отговори

Гено снимка Гено 15 октомври 2007 - 12:26

 BOZI, на Oct 15 2007, 01:21 PM, каза:

Колеги имам едно вапросче относно подгряването , дли е проблем сутрин да я подгрявам по двапъти когато е много студено

а налага ли се?
иначе не виждам проблем
Отговори

BOZI снимка BOZI 15 октомври 2007 - 12:34

 gspg, на Oct 15 2007, 01:26 PM, каза:

 BOZI, на Oct 15 2007, 01:21 PM, каза:

Колеги имам едно вапросче относно подгряването , дли е проблем сутрин да я подгрявам по двапъти когато е много студено

а налага ли се?
иначе не виждам проблем



Еми някой пъткато я паля сутрин и е по-студено върти малко а някои път веднага пали и мисля че като я подгрея двапъти пали от раз веднага знам ли не ги разбирам тия дизели до преди съм карал само бензинови и нямам представа как е
Отговори

emil vr. снимка emil vr. 20 октомври 2007 - 18:33

Да , има полза да подгрееш 2 пъти , карах една служ. и беше единств. начин да запали . Да питам и аз , вярно ли че лятото е достатъчно да подгрея само сутринтта . При по- късни стартове направо въртя и си пали чудесно , без да чакам да гасне лампичката .Как е правилно?
Отговори

Гено снимка Гено 20 октомври 2007 - 20:38

 emil vr., на Oct 20 2007, 07:33 PM, каза:

Да , има полза да подгрееш 2 пъти , карах една служ. и беше единств. начин да запали . Да питам и аз , вярно ли че лятото е достатъчно да подгрея само сутринтта . При по- късни стартове направо въртя и си пали чудесно , без да чакам да гасне лампичката .Как е правилно?

щом пали какъв е проблема?
моята дори не включва свещите като е над 5 градуса някъде.
Отговори

thunder & steel снимка thunder & steel 20 октомври 2007 - 20:43

Аз на моя дизел чакам само сутрин да изгаснат ламичките и паля,след това може да не чакаш,но сутрин при първо палене според мен е задължително.
Отговори

sasho_sf снимка sasho_sf 21 октомври 2007 - 17:49

Като изгасне лампичката можеш да изчакаш още 5 сек.,защото свещите продължават да греят.Това са т.нар.баластни свещи,които спомагат за по-лесното самовъзпламеняване на нафтата и подържат мотора да не изгасне.
Ако грееш 2 пъти бих те съветвал между двете греяния да изчакаш няколко секунди, защото тези свещи са все пак реотанни и може да им скасиш живота като ги прегрееш.
Отговори

BOZI снимка BOZI 22 октомври 2007 - 08:06

 sasho_sf, на Oct 21 2007, 06:49 PM, каза:

Като изгасне лампичката можеш да изчакаш още 5 сек.,защото свещите продължават да греят.Това са т.нар.баластни свещи,които спомагат за по-лесното самовъзпламеняване на нафтата и подържат мотора да не изгасне.
Ако грееш 2 пъти бих те съветвал между двете греяния да изчакаш няколко секунди, защото тези свещи са все пак реотанни и може да им скасиш живота като ги прегрееш.



Това е добре да го знам ще ми е от полза Мерси :)
Отговори

devin81 снимка devin81 01 ноември 2007 - 21:54

Зимно време при ниски температури винаги подгрявай по 2 пъти и няма да збъркаш.
Отговори

BOZI снимка BOZI 05 ноември 2007 - 10:15

 devin81, на Nov 1 2007, 09:54 PM, каза:

Зимно време при ниски температури винаги подгрявай по 2 пъти и няма да збъркаш.



:opel_forever:
Отговори

чук снимка чук 06 ноември 2007 - 13:17

Кадет 1.7 атмосферен дизел, та - подгрявам през зимата почти винаги два пъти, нямам избор. Акумулаторът е с нисък капацитет и нисък стартов ток...Ако изобщо превърти успява да запали, дори и при мн. ниски температури.
Колеги, тази кола не си знае годините и километрите, нито ме е карала да се грижа за нея, но бих искал да Ви попитам следното: на двигателя пише GM - какъв мотор е това?

Или май трябваше да питам в сегмента "Ретро"...
:opel_forever:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg