Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Шумоизолация - ето как

Аскона S снимка Аскона S 25 април 2007 - 22:31

Предстои ми изкърпване и искам малко да намаля шума в купето на Асконата. Моля помогнете ми, дайте съвет с какво /какъв материал/ и как. :unsure:
Отговори

cecko_pleven снимка cecko_pleven 26 април 2007 - 09:29

мисля, че ТАЗИ тема ще ти е полезна аз другата седмица почвам да облепвам :unsure: :beer: и да обезщумявам
Отговори

Stoil снимка Stoil 26 април 2007 - 09:34

ами ОК, ще кажа накратко.

обмислям много серизно варианта да започна да го предлагам това като услуга и на други колеги, които искат да си шумоизолират колата. след окостването на няколко коли, разбира се и моята асТра в това число и продължителен умствен труд като идеи, заедно с доста проби на варианти и материали, ми дойде идеята за това.

само мога да кажа, че ефекта е повече от добър. като пример за резултата ще кажа, че кола без гърнета вътре не се чува толкова и обратното - нечовешка музика вътре не се чува навън и от нея не дрънчи цялата кола.

относно материалите - засега няма да ги споменавам конкретно / а и те не са един или два /. разбира се не се използва динамат, но все си мисля, че той е малко по - прехвален отколкото трябва. целта определено е и да не се влагат умопомрачители суми в шумоизолация, защото едва ли на колегите с асконите ще им е рентабилно подобно кеш - инвестиране.

та така - който има реален интерес може да се обръща към мен / скоро ще има и тема отделна за това /. единствено трябва да се знае, че по колите ще бъде работено в гр. Ловеч / ако на някой му е затруднение да си знае /.
Отговори

Аскона S снимка Аскона S 30 април 2007 - 18:37

мисля да пробвам с ВОАЛИТ , ама незнам после дали няма да смърди много :unsure: защото возя бебето в колата и.... :beer:
Отговори

Аскона S снимка Аскона S 02 май 2007 - 11:27

Няма да е воалит , май ще пробвам с ИЗОЛОН но ще ходя до склада да разбера повече :icon_cry:
Отговори

Аскона S снимка Аскона S 04 май 2007 - 12:42

Видях изолона много ми хареса ще взема 0,5 см и ще пробвам :first: :icon_cry:
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 04 май 2007 - 16:38

Здравйте колеги - аз си облепих корите на вратите отвътре - ефекта е доста добър прочетете тук - http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...83&#entry216083
Отговори

booster_audio снимка booster_audio 05 май 2007 - 10:08

Обясни по точно за материала с който облепи вратата под кората, че нещо не ми стана много ясно :first: Като ида в Бриколаж, какво да търся точно :icon_cry:
Отговори

doolettle снимка doolettle 05 май 2007 - 23:36

Тва е вид изолация с тъмно сив цвят и прилича по структура на дунапре но е от някакъв вид гума. Няма как да я сбъркаш а и я предлагат със залепено алуминиево фолио от едната страна но освен за влага то за нищо др не помага. Аз си сложих такава лента на пода под мокета щот един "умен" беше махнал оригиналната изолация и съм доволен, даже се продава на лента до 1,5м ширина, но кажете ми ся кво да търся за под предния капак :first: Нещо което да е устойчиво на високи темп. щот мойта изолацийка се скапа :icon_cry:
Отговори

cecko_pleven снимка cecko_pleven 06 май 2007 - 08:58

doolettle, на May 6 2007, 12:36 AM, каза:

...........но кажете ми ся кво да търся за под предния капак :icon_cry: Нещо което да е устойчиво на високи темп. щот мойта изолацийка се скапа :first:
 



Сещам се в момента само за Това обаче е малко скъпичко ако някой знае някаква алтернатива да казва да не се спотайва :manta:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 07 май 2007 - 20:23

Днес ходих до нашия Мосю Бриколаж(Ст.Загора)
И видях лента от тази самозалепващата на битумна основа с фолио(9лв) 5см/10м.
и видях и едни плоскости като стиропор но по здрави и могат да се огъват(6мм са дебели)
Имам и един специален материал като дунапрен но по-плътен дебел около 25 мм и е самозалепващ ,имам и мокет ,та мисля като остана по-свободен да си поиграя да шумоизолирам малко мойта Корса.
Ще ви кажа какъв е резултата. :25:
На времето Жигулето си го бях изолирал и имаше страхотен ефект.
Отговори

doolettle снимка doolettle 08 май 2007 - 03:47

малко скъпичко ако някой знае някаква алтернатива да казва да не се спотайва :25:
верно си е скъпичко :25: или колата ми е ефтина за тоя материал :ban: . мерси за инфото все пак, но аз ще потърся нещо от рода на азбестово одеало или др подобно че мойто моторче е на милиметри от капака и топлината ше ми прецака боята на капака. мойта идея беше за лист стъклена вата ошита в бризент но още не съм пристъпил към действие, пък междувременно може да изскочи нещо по-умно и практично. пък ако видиш нещо друго може да го постнеш тук. :ban: благодаря за отделеното време :25:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 09 май 2007 - 22:20

Още малко ,събота почивам и я грабвам мойта корса .
Имам здрави идеи:
Под капака ще сложа залепен велтер на 2 -3 ката и над него ще захвана с копчета за ребрата на капака(ако се наложи ще пробия ребрата на места) та ще сложа едно топлоизолационно фолио което го продават в магазина за ламиниран паркет и квадрата му е 1,10лв.
Отдолу на купето и откъм мотора ще залепя от битумната лента с фолиото (за която става въпрос по горе в темата) а вътре в купето зад мотора ще залепя един самозалепващ изолационен дунапрен(много плътен) и по вратите и долу на пода под мокета ще сложа 2-3 ката велтер (от него имам много ,понеже ще сменям велтера в детската)
На Жигулата си преди време направих подобна шумоизолация и ефекта беше поразяващ.Който се качи в Жигулето и ми вика "бе твойто жигули е мноо тихо"
Та очаквайте в края на уикенда да постна какво съм направил . :25:
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 09 май 2007 - 22:47

realprofesora, на May 9 2007, 11:20 PM, каза:

...


Какви пари е тоя валтер? Ако има ефект и аз ще сложа под капака за първо време, че нямам никаква изолация, пък после може и на вратите.
Отговори

doolettle снимка doolettle 09 май 2007 - 22:50

Под капака ще сложа залепен велтер на 2 -3 ката и над него ще захвана с копчета за ребрата на капака(ако се наложи ще пробия ребрата на места) та ще сложа едно топлоизолационно фолио което го продават в магазина за ламиниран паркет и квадрата му е 1,10лв.

тая изолация от паркет дет искаш да я слагаш е от полиетилен и не е мн. удачно :25: а при твойта корса мисля че не се налага щото имаш повечко разстояние м/у ДВГ и капака а при мен е около 1.5 см :sad-smiley-050:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 10 май 2007 - 12:06

doolettle, на May 9 2007, 10:50 PM, каза:

тая изолация от паркет дет искаш да я слагаш е от полиетилен и не е мн. удачно :icon_biggrin:  а при твойта корса мисля че не се налага щото имаш повечко разстояние м/у ДВГ и капака а при мен е около 1.5 см :sad-smiley-050:
 

Koлега не става въпрос само за топлоизолация ,на мен идеята ми е шумо изолацията ,та ти казвам като се изолира капака на мотора отдолу и шума е по малко.Казвам ти го от личен опит .Даже днес се качих на една лада 4ка и я покарах та после кат се качих на мойто шумоизолирано жигули и наистина си беше много по-тихо.та Корсата си в събота ще я изолирам и ще ви кажа ефекта без да ви лъжа.
А колкото до велтъра май е около 5-6 лв квадратния метър.
Разхвърляш колата и го лепиш с лепило прома като се съсредоточаваш зад мотора и пода щото от там идват шумовете,и вратите.
Изчакайте още 2 дена. :thu:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 10 май 2007 - 18:42

Astra 1.4mi, на May 10 2007, 05:15 PM, каза:

Колега ако не ти е проблем направи снимки на материалите щото не съм сигурен доколко съм разбрал за какво става дума. Не съм много наясно с имената на тея материали по магазините ама као видя снимка ще се ориентирам.
 

Eто колега тъкмо купих изолационното фолио ,ще го направя на 2 ката и ще го хвана за капака с копчета (в един магазин за части продават около 50 вида копчета за кори.)40 ст едното,На ребрата на капака си има 6-8 мм дупки готови ,та на тях ще набия копчетата.
Утре ще ида да купя лентата битумната самозалепваща с фолио от Бриколажа
това е
ето и снимки на материалите (велтера е нещо като мокет ,но по плътно)

http://img509.images...59358677ve8.jpg
и велтера в едър план малко е прашен но това е щото го свалих от детската стая .
http://img263.images...74219501lw9.jpg

:icon_biggrin:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 12 май 2007 - 19:23

e най после денят дойде и днес в 10 сутринта я почнах мойта Корса.
Разхвърлих седалките и долу п;астмасовите лайстни и надигнах мокета отпред има изолационна гума но отзад няма нищо. А на преградата между мотора и купето залепих дънапрен самозалепващ,но може да го направите и с 2-3 ката велтер.
Отзад сложих 2 ката и на предните врати дунапрен и велтер.
На капака на мотора велтер и отгоре изолационно фолио закрапено с копчета на 2 ката.
егекта е много добро шумоизолиране ,а вътре музичката си цъка.
прилагам и снимки ,седалките без специален инструмент не можете да ги свалите, необходим е шестограм -звезда и 6естограм 6
ето и снимките.
така ми изглежда инструмента
http://img339.images...strumentrh0.jpg
ето и капака
http://img503.images...ge=kapakmv9.jpg
ето и вратата преди да я затворя ,добре се вижда дунапрена с който съм я натъпкал.Отворите ги затворих със велтер.
http://img527.images...ge=wratauq8.jpg
тук колата е без седалки и добре се вижда как има шумоизолация отпред а отзад има залепено само някакво битумно покритие -доста тънко.
http://img503.images...zsedalkiyg8.jpg

дерзайте направете си и вие шумоизолация ,много време отнема и средства и труд ,но си заслужава.
Като ме видешеше някой познат и вика :аве ти си луд ,що го правиш ,а аз отговарях :"Роба се бори за свобода ,свободния човек се бори за съвършенство"
:thu: :icon_biggrin:
Отговори

rusnache снимка rusnache 12 май 2007 - 19:37

Преди няколко години, с един пи4 правихме студио, дето те сиреха вътре некви металски музики. С цялото мислене какво да е, установихме, че кори от яйца и минерална вата, вършат перфектна работа.Само че кори от яйца във врата си да напъхаш е безумие, така че мисля, че минерална вата ще свърши чудестна работа. А за предния капак, мисля, че едно грамотно топлоизолационно фолио, залепено върху някакво равномерно разнесено количество пенополиоретан (изолационна пяна), би свършило чудестна работа. В музикалните магазини също продават некви вати и тн.
Успех в изолационните работи, споделете кво сте сътворили.
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 12 май 2007 - 22:04

rusnache, на May 12 2007, 07:37 PM, каза:

така че мисля, че минерална вата ще свърши чудестна работа.  А за предния капак, мисля, че едно грамотно топлоизолационно фолио, залепено върху някакво равномерно разнесено количество пенополиоретан (изолационна .........................
 

Kолега и аз си мислех за минерална вата но е неудобна за нашия монтаж. няма как да се закрепи във вратите иначе на пода може и да стане. :icon_biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg