Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Спирачни апарати от Астра Н на Астра Г

SpaceWalker снимка SpaceWalker 07 август 2009 - 15:41

Въпроса ми е следния:
еднакви ли са като захващане и ще станат ли спирачни апарати от Астра Н 1.9 дизел на Астра Г, и като цяло ще има ли проблем?
Мнението беше редактирано от SpaceWalker: 07 август 2009 - 15:41
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 10 август 2009 - 19:24

искаш да сложиш 30Хмм апаратите от GTC дето едвам влизат във 16-ка джанта нали :) Чудесна идея ама... само swing или някой от вътре с достъп до тези части в сервиз може да ти даде инфо май.
Отговори

mantzel снимка mantzel 10 август 2009 - 20:08

От Зафира 1.9CDTI стават,слагай и не се притеснявай-след като и слагат 308/25 дискове и апаратите са същите,а и по моргите ги има.
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 10 август 2009 - 22:02

Да, това искам да направя!
Размера не ме притеснява, аз карам със 17ки.
Малко модификации по мотора ще има и ми трябват добри спирачки.
Иначе открих много от новите модели с 308мм спирачни апарати, само да ги намеря в някоя морга и съм ток! :newsm05_41:
Отговори

Shades снимка Shades 11 август 2009 - 08:16

На H-ката с повече буталца ли са? 308 мм има и на Astra G OPC. Отделно в Courtney Motorsport има китове за конверсия за Г-класите на доста сносни цени. Аз още мъдря в момента кой вариант е най-подходящ.
Отговори

Стельо снимка Стельо 11 август 2009 - 08:28

абе като се мъчех да слагам на моята по големи дискове с апарати от мерива се оказа че захващането на адаптора на апарата към шенкела е различно ... на астра ф и г адаптора застава от вън на шенкела и така болтовете първо хващат адаптора и резбите са на шенкела а на мерива и евентуално на астра Н резбите са на самия адаптор или така казано адаптора минава под шенкела и по мои опит не става

Адаптор е онова нещо не което се слага външната накладка вътрешната е с пластини и се слага на цилиндърчето на самия апарат ...

дано сте ме разбрали
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 11 август 2009 - 08:58

Мисля, че ще можеш спокойно да сложиш 308мм. Мойта е с такива. Е, да по малко от 16ка забравяш да сложиш, но си спира доволно.
Освен OPC и някой Омеги са с 308мм. доколкото съм запознат.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg