Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Спъната корса ц z12xe

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 22 януари 2014 - 15:11

Колеги искам да ви попитам вижте ТОВА видео и ми кажете дали проблема е от ламбда сондата или от екуто на колата,с ламбдата екуто отнема гориво (short term fuel trim %) и колата прекъсва изобщо не върви пък като гледам графата на ламбдата би трябвало да си работи правилно.Като откача ламбдата екуто влиза в авариен режим и подава нормално гориво и не прекъсва и върви по-добре от преди. :helpsmilie:

Имам проблем с 4-ти номер инжектор защото свещта е сухо-черна (нагар) мисля,че е под пушена и не затваря на време и хвърля повече гориво,да не би ламбдата да отчита повече гориво заради,че не затваря инжекция? :confused:
Мнението беше редактирано от Hristo Mutafov: 22 януари 2014 - 15:14
Отговори

npace снимка npace 22 януари 2014 - 15:48

Ламбда сондата от показанията на ОП-КОМ-а работи добре (0,1-0,9V fluctuating),гледам че правиш теста на студен мотор, така ли е?
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 22 януари 2014 - 15:53

Да теста е при студен двигател,но и при нормална температура колата пак прекъсва и (тихо) препатква
Отговори

npace снимка npace 22 януари 2014 - 23:21

Ако си сигурен че бензонова помпа, бензинопровод, филтър, регулатор на горивото са добре, закарай дюзите на един ултразвук.Няма да излезе повече от 30-40 кинта.Аз моите на 7-8 месеца ги чистя.Даже имам 2 комплекта, свалям мръсните, качвам чистите и свалените веднага "на баня".Предполагам нямаш газова?
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 22 януари 2014 - 23:41

Колега благодаря за отговора,значи живея в Гърция и няма да излезе 30-40 кинта но няма проблеми ще ги занеса на ултразвукова вана.Колата няма газова и работи само на бензин,тук на острова няма минусови градуси.Пък искам да споделя преди година и нещо като смених горивният филтър го удрях в земята да видя какво ще излезе,ами то направо мазут излезе от него пък камо ли в инжекциите :kuku:
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 29 януари 2014 - 18:47

Колеги искам да ви попитам възможно ли е проблема да идва от гумички на клапани или сегменти на буталото и да прекъсва?
Така ми каза един приятел ,имам един братовчед който колата му гори масло или от гумичките или от сегментите пък не му прекъсва колата.Пък и на всичкото от горе няма мазно по свещта само сух нагар,или пък да е от блок-бобината,казвам пак свещта е суха!? :confused:
Отговори

npace снимка npace 30 януари 2014 - 15:55

Интересно ми е че на живите данни дебитомера показва напрежение но не и kg/h.Да не би дебитомера да е дал фира?Може да е спъната заради некоректни данни от дебитомер.Имаш ли аутодата?
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 30 януари 2014 - 21:56

 npace, на 30 януари 2014 - 15:55, каза:

Интересно ми е че на живите данни дебитомера показва напрежение но не и kg/h.Да не би дебитомера да е дал фира?Може да е спъната заради некоректни данни от дебитомер.Имаш ли аутодата?

Е как колега виж видеото по-горе отиди на 3:15 мин от видеото и виж,че се мени!Утре или в понеделник ще занеса инжекциите за чистене казаха ми 40 евро (тук в Гърция). :good:
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 03 февруари 2014 - 17:17

Колеги имам проблем така,имам нагар в 4-ти цилиндър и викам ако е от инжекцията ще сменя местата 3-4 на дюзите да но нагара остана в 4-ти цилиндър-значи не е от дюзите.Като махнах блок-бобината видях,че изолацията на 4-та свещ е кафяво-зелен което ме навежда че прескача искра :confused: .Имам абсолютно същият проблем обаче на c16nz пак на четвърти цилиндър но там е с кабели Ето тук се вижда най-дясната изолация :confused:.Помагайте :love_opel:
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 05 февруари 2014 - 01:08

Никой ли не се е сблъсквал с такъв вид проблем?Ако случайно прескача искра или нещо не е в ред дали изолацията на обувката на свещите ще си промени цвета към кафяво-зелен :helpsmilie:
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 05 февруари 2014 - 14:36

От известно време колата не ще да пали,въртя ключа и се чува едно щракане от стартера ама не един път да щракне а все едно автомат калашников.Мерна ми окото някъде,че ако заминава бобината така прави това вярно ли е?
Отговори

sathv снимка sathv 05 февруари 2014 - 18:07

Не. Извади куплунга на бобината за да се увериш.
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 05 февруари 2014 - 20:41

може и веригата да е прескочила некои зъб аз мислех че само при нас добавят разни нешта в горивата
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 05 февруари 2014 - 20:53

Тва за паленето е от акумулатора преди малко го заредих това е решен проблем само остана проблема с прекъсването което може да идва от блок бобината :unsure:
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 17 март 2014 - 19:09

Колеги пищисах се видях, че когато колата работи и прекъсва прррр-пук-прррррррррр-пук-пук при пукането засмуква парцал от ауспуха дали нещо има прегорял изпускателен клапан и няма хубава компресия и свещта да е черна? :thd: :helpsmilie: на всичкото отгоре чука и аванса при натоварване на двигателя :(
Мнението беше редактирано от Hristo Mutafov: 17 март 2014 - 19:50
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 17 март 2014 - 19:55

Неприятна работа е това, колега. Трябва да се провери дали ремъка е на белези и след това да се замери компресия.
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 17 март 2014 - 20:14

колега благодаря за инфото но първо двигателя е с верига второ при вадене на ламбда сондата колата спира да прекъсва, да но той си бачка ок е тествал съм го,сменял съм местата на инжекциите и пак нагара остава на 4-ти цилиндър :( мен ме навежда вече нагар или изгорял клапан/и които не уплътнява добре или изпаткало еку :moderator:
Мнението беше редактирано от Hristo Mutafov: 17 март 2014 - 20:18
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 18 март 2014 - 11:04

Колата харчи ли масло ?
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 18 март 2014 - 20:42

определено не :) вчера почистих егр клапата без резултат, днес пръснах на блок бобината малко контактен спрей като стартирах колата докато паднат оборотите не прекъсваше, но паднат ли и заработи ли ламбдата става грозна гледка на празен ход прекъсва при товар на двг. чука аванса дали може нещо knock sensor-а да здава багажа?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 18 март 2014 - 22:58

А пробвал ли си да размениш местата на свеща на въпросния цилиндър с някоя друга ? Да не е проблема в свеща. Чувал съм случай за проблем със свеща, когато вече е монтирана. Не прави хубава искра вътре в цилиндъра, иначе извадена дава добра искра. Времето за отваряне на дюзите при загрят мотор пак ли е > 3мс ? Много е това. Бобината също трябва да се види дали няма някъде пробив. При мене пробива беше точно на 4ти цилиндър поради някаква причина.

Все си мисля, че проблема е в лоша искра на въпросния цилиндър, иначе нямаше докато не е загряла да работи добре , ако беше нещо свързано с компресия или лоша дюза.

Да попитам тази грешка във веригата на първата ламбда сонда да не би да се появява , защото беше споменал, че си я откачил за тест ?
Мнението беше редактирано от javor_bg: 18 март 2014 - 23:10
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg