Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Как да оправя вдлъбнатина на тавана.....

Maiky снимка Maiky 25 септември 2006 - 19:25

Днес като тръгвах за работа и ми се подгънаха краката. На всяка кола, която спи на улицата и се е случвало, но всеки път е гадно.
В задната част на тавана, близо до дясната врата съвсем случайно се е появила доста дълбока вдлъбнатина. При сблъсъка с тавана ми неизвестния предмет е имаш преимущество и е обелил и малко боята. Най-вероятно трябва да благодаря на някой съсед за красивото петно на тавана.
Въпроса ми е дали ще има полза ако отида при застрахователите (колата е застрахована в ДЗИ) и какви са процедурите при тях. И другият ми въпрос е дали някой знае къде изправят такива "язви". Имало в Павлово някакъв сервиз, където ги оправят с нагряване. И дали след това трябва да се боядисва целия таван и ще се получи и с преливка.
Благодаря предварително на всички.
Отговори

bugatti снимка bugatti 25 септември 2006 - 20:47

Koлега разходи се до ул: Костенски водопад 107 ето ти и тел:958 19 61 това е улицата на Била на бул. България улицата през която се минава за да се влезе в паркинга. Там видях корекция на врата на А4 2006 година и мога да ти кажа че доста добре се бяха справили с преливането и тн. първия път като отидох заварих колата на кит след 2 дена беше готова какво да ти кажа от това което видях уж си разбират момчетата от работата, вече сам си решаваш :mhihi: . Успех.
Отговори

Maiky снимка Maiky 25 септември 2006 - 22:25

Благодаря колега. Утре имам среща със застрахователката ми и ще видя какво ще става.
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 26 септември 2006 - 00:13

bugatti, на Sep 25 2006, 09:47 PM, каза:

Koлега разходи се до ул: Костенски водопад 107 ето ти и тел:958 19 61 това е улицата на Била на бул. България улицата през която се минава за да се влезе в паркинга. Там видях корекция на врата на А4 2006 година и мога да ти кажа че доста добре се бяха справили с преливането и тн. първия път като отидох заварих колата на кит след 2 дена беше готова какво да ти кажа от това което видях уж си разбират момчетата от работата, вече сам си решаваш :mhihi: . Успех.
 


Кво, значи само петното/вдлъбнатото оправиха? Така ли? Имам впредвид какво боядисаха след тва?!?
Отговори

bugatti снимка bugatti 26 септември 2006 - 08:46

Боядисаха само китваното и го преляха с останалата боя......имало някакви спец разредители за старата боя ......сега на финала незнам дали не пръскат лак на целия детайл но си се води частична корекция
Отговори

Гостboxer_* 26 септември 2006 - 09:36

maiky_vectra_b, на Sep 25 2006, 08:25 PM, каза:

...Най-вероятно трябва да благодаря на някой съсед за красивото петно на тавана....... 


Ако откриеш този любезен "съсед" заслужава да се изясните по два начина:
1.Правиш му същата вдлъбнатина м/у веждите и той ти плаща разходите...
ако не ти се занимава
2.Съобщаваш на застрахователя координатите на горния.
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 26 септември 2006 - 11:05

maiky_vectra_b, на Sep 25 2006, 07:25 PM, каза:

...
Споко, братле :mhihi: Няма смисъл да се нервиш за глупости ;) Нали са затова застрахователите. Аз като бях с ладата им се нервех на тия простотии щото нямах каско - никой не искаше да ме застрахова. Трябваше сам да си я оправям... :mhihi: Но с тази кола и каското нямаш никакви грижи. Остава само разправията и загубата време, това е :) Отивай си в ДЗИ да ти направят огледче, заведи си щетата и после имаш срок от 3 години да я оправиш. Къде, вече си е лично твой избора. Препоръчвам ти да си пребоядисаш целия детайл и да не правиш такива тънкани само за мястото където е одрано :mhihi: Айде успех :mhihi:
Отговори

bugatti снимка bugatti 26 септември 2006 - 14:28

Колега тука не става въпрос за икономия а човек трябва да има едно на ум че фабричната боя е с доста голяма твърдост и тн. и като цяло качествата й са доста по добри отколкото на тази боя с която ще му изпръскат целия таван, както и да е лично мнение .... :mhihi:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 26 септември 2006 - 15:58

bugatti, на Sep 26 2006, 02:28 PM, каза:

... фабричната боя е с доста голяма твърдост и тн. и като цяло качествата й са доста по добри отколкото на тази боя с която...
Бе не знам кое колко е оригинално и кое колко е твърдо... Не съм тенекеджия и нямам кой знае какъв опит. Гледам само, че моята оригинална боя, от лявата страна, е нацъфкана от камъчета... Явно не е толкова твърда и устойчива, колкото трябва да е... :mhihi: Дадох този съвет, за да не си личи след това какво е правено по колата. Все ми се струва, че ако на някое място се свали боята и после се кърпи, след време няма начин да няма ръжда. Ако се пребоядиса целия детайл, вероятността за ръжда би трябвало да намалее значително... :mhihi: Като я види някой спец, който по цял ден това прави, ще каже най добре :mhihi:
Отговори

Пепинко снимка Пепинко 26 септември 2006 - 19:21

Да взема отношение и аз малко по въпроса :mhihi: Първо, няма майстор на света, който да направи само едно петно и то после да не си личи!!! Да, ще го направи поносимо, да ще излезе по-евтино, но мен примерно такива неща много ме дразнят, направо ми бъркат в здравето. И всеки път като си погледна тавана ще виждам едно лайно (прилично маскирано) и всеки път ще псувам въпросния "любезен съсед". Второ, това за твърдостта на боята не го бях чувал досега...Ако се напръска с качествени материали от добър специалист ще бъде точно толкова добре, колкото и оригиналната, да не кажа, че и по-здраво може да стане! Някой от най-запалените фенове може да каже с каква боя се пръска Опел. Аз бих си напръскал целия детайл с положителност. Колкото до ДЗИ...отиваш там, снимат ти щетата, оценяват я на определена сума и ти дават тези пари. Част от депозита в каското ти намалява. После ти си правиш колата където и когато решиш. Успех колега, много неприятна ситуация, аз така си боядисвах вратата. :mhihi:
Отговори

Maiky снимка Maiky 26 септември 2006 - 21:23

Благодаря на всички. След като преспах една нощ вече цъм по-спокоен. В Четвъртък ще мина през ДЗИ и след това ще споделя какво е станало.
:mhihi:
Отговори

Maiky снимка Maiky 02 октомври 2006 - 21:40

ДЗИ ще ми платят цялостно боядисване на тавана. Колко пари да очаквам от тях, като се има предвид, че колата е 98г и е оценена на 10 хил? В Събота или Неделя май влизам за боядисване на таван и покрай него мисля, че е време и за освежаване на броните. А от ДЗИ чакам "кеш" след около месец.
Отговори

Пепинко снимка Пепинко 04 октомври 2006 - 13:03

Смята се ориентировъчно по 100лв на детайл, независимо дали врата, таван, калник и т.н. За боядисване няма значение на колко ти е оценена колата ;)

П.П. Пиши пак после какво е станало като се оправиш и ти платят :devil-smiley-019:
Отговори

Maiky снимка Maiky 04 октомври 2006 - 13:10

Очаквам парите от ДЗИ, иначе боята ми излезе 12лв за 150гр без лака. За работа ще ми е около 50лв. при приятел. После ще споделя за ДЗИ-то.
Отговори

Пепинко снимка Пепинко 04 октомври 2006 - 13:29

:devil-smiley-019: Малко ми се виждат парите за боята. Каква марка е? Препоръчвам ти да инвестираш повече средства в нея, щом ти е приятел за работата как да е...
Отговори

Maiky снимка Maiky 04 октомври 2006 - 14:38

Всичко е от приятели. Боята е Сикенс (и е по-евтина заради това, че не съм купувал лак). Естесвено, че няма да се циганя за материали. Като сметнеш после и другите неща, вече не е толкова малка сумата, но като цяло ще станат нещата.
Отговори

Пепинко снимка Пепинко 05 октомври 2006 - 10:42

:excl: Успех колега, дано няма повече такива мизерии, че наистина е много неприятно :devil-smiley-019:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg