Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

opel kadett 1.3 turbo

zombiex снимка zombiex 11 октомври 2007 - 19:17

Искам да попитам дали може да си направя опела турбо или по добре да сменя двигателя с двигател от опел калибра 16 клапана 150 коня
Благодаря предварително
Отговори

Стельо снимка Стельо 11 октомври 2007 - 19:21

парите който ще дадеш за всичките шукариики които ти тряят за да сложиш такъв мотор ще ти излязат колкото да си купиш направо такъв кадет с такъв мотор или няква друга кола примерно вектра или астра не виждам смисал освен ако нямаш излишни пари за даване или си някъв пълен ентусиаст
Отговори

zombiex снимка zombiex 11 октомври 2007 - 19:29

Вече няма смисал от нова кола защото моя кадет сам започнал да му правя външен тунинг и става много сполучлив затова искам по мощен мотор или турбо на тоя
Отговори

peponio снимка peponio 11 октомври 2007 - 19:54

 zombiex, на Oct 11 2007, 08:29 PM, каза:

Вече няма смисал от нова кола защото моя кадет сам започнал да му правя външен тунинг и става много сполучлив затова искам по мощен мотор или турбо на тоя

и какво ще постигнеш от 1.3 турбо...вървеж колкото на 1.6 или 1.8 макс и сума ти пари и нерви хвърлени навятъра :) я дай неква снимка на кадетора че нещо не се сещам за тоя сполучлив тунинг :))
Отговори

vectra снимка vectra 11 октомври 2007 - 19:57

трудно , но не и невъзможно начинание, що се отнася до смисъла му...такъв няма! Тунинг на кадет...и какво точно си му направил, че да не си заслужава да го продадеш? Удоволствието което ще получиш от една вектра 2000 16в или калибра е в пъти по-голямо!
Отговори

zombiex снимка zombiex 11 октомври 2007 - 20:11

Утре като ида в сервиза ще го снимам и утре вечер след работа ще пусна снимки иначе двигател 16 клапана 2000 кубика пасва ли си точно в гнездото на опел кадет
Отговори

sparco снимка sparco 11 октомври 2007 - 21:12

 vectra, на Oct 11 2007, 05:57 PM, каза:

трудно , но не и невъзможно начинание, що се отнася до смисъла му...такъв няма! Тунинг на кадет...и какво точно си му направил, че да не си заслужава да го продадеш? Удоволствието което ще получиш от една вектра 2000 16в или калибра е в пъти по-голямо!

Колега не така са какво кадета :thu: нее ли кола ?Всеси си обича колата дори и запорожец да е човека иска да си направи кадета лошо няма и тунинг му върви дано оспее с начинанието :mhihi:
Отговори

chevrolet 16V снимка chevrolet 16V 12 октомври 2007 - 00:03

колега виж един от лозен боднал v6 2.5 от калибра на кадета. имаше тема някъде из форума.
а затва че не си струвало да се слага щот било кадет изобщо нема го коментирам ква глупост е!
успех в начинанието колега :mhihi:
Отговори

dragon_fire снимка dragon_fire 12 октомври 2007 - 00:43

колега ето ти линк към една българска страница в която имам калкулатор спрямо кубатурата каква мощност ще извадиш с турбо пиши един мейл на пичовете от тази фирма и те ще ти кажат кво ще ти струва
http://madcowtuning.bg/turbo/faq/?ccm=2000...n=73&max=97
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 12 октомври 2007 - 08:38

 vectra, на Oct 11 2007, 08:57 PM, каза:

трудно , но не и невъзможно начинание, що се отнася до смисъла му...такъв няма! Тунинг на кадет...и какво точно си му направил, че да не си заслужава да го продадеш? Удоволствието което ще получиш от една вектра 2000 16в или калибра е в пъти по-голямо!


Изобщо не съм съгласен с теб :) Удоволствието от бърз Кадет е доста по-голямо отколкото в по-солидните машини като Вектра и Калибра :) Друго е да летиш с кашoнче :bou: 1.3 турбо определено не си заслужава... А ще ти струва верно около цената на един мотор C20XЕ, с който ще останеш очарован от вървежа :)

А и Кадетите определено носят на тунинг :) Има много сполучливи по нета...
Отговори

SonnyBlack снимка SonnyBlack 12 октомври 2007 - 09:47

абе по добре измисли как да преьвърлиш "тунинга" на др кадет с ХЕ от колкото да правиш тоя,защото тоя ако му смениш двигателя трябва да му сменяш спирачна система(което в твоя случей значи да смениш задниа мост за да сложиш там дискове вместо барабани) което ще ти дойде доста скъпо.също така и окачването на тоя кадет няма да ти върши работа.......
Отговори

TONY.G.A снимка TONY.G.A 04 ноември 2007 - 22:48

Има ли снимки тоя кадетт със сполучливия тунинг :opel_forever:
Отговори

mitaraf снимка mitaraf 19 ноември 2007 - 01:13

браточка и аз я минах твоята болест. Какви ли не въпроси за турбо на 1,6 моно не задавах. Всеки ме разубеди. Изгубена кауза. Сега мятам 2,0 16 и мисля , че това е варианта. Ще пасне съм сигурен и при тебе. А после вече ако искаш от тая база с 2,0 16 мятай турбините и къдри асфалта. поне ще си струва парите и нервите. Успех. :unsure:
Отговори

zombiex снимка zombiex 19 ноември 2007 - 01:23

Радвам се че ти харесва очакваи още след като я заварша
Отговори

Yamaha^R7 снимка Yamaha^R7 19 ноември 2007 - 01:26

Мен не ми отваря нищо :unsure:
Отговори

peponio снимка peponio 19 ноември 2007 - 01:32

колега ми ти ми се струва че имаш още доста работа по купето...сори но очаквах нещо изродско...това ли ще му е вида?
Отговори

zombiex снимка zombiex 19 ноември 2007 - 01:41

Е чеки малко де сега сам поръчал да ми правят калъп за брони взел сам му кристални стопове бели мигачи цвета ще се смени има прагове но още несам ги сложил след седмица 2 ще е готова напълно
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg