Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Разлято масло върху двигателя

Hevy снимка Hevy 29 юли 2017 - 20:46

 nedqlkow, на 29 юли 2017 - 10:10, каза:

За прахта ми е ясно, но не е ли опасно вода да попадне по електрониките? Отделно, че ако я закарам на мивка и я напръскат с вода от водоструйка, като нищо ще се скъса нещо от високото налягане на водата, а то за да падне мизерията си е необходимо това налягане.

Имах предвид маркуч не водоструйка , и аз имам чувството че тази пулверизирана вода прониква навсякъде, в букси, по кабелния сноп и т.н. Едно време постоянно ми се мокреше дистрибуторната капачка на Кадета и съм се зарекъл повече под капака никакви водоструйки...Маркуча си е друго нещо, отмива и просто си тече надолу. По въпроса за запалването - опасно е само когато маслото залее колектора , по точно силно нагретия катализатор . Тогава може да се възпламени. На един руснак така му изгоря Астрата със същия мотор - зимата му замръзнала майонезата в маркучите за картерните газове, вдигнала налягане в двигателя, и за лош късмет избила гарнитурата на капака на главата баш отпред, поляло маслото катализатора и се запалило. Когато нещо е омаслено и тогава започне да се нагрява, докато не се изпари маслото не може да се загрее дотолкова че да се самозапали. И само си дими докато не се изпарят всички летливи компоненти. Иначе маслото е страшно само за изолирбанда по кабелите, че почват да се разлепят,самите кабели и уплътненията на буксите са маслоустойчиви. А масло си е изолатор. Накратко - ако караш така няма да се запалиш, няма да ти изгният кабелите от маслото. Но все пак е желателно да погледнеш в кладенците на свещите и да избършеш там, както са ти казали по горе, свали лулите от бобината - само от гума са. Въпреки че и това по принцип не е толкова страшно, гумата е маслоустоичива, просто не трябва да е така. Преди половин година карах с два кладенеца пълни с масло, преди да се усетя че ми е протекла гарнитурата...
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 29 юли 2017 - 21:53

Първо живи и здрави всички, които се включиха в дискусията.

При първа възможност, ще намеря начин да проверя бобината и да я изчистя, ако е необходимо. Не смея да пипам сам, за да не си създам допълнителни проблеми, та ще 3 след 2-3 дни, когато ще може да я погледне човек, който знае какво прави.
Отговори

milevbg снимка milevbg 11 февруари 2020 - 06:16

Здравейте!
Вчера се появи същия проблем и при мен. :surrender: :surrender: :surrender:
Капачката на маслото е много слабо захваната и при каране по неравности/зимен сезон/ се е отворила сама.
Изминах около 4* 12,5км преди да разбера, че нещо отпред не е наред. Отворих капака накрая, понеже в купето започна да вкарва миризма на изгоряло и видях, че има разлято масло по колектора и около самия двигател. Планирам да долея масло, за да се прибера до нас спокойно и вкъщи да почистя всичко с домакинска хартия. Няма да ползвам обезмаслител заради страх от корозия. Старата кошница щом преживя едни 50 км на полу-отворена капачка, ще си изживее старостта и така. Опел значи вечност!
Мнението беше редактирано от milevbg: 11 февруари 2020 - 06:16
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 11 февруари 2020 - 15:26

 milevbg, на 11 февруари 2020 - 06:16, каза:

Здравейте!
Вчера се появи същия проблем и при мен. :surrender: :surrender: :surrender:
Капачката на маслото е много слабо захваната и при каране по неравности/зимен сезон/ се е отворила сама.
Изминах около 4* 12,5км преди да разбера, че нещо отпред не е наред. Отворих капака накрая, понеже в купето започна да вкарва миризма на изгоряло и видях, че има разлято масло по колектора и около самия двигател. Планирам да долея масло, за да се прибера до нас спокойно и вкъщи да почистя всичко с домакинска хартия. Няма да ползвам обезмаслител заради страх от корозия. Старата кошница щом преживя едни 50 км на полу-отворена капачка, ще си изживее старостта и така. Опел значи вечност!


Добре ще е не само да почистиш, а и да смениш уплътнението на капачката - виж го какво представлява и го смени,така че да стяга добре и да не пропуска повече масло.Старото вероятно се е втвърдило,сплескало и не държи.Успех!
Отговори

vitty снимка vitty 26 март 2020 - 19:16

Има ли някакви особености това уплътнение на капачката, че и на мен взе да стои хлабаво? И къде да я търся евентуално, да не я режа и сравнявам? Не пропуска масло засега, но се е спекла и вибрира в капака, та така я хванах :helpsmilie:
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 март 2020 - 19:55

Поръчай тук и няма да сгрешиш.
https://www.opelclub...howtopic=122134
Отговори

vitty снимка vitty 26 март 2020 - 21:27

Мерси, утре ще им пиша :thu:
Мнението беше редактирано от vitty: 26 март 2020 - 21:28
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg