Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Дизел Економи от Еко?

sxs снимка sxs 19 април 2012 - 08:01

Някой пробва ли вече рекламирания дизел Економи на Еко? Как върви колата и имали наистина някаква икономия? По принцип винаги съм избягвал да сипвам от Еко ама знам ли може и да си променя мнението.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 19 април 2012 - 08:12

Извинявай за спама защото не съм сипвал още от еко защото път не съм имал, сипвам на еко и омв и тяхната нафта е най добра за мен. Колега има значение на кое еко сипваш също забелязал съм разлика, когато заредя на голям обект като на алея Яворов до Токуда болница нафтата е ок сипвал съм на еко на константин величков или друго малко еко като това до пазара петков и бараката не върви така добре особено в баир и харчи малко повече. Моето мнение е че има някаква мешаница в малките обекти на места където особено няма голямо движение и това е защото на обекта пише еко, но само фирмата е тяхна, а собственоста е франчайзинг и не се спазва стандарта за да могат да печелят повече и мешат с боклуци и после се обвинява тази или онази фирма, а вината в повечето случай е персонална на обекта.
Мнението беше редактирано от swetla777: 19 април 2012 - 12:45
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 19 април 2012 - 08:23

 swetla777, на 19 април 2012 - 08:12, каза:

Извинявай за спама защото не съм сипвал още от еко защото път не съм имал, сипвам на еко и омв и тяхната нафта е най добра за мен. Колега има значение на кое еко сипваш също забелязал съм разлика, когато заредя на голям обект като на алея Яворов до Токуда болница нафтата е ок сипвал съм на еко на константин величков или друго малко еко като това до пазара петков и бараката не върви така добре особено в баир и харчи малко повече. Моето мнение е че има някаква мешаница в малките обекти на места където особено няма голямо движение и това е защото на обекта пише еко, но само фирмата е тяхна, а собственоста е фрайчайзинг и не се спазва стандарта за да могат да печелят повече и мешат с боклуци и после се обвинява тази или онази фирма, а вината в повечето случай е персонална на обекта.

С всички марки бензиностанции е така!
Та на въпроса - аз от 3 години зареждам само и единствено на ЕКО и съм супер доволен. Нафтата им е нафта, а ако има от скъпата нафта просто няма друга толкова добра. Бензина карам само с Економито и наистина ми дава 1-2 литра разлика на резервоар, но това може да е и от стила на каране.
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 19 април 2012 - 08:30

Гледам да зареждам предимно от Ромпетрол и то техни бензиностанции, не франчайз.
Новият дизел на Еко, искам да го пробвам, може би на следващото зареждане. Дано не е само рекламен трик, че аман, много почнаха да ни цакат (...с топла бира). Между другото, шурито има Сценик и скоро сменя горивния филтър (той зарежда само на Еко) и спомена че излязли някакви утайки едни чудесии...
За статистиката: от ОМВ съм недоволен, колата е като спъната, от Шел (обикновеният дизел) съм доволен-разход и вървеж.
Отговори

Марто снимка Марто 19 април 2012 - 09:30

И аз в последно време зареждам от ЕКО и съм доволен от бензина. Действително има разлика от малкото ЕКО на К. Величков и ЕКО на бул. България да речем.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 19 април 2012 - 10:38

Днес зареждах на ЕКО, дизела си пише на колонката ЕВРО ДИЗЕЛ питам къде е рекламираният дизел ЕКОНОМИ а отговора бе: ми той е същият просто не са сменили надписите още.
Отговори

Shades снимка Shades 19 април 2012 - 12:40

Идеята е, че това е просто брандиране на стандартния евродизел, който си карат от Гърция. Така или иначе си е хубав и на мен ми дава леко по-нисък разход (както и този на Ромпетрол), но иначе си е само маркетингов ход да яхнат цялата истерия с горивата ... Истината е, както писа Виктор по-горе, в по-скъпия дизел, който обаче се намира на много малко бензиностанции от веригата. Там разходът е осезаемо по-нисък, вървежът по-добър, а димът практически нулев, но и цената не е масовата :newsm05_41:
Отговори

swetla777 снимка swetla777 19 април 2012 - 12:44

 Garibaldi, на 19 април 2012 - 08:30, каза:

Гледам да зареждам предимно от Ромпетрол и то техни бензиностанции, не франчайз.



Как може да се различи или разбере даден обект дали си е на фирмата или франчайз?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 19 април 2012 - 13:16

Пише го на касовата бележка - поне при ОМВ задъжлително го пише, както и при Ромпетрол - изписано е името на фирмата. :icon_wink2:
Евентуално и по удостоверенията, които са длъжни да държат закачени на видно място - това за Касовия апарат например, както и тези за продажбата на алкохол и тютюневи изделия :newsm05_41:

 Марто, на 19 април 2012 - 09:30, каза:

И аз в последно време зареждам от ЕКО и съм доволен от бензина. Действително има разлика от малкото ЕКО на К. Величков и ЕКО на бул. България да речем.

Мда... Това на България може и да е най-вървежната им бензиностанция в София (БГ дори), обаче се сцепват да мамят там... :moderator:
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 19 април 2012 - 13:49

 swetla777, на 19 април 2012 - 12:44, каза:

Как може да се различи или разбере даден обект дали си е на фирмата или франчайз?



Гледам оттук: http://www.rompetrol...=34&page_id=743
Над сивата линия са на Ромпетрол, под нея било франчайз.
Поне го взимам за вярно.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 19 април 2012 - 13:58

Аз го тествам два пъти вече, не мога да кажа за разхода дали е паднал, защото не съм си поставял за цел, но мотора работи по-тихо със сигурност.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 19 април 2012 - 14:05

Цитат

Мда... Това на България може и да е най-вървежната им бензиностанция в София (БГ дори), обаче се сцепват да мамят там... :moderator:


Може да съм луд, но на Еко на алея Яворов е по хубава нафтата за мен от на България и ще ме пита някой как го разбирам, като карам към Бояна по България с хубава нафта го качвам на 5 с кофти не мога трябва да сваля на 4 по някое време, не съм забелязал мамене на Еко на България защото сипвам все за 20 лева, но там са най тъпите служители каквото и да ги питам дали има отговора е виж на стелажа, да ама аз съм гледал и не виждам пък нося и очила и може да съм пропуснал, не влизало в техните задължения. В други еко или Омв като се замотам покрай стелажа и веднага ме питат дали имам нужда от помощ. Тия дни ще сипя от този нов дизел да го видя специално как е с него.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 19 април 2012 - 14:13
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 19 април 2012 - 14:21

Рекламата им е доста голяма, но вчера се повозих в Перник и ми направи впечатление, че на Еко въпросната нафта е 2.67лв., а на ОМВ беше 2.63лв. В рекламата им се казва, че икономията е до 10ст. за литър и като се има предвид, че моята кола е с механична помпа се съмнявам да постигна чак такава икономия, или с други думи при разлика от 4ст. няма да успеят да ме спечелят като клиент. Аз сипвам на друга бензиностанция, която не е от голяма верига и там нафтата е 2.55лв. и щом на -20 градуса успях да запаля без проблеми и с четири човека и багаж при 120км/ч дава разход 6.2 значи е добре.
Мнението беше редактирано от RAPTOR: 19 април 2012 - 14:22
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 19 април 2012 - 15:39

Еко, меко, всичко е пунта мара... Продават по-скъпо гориво и рекламират, че е по-хубаво и по-икономично. Аз поне не им вярвам. Сипвал съм на Еко от зор заман 95 Економи... ми няма никва такава при мене, и 100 октана съм сипвал не е лош, ама го харчи все едно е спукан резервоара.
Дизел зареждам само на Ромптерол, а бензин А95 на Лукойл и то нормалния, а не Екто незнам си кво.

 Garibaldi, на 19 април 2012 - 13:49, каза:

Гледам оттук: http://www.rompetrol...=34&page_id=743
Над сивата линия са на Ромпетрол, под нея било франчайз.
Поне го взимам за вярно.

Ами явно не е точно така защото аз сипвам при тях в София, а бензиностанцията е франчайз... фирма " Пепи-Транс-Комодор-93-Импекс" ЕООД примерно и отдолу си пише Ромпетрол. Говорих си скоро пак с тях, по документите закачени на стената дизела и 95 идват от Румъния, 98 от Нефтохим.
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 20 април 2012 - 08:37

Тази сутрин видях във Варна, на изхода на града (до Ситроен автосалон) ,че има от новият дизел- логото стои на тотема.Но пък интересното е, че на другата им бензиностанция- до ст.Локомотив (пирамидата) все още не е променено.

Цена: 2,66лв/л.
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 20 април 2012 - 18:00

Здравейте, колеги!
Преди 2 часа заредих от въпросния дизел в Шумен, на бензиностанцията срещу "Penny Market". Цената беше 2.65 лв. и не усетих някаква разлика във вървежа. Може би ще си проличи в следващите няколко дни.
Между другото, точно на тази бензиностанция дизеловото гориво не е никак лошо. Вече няколко пъти зареждам от там и съм много доволен.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 26 април 2012 - 14:12

Заредих на 2.63 от новия дизел и ми обясниха, че друг няма да има и е с нова добавка. Впечатление първоначално: по тихо работи, равномерно и не тресе толкова и малко повече ряз има за икономичност не мога още нищо да кажа само 100 км съм минал.
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 април 2012 - 14:25

Мисля, че вече са брандирали всички колонки, аз сутринта сипвах в Младост, даже колонката беше с 2 пистолета с новия дизел :newsm05_41: т.е. от 4 пистолета 2 бяха такива...
Мнението беше редактирано от Жоро: 26 април 2012 - 14:25
Отговори

hudson снимка hudson 26 април 2012 - 16:42

Тествам го в момента на фиат браво с комън рейл мотор, определено стрелката пада по-бавно, но на следващото пълнене ще знам със сигурност каква е икономията.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 05 май 2012 - 06:59

Няма икономия при мен същия разход, плюса е по тихо работи и по добре върви.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg