Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Най-подходящият автомобил на цена между 10-15 хил. лева

sxs снимка sxs 23 април 2012 - 19:32

 Tsvetomir Nikolov, на 23 април 2012 - 14:43, каза:

Отбелязвам в тефтера и бележката за DPF.

Някой спомена Мазда 6 - поне на снимки ми изглежда май малка, но ще обиколя къщите да я разгледам подробно и на живо. ;-)


Хич не е малка. Прекрасен семеен автомобил е даже.
За DPF-a бележката е важна, но ако си харесаш наистина много някой автомобил не трябва да те спира наличието на този филтър. Проблема се решава в рамките на до 400лв. По възможност разбира се е по-добре да го няма, защото най-малкото си е допълнителен разход.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 23 април 2012 - 19:40

 Жоро, на 23 април 2012 - 13:51, каза:

...Вектра Б не напразно най-луксозния и висок клас. Предостатъчен багажник (ние си взехме Хечбек).

Жоро, може ли да те поправя (явно правописна грешка, но да не объркаме колегата)? Ти купи Вектра Ц, нали :icon_wink2:

Та по повод купето на автомобила, все си мисля, че седана не е много семеен автомобил. Много по-практичен е хечбека, комбито и вана.
Отговори

yoby снимка yoby 23 април 2012 - 20:06

Поздрави , форумци
темата и за мен е много актуална и искам да вмъкна още 2 модела -на форд Мондео и рено Лагуна около 2007-2008 комби модели , то и при Волво след 2006 вече са достъпни,та станаха 3 модела :), но ако има някой надблюдения върхо тях, ще е полезно предполагам не само и за мен да сподели нещо за тях ,Благодаря Ви предварително.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 23 април 2012 - 20:26

 yoby, на 23 април 2012 - 20:06, каза:

Волво след 2006 вече са достъпни

Нищо положително не мога да ти напиша за S60, a шофирам дизелово такова от доста време и го знам наизуст,... от цени на части ще ти побелее косата, Мото Пфое не познават парите и са пълни олигофрени, алтернативи почти няма, качеството също не е никак добро.
Отговори

_shady снимка _shady 23 април 2012 - 21:58

Ще го кажа най-простичко: брат кола по телевизор сиреч кампютър не можеш да си купиш,както и да си я избереш по тема от форума. Хубаво е да чуеш някое и друго мнение ама нали знаеш... 10 човека 10 различни мнения и много малко от тях съдържат вярна информация. Ориентирай се сам точно какво искаш, за да не се луташ между марки и модели. Правиш един избор и после не мислиш сбърках ли или не-каквото такова. И за да има смисъл мнението ми, както казах няма да ти давам акъл за автомобили, защото нямам достатъчно за себе си, камо ли да раздавам наляво-надясно, но аз ако имах този бюджет бих се ограничил до максимално здравата и не скъпа кола отговаряша на твойте критерии-здравина,визия,разход,година и каквото там още търсиш. Останалите парички ще инвестирам така че да си я обслужа добре и ще се постарая да ми останат и поне 1-2 хиляди ей така да си седят. Защото днес тази кола ако струва 10к утре ще е наполовина, а в други ден ако си вземеш някой изгъзен модел даже няма да можеш да я продадеш. Ако ли пък парите не са ти проблем, харчи със широките пръсти!
От мен успех, послушай съвета на Жоро за БГ автомобилите и не приемай всичко, което четеш тук за 100% вярно!
Успех!
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 април 2012 - 09:03

 Зенит-е, на 23 април 2012 - 19:40, каза:

Жоро, може ли да те поправя (явно правописна грешка, но да не объркаме колегата)? Ти купи Вектра Ц, нали :icon_wink2:
Та по повод купето на автомобила, все си мисля, че седана не е много семеен автомобил. Много по-практичен е хечбека, комбито и вана.

Дам благодаря за корекцията, поправям го и горе. Явно съм мислил още за Зафирата, тя нали е Б и съм се овлякал. Иначе май знам разликата между Б и Ц 9поне финансовата). Иначе да както казваш ние си купихме Vectra C :doh:
А що се отнася за Хечбека, и аз това казвам, че е по-подходящия, заради огромното място което се получава....

 yoby, на 23 април 2012 - 20:06, каза:

...
Колега потдържал съм 3и чисто нови семейни форда и още 2-3 служебни. Е нито едно от тях не мога да нарека кола. Няма да изброявам колко дефекта дадоха като нови. Но определено и да ми подаряват такава кола няма да я карам а ще я продам... За рено не искам също да коментирам, но един от най-добрите майстори за рециклиране на торсиони в София дойде с немска кола. И когато аз го избазиках защо не кара френска, той каза че е луд само за да ремонтира тея боклуци, но чак толкова голям мазохист за да ги кара не е...
После каза, че на мен ми е лесно понеже Французойката ми е служебна, а всъчщност не знаеше колко ми е трудно. Имам даже и акт, покрай тоя кенеф... Та за това моля не намесвай тези изброените в списъка...

 _shady, на 23 април 2012 - 21:58, каза:

Ще го кажа най-простичко: брат кола по телевизор сиреч кампютър не можеш да си купиш,както и да си я избереш по тема от форума.....
От мен успех, послушай съвета на Жоро за БГ автомобилите и не приемай всичко, което четеш тук за 100% вярно!
Успех!

Шади, въпреки всичко не е зле да се информира все пак +сове и -нуси на моделите. Силни-слаби страни. Защото примерно всеки казва вземи си Ауди, ама никой не казва колко алуминиеви носача има и на колко километра се сменят...
Също така, ако го нямаше форума, аз нямаше да знам за ДПФ и щях да съм поредния дет се шашка от светналата лампа на таблото и странния шум по време на рециклирането му. Нямаше да знам, че след такъв процес маслото ми най-вероятно ще е за смяна. Нямаше да знам номера на новите вихрови клапи и съответно щях да съм си купил кола със старите която най-вероятно за това е на пазара. Знаеш ли колко беше учуден продавача като го помолих да махнем капака за да видим номера на вихровите клапи, а той ми твърдеше че са сменяни и като ми показах номера ми вика да си ходя и да не продължавам да чопля, че не било кола за мен...
т.е. не е хич лошо да посъбере мнения и да ги приложи, пък след това ще знае дали е чел правилно или не...
Мнението беше редактирано от Жоро: 24 април 2012 - 09:06
Отговори

yoby снимка yoby 24 април 2012 - 10:56

Благодаря за отговорите,колеги.
Хубаво е да си информиран при всяка една по-голяма покупка ,било то и не само автомобил.Поначало бях оринтиран към Вектра Ц,но в последствие малко се разколебах от големите разходи по подръжка,описаните дефекти и нужната скъпа интервенция,но след като прегледах и др форуми (VW,Honda,Toyota,Mazda идр.) все едно ме окъпаха със студен душ.Буквално няма по-нова кола (на старо) на която да седнеш ,да завъртиш ключа и да караш безгрижно поне един нормален пробег.Изненада ми идва от това,че досега с моята вече крайно стара векра А не съм имал ама грам проблеми досега в иначе доста дългия период( над 15 г.и над 200 К навъртяни от мен а тя е на 240 к ) в който я ползвам и явно доста наивно съм си мислел,че с нова кола ще имам същия експлотационен комфорт :).Та от половин година съм се залутал из форумите и тъй ли иначе решение неоткрих,но и да продължама да карам кола над 20+ години е нежелателно( с деца) се върнах пак на 1-вото решение за Векра Ц комби или хечбек фейстлиф.Пуснах и др модели -форда и реното,че то като идеш да си взимаш вече кола, та особено ако е отвън ще се изправиш пред 1001 нови решения.Затова е хубаво да си знаеш за какво си там и за какво да си внимателен.Лично моите надблюдения по темата за посочениа бюджет са Вектра Ц ,Мазда 6 или 5 ,Пастат,Авенсис и малко повечко пари Мецедес B klasse 7G (auto) .
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 24 април 2012 - 12:48

 yoby, на 24 април 2012 - 10:56, каза:

Буквално няма по-нова кола (на старо) на която да седнеш ,да завъртиш ключа и да караш безгрижно поне един нормален пробег.

Не,има такива коли! Само да си нацелил правилната кола със съвестен собственик,който поне отстранява проблемите и навреме. А смятай,че все още има такива.
Когато търсихме кола,също гледахме автомобилите в средния клас - Вектра,Авенсис, С-класа, Октавия и т.н. Просто Вектрата,която намерихме излезна изненадващо на оферта,последва оглед и отнасяне. Преди 2 години и половина я взехме на 170000 реални км.,купувана от България (препоръчително е да търсиш такава,поне да и проследиш сервизната история). В момента е на 270000+,а като "извънредни ремонти" мога да опиша сменения радиатор (не по вина на колата :)),термостат,тампони на задните носачи и лагер-главина - сложи ги към 700 лева. Другото е консумативи,а колата не се спира почти. Сега се проявява ЦИМ-модула като дерт,но го оправим тези дни.

Мога да ти дам типичните болки на тоя модел - тампони на задните носачи, управление на климатроника (много лесен ремонт), CIM-модул,ако колата е преди 2007 година и вихрови клапи на 1,9-нафтовиш мотор,пак преди 2007-ма.

Ако се сетиш друго-питай :)).

Успех с избора и поздрави!
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 24 април 2012 - 13:12

Напълно подкрепям Пачо М, възможно най-малко изненади са при кола със сервизна история в България, за предпочитане дилърска :)
Отговори

_shady снимка _shady 24 април 2012 - 14:40

Да Жоре съгласен съм с теб, но пак казвам кола от гледане на снимки в компютъра и четене на мнения на разлничи хора не може да се купи(или поне аз не мога). За мен въпроса е следния-отиваш виждаш,харесваш,караш,одобряваш и разпитваш както в твоя случай-вихрови клапи,незнам си какви джаджи и прочие. Живия контакт и реалния поглед на нещата е едно, нуждата от инфо и набавянето и във форума е друго, аз говорех повече за първото.Ползата от форума по зададения от теб пример е безспорен!
Отговори

esil2 снимка esil2 24 април 2012 - 16:19

То с тези дупки по шосетата и това фалшиво гориво по бензиностанциите не знам какъв е смисъла човек да се изхвърля над 10 бона за кола.
Отговори

Zygot снимка Zygot 24 април 2012 - 22:21

Колега личният ми съвет е да се дистанцираш от фактори като дизайн или "да ли ти харесва" защото харесването идва с ползване. Колата е инструмент търси здрава и такава която отговаря на изискванията ти.

Моето предложение е Ситроен С5.
C5-I
C5-II
Отговори

Tsvetomir Nikolov снимка Tsvetomir Nikolov 25 април 2012 - 19:11

Докато чакам приятелите да се организират и да ходим до немско за кола, се загледах из нашите сайтове - какво мислите за това:

http://nfs.mobile.bg...3875&f1=details

Почти ми е на горната граница, но пък е от представителството и е с история... Въобще вариант ли е Супърб-а?
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 25 април 2012 - 19:24

Супърб-а е супер кола с уникално вътрешно пространство, но ако може да се вярва на колегата mantzel (виж тук)... Не знам какво ще кажат другите колеги за тази "помпа-дюза". Пък и е 5 годишен автомобил на 220 хил. км. :confused:


А като си представим, че всички 10-тина годишни "нов внос" автомобили са на по-малко от 150хил.км. :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от Зенит-е: 25 април 2012 - 19:26
Отговори

oci снимка oci 25 април 2012 - 20:19

 Tsvetomir Nikolov, на 25 април 2012 - 19:11, каза:

Докато чакам приятелите да се организират и да ходим до немско за кола, се загледах из нашите сайтове - какво мислите за това:

http://nfs.mobile.bg...3875&f1=details

Почти ми е на горната граница, но пък е от представителството и е с история... Въобще вариант ли е Супърб-а?


Гласувам с 8 ръце ЗА! Не знам с финансите как ще ти стъпят нещата, но определено това е колата. Голяма, удобна, много добре вървяща с този мотор.

Мой приятел имаше такава чисто нова, но я караше все едно не е негова - то не бяха каране със 100+ по черен път, не беше тумбене с 220+++ на магистралата и т.н. И все пак за 3-4 години въднъж ремонтира окачване(около 1500лв в официалния представител) и още 800лв за някаква дюза на двигателя.

ПП Само погледни на какви цени се продават и първите и вторите супърби(че и октавийте)
Отговори

denontel снимка denontel 25 април 2012 - 20:25

http://nfs.mobile.bg...3671&f1=details това е от мен...
Отговори

niko7959 снимка niko7959 25 април 2012 - 20:27

Точно от тоя двигател 2.5 тди бягай далече
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg