Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Сваляне на километраж и добавяне на оборотомер

Diablo снимка Diablo 30 август 2009 - 10:43

Така вчера и аз свалих старото табло без оборотомер,но като си знам късмета разбира се нямах прекаран кабел за оборотомер .. В предните постове един колега беше показал от къде се взима сигнала,но все пак искам пак да попитам за да не объркам нещо
В щекера на бобината влизат един двоен зелен кабел,двоен черен и единичен черен,а едно от крачетата е свободно.От къде трябва да се вземе сигнал и другият ми въпрос е дали може да се намери такава букса с която са оборудвани другите кабели на буксата която влиза в таблото защотото ако немога да намеря същото не виждам начин да го вържа ... :icon_wink2:

И забравих да отбележа,колата е C18NZ
Мнението беше редактирано от Diablo: 30 август 2009 - 11:10
Отговори

iliqnSkiqq снимка iliqnSkiqq 31 януари 2010 - 13:09

 muto, на 11 Jan 2005, 18:16, каза:

на моя опел изоб6то няма обортомер а сам 4увал 4е се вразва отделно но незнам каде някои ако знае 6те се радвам да напи6е и слу4аино ако знае и колко струва



значе взема се импулс от бобината от там сьщо си вземаш и + и - но пурво ще трябва да ги замериш с мултицет що се отнася до цената-тя е в зависимост от това дали ще свети или ще мига когато трябва да смениш скорост но моят го взех за 35лв
Отговори

iwanov снимка iwanov 16 септември 2010 - 22:56

 iliqnSkiqq, на 31 Jan 2010, 14:09, каза:

значе взема се импулс от бобината от там сьщо си вземаш и + и - но пурво ще трябва да ги замериш с мултицет що се отнася до цената-тя е в зависимост от това дали ще свети или ще мига когато трябва да смениш скорост но моят го взех за 35лв


Може ли да обясниш малко по подробно за какво става на въпрос. Импулс от бобината ? Това ОК. Не ми стана ясно какъв + и какъв - вземаме от бобината и къде точно ги използваме ?
Отговори

Te0R0N снимка Te0R0N 03 август 2011 - 10:28

моля спешно да помогнете взех си ново табло до 7 оборота 220 км и искам го сложа на вектрата, ама мойта е 1.7Д и незнам от каде се пуска кабела към тъблото от генераторът ли от къде моля помогнете спешно ?
Отговори

Коцето снимка Коцето 10 септември 2011 - 13:21

Тези 7 оборота които пишеш са 7000 и те не трябва да те вълнуват най-важното е скоростната константа - W а тя е различна за различните модели табла ако си намериш табло с константа като твоето оригинално трябва всичко да ти отговаря предполагам имаш оригинално и подготовка за оборотомер ( като погледнеш буксите които се включват в таблото трябва да има зелен кабел ) ако няма трябва да те светне някой колега който го е правил от къде да вземеш сигнал на дизела .
Отговори

DiTkU снимка DiTkU 09 декември 2011 - 20:13

Здравейте. Наскоро си взех като за първа кола Opel Vectra A C16NZ 1989г. За съжаление на таблото нямам оборотомер, но взех от една Calibra табло с оборотомер. Индекса W=1083 ми е еднакъв на двете табла, но ме притеснява друго. На моето табло пише 220km/h, а на това на калибрата 240km/h. Ако остана с циферблата от калибрата, ще ми отчита ли правилно скоростта. Аз искам да сменя циферблата с този от старото ми табло, понеже този от калибрата е захабел(олющен), но не знам дали ще ми отчита правилно скоростта. Какво да направя? И ако може някой да ми обясни ясно и точно (ако може и картинки ми пратете) ако нямам изкарани кабели за оборотомера, как да си го оправя?
Отговори

DiTkU снимка DiTkU 14 декември 2011 - 22:14

Няма ли кой да ми помогне?
Отговори

nikola989 снимка nikola989 24 декември 2011 - 13:19

you find the same index and the w1083 that new to you, that you were correct
Отговори

Petar66 снимка Petar66 27 септември 2013 - 16:22

Здравейте колеги направих процедурата с монтирането на оборотомер но срещнах следните спънки:
1Нямах прекаран кабел за оборотомер на куплунга на километража нито на 8-мо нито на 1-во краче..
2Сложих мултицета на зеления кабел на бобината и на верига се опитах да намеря на кои пин от еку-то отива -не открих..
3След това си пуснах кабел от зеления на бобината до оборотомера и тествах дали ще тръгне - тръгна НО:
Понеже на 1-во и 8-мо краче на буксата нямаше нищо реших да видя дали на буксата има кабел който ми е прокаран но не ми е нужен и да му взема клемата..
Звънях с мултицета и в крайна сметка стигнах до 5-то краче ако не се лъжа (или 4-то) което стигаше до индикатора за теглич (така измерих)Взех клемичката сложих на нея кабела на 8-мо и оборотомера тръгна,но нямам осветление и също индикатора за мигачи не ми работи...
Колеги много полезни неща има в темата и благодаря за нея но ми трябва малко помощ

Някой има ли схема на 16 пиновата букса на километража? Търсих навсякъде и не можах да намеря...Вече незнам какво да правя..
Ако някой има нека я постне.
Благодаря предварително
Отговори

Коцето снимка Коцето 28 септември 2013 - 09:44

Не уточняваш за коя от двете коли в профила ти става дума, както и да е от сайта чийто линк съм ти дал може да видиш и за двата модела специално за C16NZ входа за оборотомер е на 8-ми пин зелен кабел (вижда се и на схемата) друг е въпроса ако таблото което сега слагаш да не отговаря за този модел. http://automn.ru/ope...m_id2-1680.html .Гледай 7-мата схема.
Мнението беше редактирано от Коцето: 28 септември 2013 - 09:46
Отговори

Petar66 снимка Petar66 28 септември 2013 - 10:39

Извинявам се за науточнението става въпрос за Вектра А c16nz,като че имам само голямата букса на километража (16пиновата).Аз подкарах оборотомера но сега не ми работи подсветката,индикацията за дълги светлини и за пуснат мигач..Предполагам,че оборотомера отчита точно защото около 6000 оборота (можеби малко над тях)се включва ограничителя (прекъсвач)
П.П сега ровя в линка но нещо не мога да се орентирам..
Поздрави
Мнението беше редактирано от Petar66: 28 септември 2013 - 10:40
Отговори

Коцето снимка Коцето 28 септември 2013 - 10:48

Лявата половина на 7-мата схема е за таблото, около схемата има пунктирана линия която е обозначена като X21, това е големия клеморед 16 пина , а другия е обознчен като X22 малкия, на него имаш една или си без връзки. Или слагаш неправилното табло или имаш някакво преплитане на пистите по слюдите отзад на таблото.
Мнението беше редактирано от Коцето: 28 септември 2013 - 14:41
Отговори

Petar66 снимка Petar66 28 септември 2013 - 16:13

Благодаря ти колега супер е,че има хора като теб много ми помогна,вече реших проблема и се радвам на супер табло с оборотомер и подсветка :)
Поздрави
Отговори

Атанас Славов снимка Атанас Славов 24 септември 2014 - 11:59

Здравейте, колеги! Първо виждам, че темата е стара, но... Дойде и моя дерт да сменя таблото с такова с оборотомер. Изчетох темата и с ваша помощ демонтирах таблото и повечето неща ми станаха ясни. Получих смс от еконт, че ми е пристигнал новия километраж и сега на работа разкачих стария, защото не издържах :D. Показвам ви тези снимки, за да ми подскажете дали гимнастиката ще е същата като от последните горни постове или ще е нещо различно, за да знам с каква мотивация да се прибера и да го монтирам :) Колата е тази от профила ми - Vectra A C18NZ

http://prikachi.com/...36/7624736r.jpg
http://prikachi.com/...08/7624708S.jpg
http://prikachi.com/...41/7624741q.jpg

Благодаря предварително!

EDIT: Сега забелязох, след като препрочетох отговорите за този 8-ми пин от 16 пинояата букса, че там имам краче, в което влиза зелено кабелче. Това значи ли, че всичко ще тръгне без проблем. Но пък на първото пинче нямам краче, както и се вижда на снимката.
Мнението беше редактирано от Атанас Славов: 24 септември 2014 - 15:33
Отговори

borro снимка borro 24 септември 2014 - 19:26

Щом зеления проводник на буксата е наличен - би трябвало да тръгне всичко. За този мотор индекса на таблото май беше 1102.
5 минути за сваляне на кори около волана + 1 минута за жилото (последната снимка), още 5-10 за обратния ред.
половин час го виждам :)
Успех.
Отговори

Атанас Славов снимка Атанас Славов 24 септември 2014 - 19:57

1083 е индекса ;)... и благодаря :)
Мнението беше редактирано от Атанас Славов: 24 септември 2014 - 19:58
Отговори

borro снимка borro 24 септември 2014 - 20:25

няма да е много точно с него - 1083 е за ц20не, ма нали си го зел...карай така.
Отговори

Атанас Славов снимка Атанас Славов 25 септември 2014 - 07:18

ами аз взех табло с 1083, защото и оригиналното ми табло, което е без оборотомер също пишеше 1083 :)
Мисля, че и на това видео се вижда индекс 1083:
http://youtu.be/-ltxtJ0Rj14
Edit: Колеги, сложих новия километраж. Но мисля че километража не показва правилно, а уж и двата са с индекс 1083 :( Иначе всичко работи, оборотомера тръгна веднага, защото имаше на буксата зелената жичка и мисля, че показва правилно, защото на място показва 900 оборота, но скоростта... Уж взех същия индекс, а не показва вярно. Сигурно едно 20км повече показва на 5-та с 2000 оборота 90км/h :( Ако може малко помощ. На стария пишеше Made in England, а натози Germany и марка VDO, ако може нещо да ви помогне това.
Мнението беше редактирано от Атанас Славов: 25 септември 2014 - 13:07
Отговори

borro снимка borro 25 септември 2014 - 13:27

За да ти се изясни какъв е проблема, във форума (може и в тази тема) има писано кой индекс за кой мотор се отнася. Моята 2,0 И е с 1083
Отговори

Атанас Славов снимка Атанас Славов 25 септември 2014 - 13:44

ами моя мотор е C18NZ 1.8 90hp и също беше с индекс 1083, за това взех и километраж със същия индекс.
а да не би да е нещо от самата стрелка знам ли... първият е новия километраж, другият е стария ми...
http://youtu.be/bElAF6_XfYE
Edit: Сега, колеги четох и из други форуми, че проблема може да е, ако километража е нулиран или стрелката е вадена. Незнам километража нулиран ли е, но аз си го върнах няколко километра назад, колкото си бяха и на старият ми зъбче по зъбче. Опитах се да сложа само скоростомера от старото ми табло, но не пасна в гнездото за поставяне. Моля наистина за помощ от по-компетентните от мен :)
Индекса си е същия и на двете табла!
Мнението беше редактирано от Атанас Славов: 28 септември 2014 - 15:32
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg