Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

светят ми 2 лампи на таблото

spacer снимка spacer 08 март 2007 - 11:48

Здравейте!От десетина дена съм собственик на Астра G 1.7 DTL модел '99 година.Проблема ми е следния:на таблото от време на време ми свети една лампа във формата на двигателче,свети оранжево.през повечето време си изгасва но понякога се задържа по няколко минути.Другата лампа която напоследък почна да свети постоянно е тази на еърбега.Колата има удар,но явно не е бил много силен,въпреки че се е отворил еърбега на шоф.
Благодаря предварително за всички съвети!
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 08 март 2007 - 11:52

За еърбега ти сам каза защо свети, а другата лампа ти е за проверка на двигателя, съответно грешки в компютъра. Иди някъде да ти направят една диагностика за 25-30лв. и да знаеш какво и е, възможно е и само да има нужда от почистване на грешките.
Отговори

spacer снимка spacer 08 март 2007 - 11:55

ами преди да я купя извърших тая операция в сервиз на Опел.там ми казаха че електрониката била наред,а системата на еърбега функционирала,но не е ясно дали има нещо вътре.може би трябва да отида пак...
мерси все пак!
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 08 март 2007 - 12:00

Не знам, възможно е и двете грешки да водят към едно място. Все пак го провери :bishop:
Отговори

spacer снимка spacer 08 март 2007 - 12:03

за съжаление имам огромно съмнение относно грамотността на "маисторите" в сервиза на Опел :),но ще го направя на някое друго място.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg