Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

20ХЕ 4-2-1 изпускател на Екотек.

mladeN_ снимка mladeN_ 16 март 2012 - 01:54

Ясно е, че чугунения колектор е слаба страна на екотеците та..
Нека някой който е минал през това да сподели кое-как. Ясно е, че ще трябва да се прави фланец. Какво се случва с ЕГР-а и как точно минава надолу колектора?
Става дума за Вектра Б.
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 16 март 2012 - 05:03

Колега,аз не съм правил тази операция,но и аз се интересувам от нея.Поразрових се в "E-bay" и там намерих готова генерация 4-2-1 за Екотек с отвор за ЕГР-клапана,но цената беше около 180 евро.
Отговори

oci снимка oci 16 март 2012 - 12:28

Основния проблем с колектор от C20XE на X20XEV специално при Вектра Б е компресора на климатика. Аз лично не бих се лишил от климатика "за няколко коня повече". При Астра Ф по спомен ставаше, като се прави фланец и всичко заспива.
Отговори

mladeN_ снимка mladeN_ 16 март 2012 - 16:00

 Mario_Ludiq, на 16 март 2012 - 05:03, каза:

Колега,аз не съм правил тази операция,но и аз се интересувам от нея.Поразрових се в "E-bay" и там намерих готова генерация 4-2-1 за Екотек с отвор за ЕГР-клапана,но цената беше около 180 евро.

Еbay ските колектори за тия пари 99% от случаите са китайчета, не са от неръждаема стомана като колектора на ХЕ-то и живота им не е кой знае колко дълъг, особено с изолация.
Виж с някой лексмаул няма да има грижи, но не си струва инвестицията точно в екотека.

 oci, на 16 март 2012 - 12:28, каза:

Основния проблем с колектор от C20XE на X20XEV специално при Вектра Б е компресора на климатика. Аз лично не бих се лишил от климатика "за няколко коня повече". При Астра Ф по спомен ставаше, като се прави фланец и всичко заспива.

А имаш ли представа горе долу колко му трябва на колектора да мине покрай компресора, някъде на двойката тръби или по-рано се срещат?
Защото си мисля вариянт да мине доста близко + термолента за да няма проблем с топлината от колектора към компресора и така..
Мнението беше редактирано от mladeN_: 16 март 2012 - 16:32
Отговори

oci снимка oci 16 март 2012 - 19:02

 mladeN_, на 16 март 2012 - 16:00, каза:

А имаш ли представа горе долу колко му трябва на колектора да мине покрай компресора, някъде на двойката тръби или по-рано се срещат?
Защото си мисля вариянт да мине доста близко + термолента за да няма проблем с топлината от колектора към компресора и така..


Не съм налагал за да мога да ти дам точен отговор. До колко знам проблема не е в това че колектора ще грее компресора, а че трябва да мине през компресора :) Един вид няма от къде мине, ако не се махне компресора на климатика.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 17 март 2012 - 13:23

При Vectra B интервенцията е малко по сложна,но при желание става.Компресора на климатика се заобикаля с термолента на колектора няма проблеми,пръчката за маслото трябва леко да се изкриви.Основно пречи една тъбичка за хидравликата ,която влиза в помпата.Вариянтите са преправяне на тази тръбичка да мине от ляво на помпата,или леко преправяне на колектора.При картера е лесно,всеки голям сервиз за ауспуси може да огъва тръби както си пожелае.При Astra G с XEV-мотор нещата са много по лесни,имам готов преправен колектор от XE .Обявата за него е в форума,става и за Vectra с промяната на изброените по горе неща.
Отговори

mantzel снимка mantzel 17 март 2012 - 21:23

http://www.extreme-t...t=81&subcat=190 - даже не бих се и чудил,за 350 лв. си е направо без пари,като се сетя за цената на оригинала му Лексмаул.
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 18 март 2012 - 12:16

Аз звънях миналата година и ми казаха 550 с монтажа....
Отговори

vektra1 снимка vektra1 18 март 2012 - 17:07

:biggrin: Явно са мошеници,аз също говорих с тях преди 6-7 месеца.И на мен ми обявиха подобна цена,наглоста беше че трябва да оставя колата за няколко дни при тях.Колектора се изработвал по колата нямали гото,съответно ги пратих да се снимат. :mhihi:
Отговори

mantzel снимка mantzel 19 март 2012 - 09:04

"Здравейте Тодор,
цената е 500 лв. за неръждаем колектор и 350 лв. за изработен от алуминизирани
тръби. Срокът за изпълнение е един месец от получаване на 50% капаро, като готовия продукт не е проблем да бъде изпратен по куриер с наложен платеж.
Успешен ден!"
Това ми казаха на мен.
Мнението беше редактирано от mantzel: 19 март 2012 - 09:04
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg