Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Прекъсване Corsa B X16XE

Vinchenzo снимка Vinchenzo 25 март 2009 - 18:37

Сутрин си паля колата и си работи на смукач известно време,след като върне смукача колата работи равномерно пак,но от време на време притриса за част от секундата само...както си работи мазно за миг има едно като прекъсване и после пак работи мазно и после пак го направи няколко пъти и така. /Преди карах Citroen Xsara Diesel,и го правеше пак,но там бяха дюзите,но ефекта с прекъсването е подобен като при заминала дюза на дизелите/След като загрее колата пак на празен ход като работи и се чува от аспуха едно мн леко дудуду... нещо такова... Попринцип колата си върви не гасне,други проблеми няма,ама съм се огледал в тва,защото ми го прави всяка сутрин...а също и като загрее малко по тромаво набира от колкото като е студена?

Искам да Благодаря предварително на компетентните, които ще се отзоват. :newsm05_41:

Едит:Ползвах търсачката, но не намерих такъв проблем.
Мнението беше редактирано от Vinchenzo: 25 март 2009 - 18:40
Отговори

Vinchenzo снимка Vinchenzo 18 май 2009 - 09:22

:whistle:
Отговори

gsimania снимка gsimania 18 май 2009 - 09:29

Лампата на и инспекцията свети ли?Карал ли си я на диагностика?
При мен има подобно нещо(corsa b 1.2 16V).На моменти заглъхва все едно няма бензин.На диагностика не показва никаква грешка.Свалях бенз.помпа и си прави добър дебит.Не е от нея.Аз съм се усъмнил в бубината.Просто няма какво друго да е.Явно на монети не подава ток към свещите и колата все едно гасне за малко.Много е дразнещо.
Мнението беше редактирано от gsimania: 18 май 2009 - 09:30
Отговори

Vinchenzo снимка Vinchenzo 18 май 2009 - 09:38

Не съм ходил още на диагностика - в опел ли е най - добре да отида?

Лампата за чека никога не ми свети,даже незнам дали има крушка :whistle:
Отговори

gsimania снимка gsimania 18 май 2009 - 10:04

 Vinchenzo, на 18 May 2009, 10:38 AM, каза:

Не съм ходил още на диагностика - в опел ли е най - добре да отида?

Лампата за чека никога не ми свети,даже незнам дали има крушка :whistle:


Ако не свети когато подаваш на контакт,значи или е изгоряла крушката или я няма.Свали таблото и си сложи нова.Виж дали ще светне когато колата работи.Напиши в темата като го направиш.
Мнението беше редактирано от gsimania: 18 май 2009 - 10:05
Отговори

Vladko снимка Vladko 18 май 2009 - 10:18

Podobni "malki" nagled problemi ponqkoga se okazvat po golemi. Kato se ima predvid 4e Corsata e X16XE a tova ozna4ava GSI nikoi ne si kupuva takava kola za da si q gleda a za da i vzima du6ata redovno. Podoben problem sym sre6tal pri Tigra X14XE okaza se dosta nepriqten stigna se do smqna na dva klapana i 6laif na glava ot takyv bezobiden problem. 6to se otnasq do vtoriq ti prob;em 4e stva malko po-tromava kato zagree tova e v reda na ne6tata osobeno za tozi dvigatel s originalniq mu software. Vsi4ko se opravq s optimizaciq v software. Moga da ti prepory4am hora koito 6te tipomognat da razbre6 kyde to4no ti e problema ako naistina te pritesnqva. 0884339903 na tozi nomer otgovarqm az.

Цитат

Ползвай Кирилица !!!

Мнението беше редактирано от siegfrid: 18 май 2009 - 10:28
Отговори

monsherova снимка monsherova 18 май 2009 - 10:47

При мен излезе кабел на 4 свещ. Смених всичките и се оправи. Трима майстори я гледаха и повдигачите смениха, а никой не погледна кабелите  :whistle:
Отговори

Vinchenzo снимка Vinchenzo 18 май 2009 - 12:59

Придърпваше ли ти? И на всички скорости ли?
Мнението беше редактирано от siegfrid: 18 май 2009 - 15:48
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

andreev81 снимка andreev81 18 май 2009 - 15:07

Колега на теб придьрпвалити в ниските обороти и като дадеш рязко газ чуват ли се гьрмежи в гьрнетата?
Отговори

Vinchenzo снимка Vinchenzo 18 май 2009 - 15:20

Не няма гърмежи като подам рязко газ си се форсира колата нормално...
Мнението беше редактирано от siegfrid: 18 май 2009 - 15:48
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Сл@ви снимка Сл@ви 18 май 2009 - 18:35

 Vinchenzo, на 18 May 2009, 12:59 PM, каза:

Придърпваше ли ти? И на всички скорости ли?


и аз имам този проблем ,но с придърпване и като върне смукача сутрин започват да излизат сажди и глъхне и претриса,можеш ли да ме ориентираш ,от какво може да е?
А като я карам на някакви постоянни обороти след около минута светва "check"-a

п.с. вероятност за EGR?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 18 май 2009 - 19:24

Имаш ли АГУ? Чека светва след 30 сек поддържане на еднакви обороти освен на празен ход при отклонения в параметрите на ламбда сондата. При наличие на АГУ и отсъствие на емулатор за ламбда сондата се получава точно това.
Отговори

Vinchenzo снимка Vinchenzo 18 май 2009 - 20:58

Нямам АГУ!
Отговори

Сл@ви снимка Сл@ви 19 май 2009 - 00:54

 AlexMav, на 18 May 2009, 08:24 PM, каза:

Имаш ли АГУ? Чека светва след 30 сек поддържане на еднакви обороти освен на празен ход при отклонения в параметрите на ламбда сондата. При наличие на АГУ и отсъствие на емулатор за ламбда сондата се получава точно това.


:whistle: и аз нямам
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 19 май 2009 - 08:07

ОК, значи Слави може да си прочете грешката на диагностика или самодиагностика и тя сама ще си каже какво и е. При Винченцо е по-трудно, щом не свети лампата. Моята откак съм я взел (вече 3 години) придърпва при поддържане на равна газ, на всички скорости... Само че го прави само на бензин, затова не съм се заровил да открия причината. Смених свещи, кабели, бобина, чистих моторче за празен ход, затапих ЕГР, но този проблем очевидно е свързан с горивната уредба (помпа, дюзи, регулатор на налягането) и си го има.
Отговори

ILIYAN снимка ILIYAN 19 май 2009 - 09:12

Колега, аз имах подобен проблем с придърпване на 2-ра и 3-та при подаване по-рязко на газта, ходих на диагностика и се оказа бобината.  Смених я и сега вече е ОК.

При теб възможено проблема да е в някоя свещ или кабелите на свещите. 

Успех!
Отговори

Vinchenzo снимка Vinchenzo 19 май 2009 - 09:25

Утре ще я карам на диагностика и ще си покаже какво е щото мн се дразня вече.
Отговори

Сл@ви снимка Сл@ви 19 май 2009 - 19:02

 AlexMav, на 19 May 2009, 08:07 AM, каза:

ОК, значи Слави може да си прочете грешката на диагностика или самодиагностика и тя сама ще си каже какво и е. При Винченцо е по-трудно, щом не свети лампата. Моята откак съм я взел (вече 3 години) придърпва при поддържане на равна газ, на всички скорости... Само че го прави само на бензин, затова не съм се заровил да открия причината. Смених свещи, кабели, бобина, чистих моторче за празен ход, затапих ЕГР, но този проблем очевидно е свързан с горивната уредба (помпа, дюзи, регулатор на налягането) и си го има.


Благодаря за съвета :whistle:
Отговори

Vinchenzo снимка Vinchenzo 20 май 2009 - 15:08

Ходих на диагностика преди малко и излезе грешка 93... няма сигнал от 4-канален модул... нищо не ми говори? Някой ако знае какво се случва нека пише... :20ashley_results:
Отговори

Рошко снимка Рошко 20 май 2009 - 15:16

Ако под 4-канален модул се има предвид Quad Driver Module, ето какво намерих за него (става дума за Saturn SL2, който си е GM, т.е. Опел)

Цитат

The Quad drivers are located inside the car's ECU/PCM also know as the "Computer" or "Brain". The only way to replace them is to replace the ECU/PCM.
Или, преведено на чист български, модулът се намира в ECU-то или компютъра на колата и единствения начин да го смениш, е да смени ECU-то.
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 20 май 2009 - 15:17
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg