Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

C20XE , Валове 276 Градуса въпроси и отговори

Тази тема е заключена « Prev

Chosta снимка Chosta 30 март 2009 - 14:30

Значи колеги , имам сток мотор C20XE имам чип за тези валове с които е работила друга кола преди и е давала 14.5 на 400 метра ( става дума за астра ) и искам да правя същият сетъп на моята вектра , значи сетъп-а ще бъде , чип-а , регулатор на 3.5 бар-а генерация на 60 мм и малко по преправен колектор ( още несъм решил точно какви размери ще го правя) въпроса ми е слендия относно валовете , валовете са правени от стандартни по шрик 276 , тоест явно са наваряни и запилявани после , проверено е че са 1 към 1 с шриковете , казаха ми че за да ги сложа трябва да копая буталата и да отнемам главата и прочие , та въпроса ми е следния , има ли вариант да ги сложа без да пипам нищо по буталата и блока , евентуално само по главата да се преправя , главата ми е KS700 с външна магистрала (вече е безсмъртна) , и другия въпрос е как да ги зацепя валовете със стандартните ролки ... благодаря предварително на компетентните които могат да ми отговорят и ако може да кажат ориентировачно ако трябва да се закупува още нещо каква би могла да е цената му . поздрави !
Мнението беше редактирано от Chosta: 30 март 2009 - 14:31
Отговори

Stranger снимка Stranger 30 март 2009 - 15:42

Еми ти всъщност не си казал най-важното , по което може да се определи дали трябва да си копаеш буталата или не, а именно - ЛИФТА В ГМТ!!! 276 обикновенно карат с хидравлични повдигачи и с нормални пружини, ма май точно шрик имаха един модел на 276, които искаха механика...( може и да ме лъже паметта )Та ако са нормални 276, с лифт 11 и лифт в ГМТ не повече от 2, не би трябвало да си копаеш буталата!А главата колкото повече я шлайфаш , толкова повече нуждата да си копаеш буталата нараства :love_opel: така че по добре недей
Отговори

Chosta снимка Chosta 30 март 2009 - 16:01

 Stranger, на 30 Mar 2009, 04:42 PM, каза:

Еми ти всъщност не си казал най-важното , по което може да се определи дали трябва да си копаеш буталата или не, а именно - ЛИФТА В ГМТ!!! 276 обикновенно карат с хидравлични повдигачи и с нормални пружини, ма май точно шрик имаха един модел на 276, които искаха механика...( може и да ме лъже паметта )Та ако са нормални 276, с лифт 11 и лифт в ГМТ не повече от 2, не би трябвало да си копаеш буталата!А главата колкото повече я шлайфаш , толкова повече нуждата да си копаеш буталата нараства :love_opel: така че по добре недей


Валовете неса за механика , за стандартните повдигачи са , главата ми не е пипана и пилена , и се чудя как да процедирам , дали със сигурност няма да плясна клапаните ако не пипам главата и буталата? и как да ги зацепя тез валове :)
Мнението беше редактирано от Chosta: 30 март 2009 - 16:02
Отговори

Yamaha^R7 снимка Yamaha^R7 30 март 2009 - 17:25

Буталата няма нужда да ги пипаш ама според мен поне 6 десети треба паднат от тиквата :love_opel:
Отговори

Chosta снимка Chosta 30 март 2009 - 17:58

 Yamaha^R7, на 30 Mar 2009, 06:25 PM, каза:

Буталата няма нужда да ги пипаш ама според мен поне 6 десети треба паднат от тиквата :love_opel:



Странно защо всеки ми казва различни неща и немога да взема решение ... ако някои се обоснове повече в отговора си ще е перфектно , на предния автомобил с такъв сетъп глвата е пилена 2/10-ти и фаските на буталата са копани с 2 мм , но неискам да копая буталата и затова се итнересувам какви варианти имам... мерси предварително на отзовалите се !
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 30 март 2009 - 19:00

 Chosta, на 30 Mar 2009, 06:58 PM, каза:

Странно защо всеки ми казва различни неща и немога да взема решение ... ако някои се обоснове повече в отговора си ще е перфектно , на предния автомобил с такъв сетъп глвата е пилена 2/10-ти и фаските на буталата са копани с 2 мм , но неискам да копая буталата и затова се итнересувам какви варианти имам... мерси предварително на отзовалите се !

без да си писал в ГМТ колко е отворен клапана няма как да ти се каже трябва ли или не да вкопават врезовете на клапаните в буталата.

ПП. като разбереш(намериш) колко са отворени клапаните в ГМТ ще разбереш и как да зацепиш валовете по предписание
Отговори

Sammy снимка Sammy 30 март 2009 - 19:09

гошко,гошко хич та няма!как разбра галиба че главата ти не е пилена при положение че тоя кола е от скоро в тебе и не си мерил или не си отварял мотора
до колто аз знам за тия валове както каза колегата тряа главата доста да е свалена(0.6) за да се докара сгастяването а това стане ли тряа се далбаят буталата с 2мм
Отговори

Chosta снимка Chosta 30 март 2009 - 19:34

 StunyGT, на 30 Mar 2009, 08:00 PM, каза:

без да си писал в ГМТ колко е отворен клапана няма как да ти се каже трябва ли или не да вкопават врезовете на клапаните в буталата.

ПП. като разбереш(намериш) колко са отворени клапаните в ГМТ ще разбереш и как да зацепиш валовете по предписание


ами това как да го разбера незнам , Иво я ти кажи нали се занимавахте точно с такива валове , ако можеш да разбереш кажи :)
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 30 март 2009 - 19:52

Ако са ти налични валовете, слагаш ги на станд. белег, вьртиш на рька коляновия вал бавно ... ако направи два пьлни оборота, без да запре някъде... всичко е ОК ... палиш и трьгваш. И повече от 6к оборота да не вдигаш ...
че няма гаранция, пружините дали ще устискат по-нагоре (някьде бях срещнал, за макс. лифт 11, ти си 10.7), ако всичко е сток
Мнението беше редактирано от Жорето: 30 март 2009 - 19:54
Отговори

RadioDJ снимка RadioDJ 30 март 2009 - 20:03

За вкопаването на буталата значение има лифта на клапаните, който не си го казал, ама ако е 11мм или повече задължително се фрезоват челата на буталата ( там където се падат клапаните) още 2-3 мм за да не стане лошо засичане с клапаните на примерно 7000 об. Като вземеш вала сам може да си измериш колко е лифта по самия ексцентрик за повдигане на капана. Дали ще пилиш главата има значение каква ти е степента на сгъстяване в момента, ама за да даваш 14,5 време задължително трябва да я сгъстиш. Валовете се зацепват само опитно на Дино за което ти трябват раздвижени ролки ( може и да преправиш твойте също.) Ако няма дино пак става по метода проба и грешка ама е доста по трудно- зацепваш валовете караш, сменяш градусите малко пак караш и така докато колата тръгне добре. Принципно ако мислиш, че само ще сложиш валовете и колата щ литне си в грешка. Само с валове разликата е минимална.Найважни са правилните настройки.
Един съвет - изпускателния колектор е перфектен на ХЕ-то и се пипа само при ХЕ-та с над 220кс дето всичко възможно друго е направено.
Отговори

Chosta снимка Chosta 30 март 2009 - 20:11

 RadioDJ, на 30 Mar 2009, 09:03 PM, каза:

За вкопаването на буталата значение има лифта на клапаните, който не си го казал, ама ако е 11мм или повече задължително се фрезоват челата на буталата ( там където се падат клапаните) още 2-3 мм за да не стане лошо засичане с клапаните на примерно 7000 об. Като вземеш вала сам може да си измериш колко е лифта по самия ексцентрик за повдигане на капана. Дали ще пилиш главата има значение каква ти е степента на сгъстяване в момента, ама за да даваш 14,5 време задължително трябва да я сгъстиш. Валовете се зацепват само опитно на Дино за което ти трябват раздвижени ролки ( може и да преправиш твойте също.) Ако няма дино пак става по метода проба и грешка ама е доста по трудно- зацепваш валовете караш, сменяш градусите малко пак караш и така докато колата тръгне добре. Принципно ако мислиш, че само ще сложиш валовете и колата щ литне си в грешка. Само с валове разликата е минимална.Найважни са правилните настройки.
Един съвет - изпускателния колектор е перфектен на ХЕ-то и се пипа само при ХЕ-та с над 220кс дето всичко възможно друго е направено.


Добре мерси много за компетентните отговори които последваха , а към Жорето :) , братле е то до 6000 кво да и карам зако са ми тез валове тогава , тя с тях на 4000 тръгва да върви и преди 4 е умрял кон :) , мисля до 7500 да я карам с тях не до 6 :) , ок приемам още мнение и разсъждения по темата понеже е наистина интересна , а ще пробвам да проверя колко им е лифт-а на валовете като погледна в нета или го измерим тука :) , поздрави
Отговори

DRAG_FIGHTER снимка DRAG_FIGHTER 30 март 2009 - 21:09

колега няма нужда да вкопаваш буталата,а ливта им маи беше кам 11.и си ги зацепи по оригинални белези.и даже след 4500 об. трагват и варвят до кам 8000.ама пдве4е от 7500 недеи пробва
Отговори

DRAG_FIGHTER снимка DRAG_FIGHTER 30 март 2009 - 21:21

Значи колеги , имам сток мотор C20XE имам чип за тези валове с които е работила друга кола преди и е давала 14.5 на 400 метра ( става дума за астра ).колега таз астра туи време на джи тек ли го е дала? :love_opel:
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 30 март 2009 - 21:32

6к, го казах като някаква разумна safety-граница за мотора. Разбира се може да вьртиш и нагоре сьс сток пружини, но риска вече е голям ... може да си назад с доста :) Xe-то е чудесен мотор в стоков варинат.
Почне ли да се тунингова, всичко наред трябва се сменя ... е тва е лошото :) ... и работата отива към ЛЕТ ;)
Мнението беше редактирано от Жорето: 30 март 2009 - 21:36
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 30 март 2009 - 21:40

 DRAG_FIGHTER, на 30 Mar 2009, 10:21 PM, каза:

Значи колеги , имам сток мотор C20XE имам чип за тези валове с които е работила друга кола преди и е давала 14.5 на 400 метра ( става дума за астра ).колега таз астра туи време на джи тек ли го е дала? :love_opel:

незнам за мене по-сигурния вариант е на първо време да си направиш колата да ти върви с оригиналните валове щото има много астри с оригиналните валове които дават под това време дето си писал 14.5 което не е ясно как и къде е засичано
така че и аз подкрепям мнението на радио диджея,че най-важното нещо са настройките след като самия двигател е направен както трябва за тези валове щото иначе пак нищо няма да стане.........та нещата може да изглеждат не кой знае какво,но са далеч далеч по-специални !!!
Мнението беше редактирано от astratds: 30 март 2009 - 21:42
Отговори

Oleg-16V снимка Oleg-16V 30 март 2009 - 21:46

 Жорето, на 30 Mar 2009, 10:32 PM, каза:

6к, го казах като някаква разумна safety-граница за мотора. Разбира се може да вьртиш и нагоре сьс сток пружини, но риска вече е голям ... може да си назад с доста :) Xe-то е чудесен мотор в стоков варинат.
Почне ли да се тунингова, всичко наред трябва се сменя ... е тва е лошото :) ... и работата отива към ЛЕТ ;)

сега към какво отива работата е вече съвсем друго по-важното е да се помисли по-въпроса доколко ще са ефективни тези 276 градусови валове и какво точно ще получа като резултат :love_opel:
Отговори

Chosta снимка Chosta 30 март 2009 - 22:53

 astratds, на 30 Mar 2009, 10:46 PM, каза:

сега към какво отива работата е вече съвсем друго по-важното е да се помисли по-въпроса доколко ще са ефективни тези 276 градусови валове и какво точно ще получа като резултат :love_opel:


Астрата е давала 14.5 на Г-тек с тези валове , на няколко замервания , на божурище е давала време 14.85
Отговори

Yamaha^R7 снимка Yamaha^R7 30 март 2009 - 23:04

Гледай да сметнеш колко да дялнеш за да имаш необходимата степен на згъстяване и после върти зацепването .........
Стига с тия вкопавания и смяна на пружини на валове където ше имат сила до 7500 :2bg:
Преди карах с 287 градуса валове на 0.9 десети свалена глава и имаше проблем освен когато набих 2-ра предавка с 150 км/ч :love_opel:
Отговори

Chosta снимка Chosta 31 март 2009 - 02:51

 Yamaha^R7, на 31 Mar 2009, 12:04 AM, каза:

Гледай да сметнеш колко да дялнеш за да имаш необходимата степен на згъстяване и после върти зацепването .........
Стига с тия вкопавания и смяна на пружини на валове където ше имат сила до 7500 :icon_wink2:
Преди карах с 287 градуса валове на 0.9 десети свалена глава и имаше проблем освен когато набих 2-ра предавка с 150 км/ч :kuku:


ще проверя всичко как стои като парички и ще преценя дали да процедирам или да изчакам да сабера нужните финанси за лет и Ф28 , че просто ми излязоха валове на оферта и се чудя дали да ги вземам за да давам газ няколко месеца с тях временно :) , благодаря на всички за оказаната помощ !
Отговори

doolettle снимка doolettle 31 март 2009 - 20:42

поста ми е малко :icon_wink2: но ако незнаеш в най-малки подробности как са правени и обработвани в последствие тия валове, моя съвет е по-добре бегай от там. На много места могат да ти изработят валове на колкото кажеш градуси но не са много хората които да знаят каква термообработка да направят след това. Всичко се пресмята и то в най-малки подробности а мен силно ме съмнява някой да се е впрегнал толкова. Не казван че 100% са скапани но вероятноста е голяма! Да си направиш валове не е като да си одялаш клечка за печене на наденички! Не те разубеждавам, може и да изкарат известно време но не очаквай да са като оригиналните по които са правени.
Успех. :kuku:
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg