Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

c16nz

Racer2511 снимка Racer2511 29 август 2012 - 20:27

Здравеите колеги днес забелязах че ангренажа ми е един заб в предварение!та вапроса ми е дали му пречи нещо така.поздрави
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 29 август 2012 - 20:46

Ако наистина е така трябва да се коригира разбира се. Как го установи?
Отговори

Racer2511 снимка Racer2511 29 август 2012 - 20:49

 Zdravkicha, на 29 август 2012 - 20:46, каза:

Ако наистина е така трябва да се коригира разбира се. Как го установи?

ами 4оварках си тук там колата и ми скимна да проверя центровката и видях че распр. вал е 1 заб напред
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 29 август 2012 - 21:58

За разпредвала е ясно но долу кой белег гледаш и спрямо къде?
Отговори

Racer2511 снимка Racer2511 29 август 2012 - 22:09

 Zdravkicha, на 29 август 2012 - 21:58, каза:

За разпредвала е ясно но долу кой белег гледаш и спрямо къде?

белега на щаибата на пистов ремак спрямо белег капак на ангренаж
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 29 август 2012 - 22:24

Ремъка опънат ли е? Обтегача в какво състояние е ? Трябва да са на белег точно. Ако не можеш да се справиш звънкай и ще го наместим ремъка 0877292297 Здравко. Иначе като я караш усещаш ли да е спъната нещо или ускорението да не е както трябва? Нещо да не върви както трябва? Прегледай дали хубаво е стегната шайбата на коляновия вал . Да не би да е разхлабена и да те лъже. Но за целтта махни пистовия ремък. Обърни внимание и на шпонката да не се е сдъвкана или преправяна?
Отговори

Racer2511 снимка Racer2511 29 август 2012 - 22:32

 Zdravkicha, на 29 август 2012 - 22:24, каза:

Ремъка опънат ли е? Обтегача в какво състояние е ? Трябва да са на белег точно. Ако не можеш да се справиш звънкай и ще го наместим ремъка 0877292297 Здравко. Иначе като я караш усещаш ли да е спъната нещо или ускорението да не е както трябва? Нещо да не върви както трябва? Прегледай дали хубаво е стегната шайбата на коляновия вал . Да не би да е разхлабена и да те лъже. Но за целтта махни пистовия ремък. Обърни внимание и на шпонката да не се е сдъвкана или преправяна?

нчма преправяния сетих се и гледах и по задната щаиба която си е на ангренажа и пак распр.вал е с един заб напред колата си варви супер като и подам газ се стряска нчма забивания и др ремага е нормално опанат приятели ми казаха 4е нчма проблем от един заб нчма какво да стане
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 29 август 2012 - 22:38

На твое място бих се притеснявал от това че щом е прескочила един зъб то може да прескочи отново.
Отговори

Racer2511 снимка Racer2511 29 август 2012 - 22:50

 Zdravkicha, на 29 август 2012 - 22:38, каза:

На твое място бих се притеснявал от това че щом е прескочила един зъб то може да прескочи отново.

да но като се замисля ц16нз не удря клапани така че и да преско4и няма кво да стане а и си мислч 4е като му варна предварението схте умре малко
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 30 август 2012 - 05:29

Виж тук в тази тема http://opel-astra1.5.../html/3_1_9.htm кои белези имах в предвид на шайбата на коляновия вал. Обърни внимание на стрелките от снимките. Да не би да е така както го дават тук а ти да се заблуждаваш че имаш прескочил зъб. Защото определено ако ти прескочи зъб и непременно ще се отрази на работата на двигателя. А ти щом казваш че всичко си е наред и си върви нормално това ме навежда на мисълтта че може би става въпрос за визуална грешка от твоя страна.
Отговори

aylinois снимка aylinois 01 септември 2012 - 12:33

незнам дали е подходящо да пиша в тази тема,но все пак се извинявам!, аз имам много странен проблем мотора ми е C16NZ от време на време, но не винаги при ниски обороти 900-1500 чувам едно тракане, чукане от клапаните... на какво може да се дължи това??
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 01 септември 2012 - 12:48

На ниско налягане на маслото, затлачени или некоректно работещи повдигачи на клапаните, кофти масло, запушена частично цедка на смукателя на маслената помпа...такива неща. Когато го чуваш това тракане и форсираш няколко пъти газта после изчезва ли или поне не намаля ли?
Отговори

aylinois снимка aylinois 01 септември 2012 - 14:50

 Zdravkicha, на 01 септември 2012 - 12:48, каза:

На ниско налягане на маслото, затлачени или некоректно работещи повдигачи на клапаните, кофти масло, запушена частично цедка на смукателя на маслената помпа...такива неща. Когато го чуваш това тракане и форсираш няколко пъти газта после изчезва ли или поне не намаля ли?
Благодаря! Понякога го няма въоще, а като изфорсирам изчезва.. и аз го мислих, че е така.. но го прави на загрят двигател и това ме притеснява малко.., но забелязах и друго май го прави само на газ незнам каква е причината и въобще каква е връзката с горивото.. да не би като е на газ да гълта масълце.. по принцип не съм забелязъл да изчезва масло..
Мнението беше редактирано от aylinois: 01 септември 2012 - 14:54
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 01 септември 2012 - 17:58

Е аз с газовите съм скаран по принцип и разсъждавам като за кола която е на бензин. Но 99% е нещо с газоразпределението тогава. То това включва и нещата които съм изброил по горе. :icon_wink2:
Отговори

aylinois снимка aylinois 01 септември 2012 - 19:12

 Zdravkicha, на 01 септември 2012 - 17:58, каза:

Е аз с газовите съм скаран по принцип и разсъждавам като за кола която е на бензин. Но 99% е нещо с газоразпределението тогава. То това включва и нещата които съм изброил по горе. :icon_wink2:

аз четох нещо за регулиращия винт на налягането на маслото направо ще го проверя... дори всички неща които ми изброй благодаря!! всичко най добро и безаварийната
Мнението беше редактирано от aylinois: 01 септември 2012 - 19:13
Отговори

Racer2511 снимка Racer2511 05 септември 2012 - 19:49

 aylinois, на 01 септември 2012 - 19:12, каза:

аз четох нещо за регулиращия винт на налягането на маслото направо ще го проверя... дори всички неща които ми изброй благодаря!! всичко най добро и безаварийната

колега ако мойе да ми разяснищ за тоя регулиращ винт 4е имам подобен проблем
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 05 септември 2012 - 20:28

Ей скоро така не се бях смял. Значи махаш шайбата на коляновия и гледаш колелото на ангренажа при коляновия, а ти с чукането, ми или си за повдигач или си смени маслото с acdelco 10w40 и си ок.
Отговори

Racer2511 снимка Racer2511 05 септември 2012 - 20:39

 Lord Extra, на 05 септември 2012 - 20:28, каза:

Ей скоро така не се бях смял. Значи махаш шайбата на коляновия и гледаш колелото на ангренажа при коляновия, а ти с чукането, ми или си за повдигач или си смени маслото с acdelco 10w40 и си ок.

на кое за щаибата ти стана смесхно бе колега
Отговори

iwanov снимка iwanov 06 септември 2012 - 06:59

Пич ако колата си върви нормално изобщо не я разбутвай. Ако все пак искаш да я разбутваш си купи един нов ремък той струва 15 20 лв. Няма какво толкова да му мислиш и да се скъса ремъка на тоя мотор няма никакви последици, така че споко.

Това че караш на газ неозначава че имаш проблем с тракането търси проблема при маслото не при газовото и ако налял някое по кофти малко да нормално е да трака и както каза колегата пробвай със смяна.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg