Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Не се форсира и не върви на бензин

divlimon снимка divlimon 06 август 2014 - 11:13

Здравейте колеги, от скоро (няколко месеца) положението с колата на баща ми се влоши сериозно. Колата е Vectra B 1.8 16V 115 (X18XE1). Проблема е следния сутрин на студен мотор колата си пали нормално и след това двигателя почва да работи неравномерно леко тресе и като цяло не се държи добре. Ако в този момент се подаде газ тя въобще не поема ами даже леко падат оборотите към 500 и почва едно кихане кашляне и едва едва може да вдигне 1000 и малко оборота. Ако се залепи педала на газта до доли същата работа. Киха, кашля и с много големи усилия дига малко оборот към 1500 стой си после пак много бавно и зор вдига 2000 и така чак след 4000 малко по бързо достига прекъсвача, който междо другото пък е много муден. Ако пък решиш да потеглиш и успееш без да угасне както си на първа със 800 оборота и да даваш газ и да не даваш тя не поема. Всичко това докато не загрее и не обърне на газ и тогава се изтрелва. Колата е с газов инжекцион и на газ няма проблеми върви си. След като загрее колата на бензин положението много леко се подобрява но найстина много леко проблемите са същите но малко по добре се получава форсирването и вървенето.

Това беше проблема сега казвам какво съм правил и пробвал до момента. Един приятел със зафира със същия мотор си сменя бобината и преди да си я сложи я пробвах на мойта кола. Също така съм пробвал и дебитомера му. Впоследствое си помислих за компютър и пробвах и компютъра му. Като цяло нямаще ефект нито едно от изброените неща. Закачам си я на op-com-a и няма грешки.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 06 август 2014 - 13:40

Според мене проблема се крие в позапушени дюзи или ниско налягане на бензиновата помпа или пробита мембрана на горивния регулатор. Забрави за бобина и абсолютно всякакви проблеми със запалителната система щом на газ си върви.
Отговори

divlimon снимка divlimon 06 август 2014 - 13:57

 javor_bg, на 06 август 2014 - 13:40, каза:

Според мене проблема се крие в позапушени дюзи или ниско налягане на бензиновата помпа или пробита мембрана на горивния регулатор. Забрави за бобина и абсолютно всякакви проблеми със запалителната система щом на газ си върви.

Забравих да спомена освен написаните неща който съм правил също и дюзи съм чистил както и налягането на помпата е мерено, компресия също има. Просто съм ги забравил да ги спомена в предния пост. Това с регулатора обаче не съм гледал и пробвал. Той трябва да е на рейката предполагам?
Мнението беше редактирано от divlimon: 06 август 2014 - 13:59
Отговори

Hristo Todorov снимка Hristo Todorov 09 август 2014 - 19:58

Колега, имам абсолютно същия проблем и аз съм мерел налягане на бензиновата помпа сменях бобина свещи и никакъв резултат, по-интересното е, че чека не ми е светвал, ако имаш някакво развитие моля пиши!
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 09 август 2014 - 21:45

Колега не виждам да си споменал чека свети ли или не,ако свети,понеже гледам си от Габрово,това е номера на Пресиян Василев 0895629410,има ОпКом и ще ти я закачи,пък и да не свети ще я погледне,от клуба е.Можеш да ни намериш както тук,така и във фейсбук-Опел Клуб Габрово,както и тук в раздела на Габрово
Отговори

divlimon снимка divlimon 21 август 2014 - 16:14

 Иво Илиев, на 09 август 2014 - 21:45, каза:

Колега не виждам да си споменал чека свети ли или не,ако свети,понеже гледам си от Габрово,това е номера на Пресиян Василев 0895629410,има ОпКом и ще ти я закачи,пък и да не свети ще я погледне,от клуба е.Можеш да ни намериш както тук,така и във фейсбук-Опел Клуб Габрово,както и тук в раздела на Габрово

Не не свети чека, а и аз имам оп-ком но засега не съм констатирал какъв може да е проблема. Само да кажа че свалях дюзите и се оказа че малко се баха поразпаднали. И съответно се надявах това да е проблема, но след смяната им нямаше голям ефект и проблема си остава като на газ колата няма проблеми.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 22 август 2014 - 19:39

Провери налягането на бензина.Трябва да е 3,5 атмосфери,мери се на щуцер на рейката.Регулатора е в резервоара.Трябва да се видят и показанията на дебитомера,температурен датчик,ламбда сонда,датчика на дросела.Абе майстор си трябва май!
Отговори

gataca1230 снимка gataca1230 04 юли 2016 - 10:50

 divlimon, на 06 август 2014 - 11:13, каза:

Здравейте колеги, от скоро (няколко месеца) положението с колата на баща ми се влоши сериозно. Колата е Vectra B 1.8 16V 115 (X18XE1). Проблема е следния сутрин на студен мотор колата си пали нормално и след това двигателя почва да работи неравномерно леко тресе и като цяло не се държи добре. Ако в този момент се подаде газ тя въобще не поема ами даже леко падат оборотите към 500 и почва едно кихане кашляне и едва едва може да вдигне 1000 и малко оборота. Ако се залепи педала на газта до доли същата работа. Киха, кашля и с много големи усилия дига малко оборот към 1500 стой си после пак много бавно и зор вдига 2000 и така чак след 4000 малко по бързо достига прекъсвача, който междо другото пък е много муден. Ако пък решиш да потеглиш и успееш без да угасне както си на първа със 800 оборота и да даваш газ и да не даваш тя не поема. Всичко това докато не загрее и не обърне на газ и тогава се изтрелва. Колата е с газов инжекцион и на газ няма проблеми върви си. След като загрее колата на бензин положението много леко се подобрява но найстина много леко проблемите са същите но малко по добре се получава форсирването и вървенето.

Това беше проблема сега казвам какво съм правил и пробвал до момента. Един приятел със зафира със същия мотор си сменя бобината и преди да си я сложи я пробвах на мойта кола. Също така съм пробвал и дебитомера му. Впоследствое си помислих за компютър и пробвах и компютъра му. Като цяло нямаще ефект нито едно от изброените неща. Закачам си я на op-com-a и няма грешки.


Колега има ли развитие по въпроса защото и моята прави същите номера и не знам и аз вече от къде е. Прочетох всичко по темата и аз съм правил всичките тези процедури- резултат никакъв. Не знам вече какво да направя. Благодаря ти предварително и сподели ако има решение на въпроса.
Мнението беше редактирано от gataca1230: 04 юли 2016 - 10:52
Отговори

vladata снимка vladata 04 юли 2016 - 11:17

колегата с проблема не е бил на линия във форум от февруари, едва ли ще ти отговори. А що се отнася до проблема, както написа колегата ivan_pop трябва да се проверят как работят. ЗАщото то грешка може и да не вдигне но ако стойностите не са както трябва и моторът няма да работи коректно. А аз ще добавя към тези неща и ЕГР. Имал съм случай за останал отворен ЕГР и същите симптоми като резултат. Проверете и него!

И още нещо, хубаво е да се видят и настройките на ГИ все пак колата върви на газ но двата компютъра работат "в мрежа" да не се окаже, че настройките на ГИ ти бъркат вървежа на бенин и търсиш под вола теле с тия смени и диагностики
Мнението беше редактирано от vladata: 04 юли 2016 - 11:20
Отговори

ufer снимка ufer 05 юли 2016 - 06:22

Жалко, че колегата не е писал дали се е оправил. Предполагам, че са били дюзите...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg