Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

сигнални лампи

ivbel снимка ivbel 02 май 2007 - 20:19

колеги знаете ли какво е значението на жълтата лампа с форма на двигател-аз съм с астра 2.0 тдл ? до колкото имам информация става въпрос за проблем с катализатора,но забелязвам ,че в момента на светването пада мощността на двигателя.
Отговори

Гено снимка Гено 02 май 2007 - 21:43

ivbel, на May 2 2007, 08:19 PM, каза:

колеги знаете ли какво е значението на жълтата лампа с форма на двигател-аз съм с астра 2.0 тдл ? до колкото имам информация става въпрос за проблем с катализатора,но забелязвам ,че в момента на светването пада мощността на двигателя.
 

в ръководството пише че е за електрониката на двигателя, смятам че не може да е катализатор, но трябва диагностика, за да разбереш какво точно е.
Иначе влизаш в авариен режим и затова губиш мощност.

П.С. каква е Астрата, ако е F, става със самодиагностика, ако е G, в сервиз.
Отговори

ivbel снимка ivbel 03 май 2007 - 19:03

gspg, на May 2 2007, 09:43 PM, каза:

ivbel, на May 2 2007, 08:19 PM, каза:

колеги знаете ли какво е значението на жълтата лампа с форма на двигател-аз съм с астра 2.0 тдл ? до колкото имам информация става въпрос за проблем с катализатора,но забелязвам ,че в момента на светването пада мощността на двигателя.
 

в ръководството пише че е за електрониката на двигателя, смятам че не може да е катализатор, но трябва диагностика, за да разбереш какво точно е.
Иначе влизаш в авариен режим и затова губиш мощност.

П.С. каква е Астрата, ако е F, става със самодиагностика, ако е G, в сервиз.
 


kak да разбера дали е G или F и какъв е смисъла на тези букви?
Отговори

Vassil снимка Vassil 03 май 2007 - 19:10

Твоята е G (полицейските), а предните са F :first:
Отиди на Диагностика, за да видиш каква грешка ти дава. Не е казано, че е катализатора, може да е от доста ралти :icon_cry:
Отговори

opel vectra x18xe снимка opel vectra x18xe 18 юни 2007 - 14:33

ас имах сащия проблем.Оказа се датчика на валовете.сменя се с нов.около 150 лв е цялата манипулация.но парво си направи диагностика :opel_forever:
Отговори

ssss снимка ssss 18 юни 2007 - 16:27

[quote name='ivbel' date='May 2 2007, 09:19 PM' post='256389']
колеги знаете ли какво е значението на жълтата лампа с форма на двигател-аз съм с астра 2.0 тдл ? до колкото имам информация става въпрос за проблем с катализатора,но забелязвам ,че в момента на светването пада мощността на двигателя.



Колега,намери ли решение на проблема?И моята лампа свети от време на време,и тогава са и непостоианни оборотите и дори гасне на празен ход?????Моят моторе 2000,16 в,на диагностиката казват че всичко е ок ама не е
Отговори

Гостtomy_fan11_* 19 юни 2007 - 10:59

а при мен какъв е проблема тогава като моята вектра а е карбуратор и тази лампа ми свети също
Отговори

peterl снимка peterl 19 юни 2007 - 11:17

Направи си самодиагностика.Ако не знаеш как потърси из форума.
Отговори

ssss снимка ssss 19 юни 2007 - 11:22

 peterl, на Jun 19 2007, 12:17 PM, каза:

Направи си самодиагностика.Ако не знаеш как потърси из форума.


Другия вариант е да се отиде в сервиз но гаранция-никаква.
Отговори

deforse снимка deforse 19 юни 2007 - 11:33

Аз съм с астра Ф 1.8и, но съм на газ. При мен същата тази лампа свети защото компа се сбърква от газовата уредба. При дизелитев не знам какво е. При всички положения не е от газ :tongue: , но пак се шашави нещо компа. За това и оборотите не са като хората.
Отговори

peterl снимка peterl 19 юни 2007 - 13:54

Цитат

ssss Posted Today, 12:22 PM
Цитат(peterl @ Jun 19 2007, 12:17 PM)  
Направи си самодиагностика.Ако не знаеш как потърси из форума.


Другия вариант е да се отиде в сервиз но гаранция-никаква.

Не знам дали си заслужава, тъи като не е толкова сложен мотора....Просто има доста изписано във форума.

Цитат

o.kamenov Posted Today, 12:33 PM
Аз съм с астра Ф 1.8и, но съм на газ. При мен същата тази лампа свети защото компа се сбърква от газовата уредба. При дизелитев не знам какво е. При всички положения не е от газ , но пак се шашави нещо компа. За това и оборотите не са като хората.

Във Видин в пазара(под покривите) има едни емулатори по ~15лв.Един приятел ми ги похвали(в никакъв случаи не гарантирам за качеството), ако ти се намират излишни пари можеш да пробваш :) Свързването не е сложно.БГ производство са и са универсални.
Отговори

Гостtomy_fan11_* 19 юни 2007 - 16:54

на мен ми дава грешка 47 Linear exhaust gas re-circulation (EGR) position какво означава това
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg