Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Съвет за Зимни Гуми

Анкета: Съвет за Зимни Гуми (652 потребителя са гласували)

Гласуване Гостите не могат да гласуват

sashonikolov снимка sashonikolov 30 август 2008 - 20:16

Здравейте колеги,
с наближаването на зимния сезон естествено почвам да се замислям за хубави зимни гуми.
До сега карах със Сава
Публикувано изображение
Карах ги две зими..все още имат грайфер но реших да ги продам и да си взема пак нови.
Както и да е гумите ги спазарих за прилична да не кажа ниска цена с колега от форума и сега пред мен стои въпроса какви зимни гуми да избера.
По принцип Асконата зимата си я карам с 13'' гуми и съм се спрял на размер 165/70/13
Задните ми гуми са малко старички като година но са меки и с хубава шарка.Гумата е Гиславед модел Норт Фрост 3 и от нея съм пак доволен,самоче са стрички за това са от зад.
Публикувано изображение
Някои от вас коментираха на Екото колко са доволни от Клебер...други мнения?
Ще съм благодарен на всички,които изкажат мнение и спомогнат за избора ми на зимни гуми
Мнението беше редактирано от Марто: 23 декември 2009 - 11:40
Причина за редактиране:: Вече и с анкета :)
Отговори

Марто снимка Марто 30 август 2008 - 22:59

От лични наблюдения съм ултра доволен от Фулда Кристал Гравито и Монтеро , и най-вече Бриджстоун Близак ЛМ-25 . Последното е нечовешка гума. Много минуси за Корморан <_<
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 30 август 2008 - 23:12

Гледам 15-16 преглеждания на темата и никакъв съвет.....не е добре <_<
След доста ровене мисля че стесних кръга на заподозрените гуми.
Ето и предложенията:
Goodyear ULTRA GRIP 7


Публикувано изображение


Dunlop SP Winter Sport 3D  

Публикувано изображение

Kleber Krisalp 3
Публикувано изображение


Fulda Kristall Montero

Публикувано изображение

ПП:
докато съм писал поста колегата е пуснал мнение за което му благодаря
Прави ми впечатление,че шарката на Фулда е много близка до тази на Гиславед,които са ми задни гуми.
Ако някой има ориентировъчна информация за цените на гумите нека сподели.Аз така или иначе ще обикалям по гумаджийниците да видя къде какво искат като пари.
Отговори

KaMuKag3e снимка KaMuKag3e 30 август 2008 - 23:17

колега пробвай с Maloya карал съм и зимни и летни
особено на сняг и лед са супер
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 30 август 2008 - 23:32

За това ли става дума?
Гума-MALOYA зимни 165/70R13 Cresta 220 79Q 83,03 лв
Публикувано изображение
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 31 август 2008 - 00:28

Не знам колега, ти си преценяш колко пари искаш да дадеш, колко си претенциозен, предпочитания, как караш колата и други неща, каквито се сетиш. Идеята на зимната гума е, че тя е по-мека и по-малко се втвърдява при ниски температури, следователно има по-добро сцепление. Другата особенност е грайфера. По нашите географски ширини снега не се задържа за дълго. Основно е във вид на киша, докато се разтопи. Значи гумата трябва да изхвърля повече киша да не се получава "аквапланинг". До тук са само идеи за размисъл.
За миналата зима си взех DEBICA FRIGO 2 с размер, препоръчан за колата ми и съм доволен. Като падна големия сняг бях като фадрома по непочистените пътища. чувствах се залепен за пътя, може би защото са били нови. Иначе по гол асфалт - гума като гума, нямам наблюдения, какрам разумно и не ми се е налагало да изпитвам сцеплението им. Сега са в чувалчета, напръскани с консервиращ спрей. От по-евтините са, но в никакъв случай не са лошо качество.
Надявам се да съм ти помогнал с нещо.

P.S. гледам в избора ти има и nordfrost 5! Ще тропаш като конче по асфалта с тези метални шипове като няма сняг. Това не е за нашите ширини. Мое мнение.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 август 2008 - 08:12

Добро утро Колеги,
значи по отношение на гумите не става дума за претенции.Става дума за надеждност и сигурност.Предимно имам градско шофиране през зимата но ми се налага от време на време да газя на дълбоко...не е много пресечен терена но си трябват хубави гуми.
Пуснах темата тук във форума с надежда да събера повече мнения за зимните гуми а и самата тема може да бъде полезна не само на мене а на всички които им предстои да купуват зимна гума...естествено чисто инфорамтивна е темата.

ПП: Колега,Норт Фрост 5 на Гиславед не ми е в избора за гуми,просто такава картинка намерих на която да има Норт Фрост 3.Иначе съм наясно с ефекта от металните цинтове.
Отговори

oci снимка oci 31 август 2008 - 08:32

Да ти кажа и аз какви наблюдения имам. Много голям плюс за гумите на Debica. Те са сравнително доста по-евтини, но за сметка на това са учудващо добри. Дори на лекичката и нестабилна по принцип корса действат учудващо добре. От Kormoran не съм особенно доволен. При по високи скорости се предават твърде лесно в студеното време. Купих ги миналата година чисто нови определено има какво още да се желае. Ако ти се дават повечко пари може би най-удачния вариант е Michelin Alpin.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 август 2008 - 09:15

За този Мишелин Алпин А3 ли става дума?
Наистина много хубава гума.Сега намерих някаква цена от 132 лева незнам дали е реална
Публикувано изображение


А някой има ли мнение за Falken HS-435 ?
Публикувано изображение
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 31 август 2008 - 09:45

Само искам да добавя по един + за Maloya Cresta и Debica Frigo. Карал съм 2 сезона с тях и съм много доволен и от двете. Но имай предвид че Debica Frigo (не Debica Frigo 2) е гума за сняг ! На чист асфалт тази гума е прекалено мека и при резки маневри леко поддава (ако мога така да се изразя). Затова Maloya-та мисля че е по подходяща за нашите условия.
Отговори

ssss снимка ssss 31 август 2008 - 09:55

колега разгледай моделите на wredestein - аз лично съм мн доволен,и точно карам основно в града,газил съм в дълбок сняг- колата се държи перфектно <_<
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 31 август 2008 - 10:20

maloya e евтин vredestein и няма да сбъркаш ако я вземеш! Фулдата вече карах една зима с такива на 185/60/15 и е чудесна но вече не са толкова здрави(едно време ги правеха във франция и други добри места) и се поддават на дупки и ... кривят се и балонират. Но като цяло е много добра и ако е нова минава от всякъде(върви и на лед. Дънлъпа и гудиър-а са от най-добрите в класа заедно с вредещейна но дънлъпа балонира, износва се много бързо и като цяло не е добра покупка за БГ. Гудиър-а е много добър и няма да сбъркаш. Аз бих заложил на малоя! И определено зимата бих се убул със скандинавски гуми, лятото е за японки. Имаше една статия в аутобилд за зимните и това колко издържат и там вредещейна и гудиъра бяха добре(по-добре беше вредещейн) в смисъл че ще можеш 2 сезона да си ги ползваш с чудесно запазени свойства.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 август 2008 - 10:25

 simbon4o, на Aug 31 2008, 11:20 AM, каза:

maloya e евтин vredestein и няма да сбъркаш ако я вземеш! Фулдата вече карах една зима с такива на 185/60/15 и е чудесна но вече не са толкова здрави и се под0дават на дупки и ... кривят се и балонират. Но като цяло е много добра и ако е нова минава от всякъде(върви и на лед. Дънлъпа и гудиър-а са от най-добрите в класа заедно с вредещейна но дънлъпа балонира, износва се много бързо и като цяло не е добра покупка за БГ. Гудиър-а е много добър и няма да сбъркаш. Аз бих заложил на малоя! И определено зимата бих се убул със скандинавски гуми, лятото е за японки.

Все повече мнения с положителни отзиви за Малоя.Явно ще и обърна повече внимание при избора.Аз съм се доверил на Малоя Кроно за летни гуми и вече 3 сезона карам с един и същи модел.Март месец тази година пак се обух с Малоя 4 нови гуми и съм много доволен.Явно и зимната им гума си заслужава
Отговори

petsa снимка petsa 31 август 2008 - 10:30

Привет колега,

Миналия ноември взех 4 броя Gislaved EuroFrost3 175/70 R13 от Диана за 330 лв.
Публикувано изображение


Въпреки че не им навъртях кой-знае колко километри, мога да кажа съм доволен - колата е стабилна на пътя, такава остана и когато я пробвах на черен път с преспи и заледявания на места. Изключително доволен съм и от поведението им на мокро. Струва ми се, обаче, че на сухо - при топло и слънчево време имат малко по-голям спирачен път.

Пролетта взех 4 броя Barum Brillantis(260 лв. - отново 175/70 R13 и пак от Диана). При сравнение с Gislaved-а (доколкото е възможно такова между зимни и летни гуми) имам чувството, че с Barum-а колата е по-нестабилна в завоите. Като цяло съм доволен от модела на Gislaved, според мен, това е оптималното качество, което може да се намери за тази цена.
Отговори

hudson снимка hudson 31 август 2008 - 10:42

 4ebura6ka, на Aug 31 2008, 01:28 AM, каза:

гледам в избора ти има и nordfrost 5! Ще тропаш като конче по асфалта с тези метални шипове като няма сняг. Това не е за нашите ширини. Мое мнение.

Колеги, nordfrost 5 се продава у нас без шиповете! Поне от официалните вносители, защото е забранено карането по републиканската пътна мрежа на гуми с шипове. Съвсем отделен е въпроса, че nordfrost 5 е доста по-слаба гума в сравнение с предшественика си nordfrost 3.
Погледни това - Yokohama F601 Winter*T
Публикувано изображение
Или това - Kumho 7400
Публикувано изображение
Иначе на служебния Партнер (както и на старата ми вектра) съм с такива - Lassa SNOWAYS II plus
Публикувано изображение
Карал съм в дълбок сняг с тях и колата спря чак когато си напрви преспа висока до предния капак.
На комбито съм с Kumho KW17
Публикувано изображение
Изключително съм доволен от поведението на колата с тях.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 август 2008 - 11:41

Ето какво успях да намеря в мрежата.
направените тестове от ADAC при минимални и максимални размери на гумите


ADAC-Verbraucherschutz
Winterreifentest 2007



Test 2007
Winterreifen 155/70 R 13 Q, S, T

Besonders empfehlenswert


Dunlop SP Winter ResponseПубликувано изображениеПубликувано изображение Continental WinterContact TS 800


Empfehlenswert


Sava Eskimo S3Публикувано изображениеПубликувано изображение Fulda Kristall Montero Публикувано изображение Pirelli W 160 SnowcontrolПубликувано изображениеПубликувано изображение Goodyear Vector 5+ Публикувано изображение Bridgestone Blizzak LM 20Публикувано изображениеПубликувано изображение Esa-Tecar Supergrip 6 Публикувано изображение Vredestein SnowtracПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Bedingt empfehlenswert

Semperit WintergripПубликувано изображениеПубликувано изображение Barum Polaris 2 Публикувано изображение Viking SnowtechПубликувано изображениеПубликувано изображение Hankook W440 Ice Bear Публикувано изображение Maxxis Wintermaxx MA-W1Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение


Nicht empfehlenswert


Kleber Krisalp 3Публикувано изображениеПубликувано изображение Pneumant PN 150 Wintec Публикувано изображение Rigdon M+S 178Публикувано изображениеПубликувано изображение Toyo Vario V2



Winterreifen 205/55 R 16 H


Besonders empfehlenswert

Michelin Primacy Alpin PA 3Публикувано изображениеПубликувано изображение Dunlop SP Winter Sport 3D

Empfehlenswert

Continental WinterContact TS 810
Goodyear Ultra Grip Performance
Vredestein Snowtrac 2
Uniroyal MS plus 66
Yokohama W.drive
Bridgestone Blizzak LM25
Maloya Cresta 220
Semperit Speed Grip
Hankook W440 IceBear
Pirelli W210 Sotto Zero
Toyo Snowprox S952



Bedingt empfehlenswert


Fulda Kristall Supremo
Avon Ice Touring ST
Firestone Winterhawk
Отговори

G364370 снимка G364370 31 август 2008 - 12:11

Аз залагам на Hankook IceBear W440 185/60 R14
и мятам един чифт вериги в багажника ;)

Публикувано изображение
Отговори

S7aB1LaR снимка S7aB1LaR 31 август 2008 - 12:18

Още един глас за Kumho KW17
Миналата година бяха на добри цени и доста народ си накупи
Аз ги взех втора употреба(нямаха и 3000км каране)и зимата нямах никакви проблеми, на сухо също колата седеше доста добре.
Сега взех два дънлопа и ще видим с тях как ще е, но мисля да си остана с кумхото за предни
Доста хора хвалят дебиците, а те са на добра цена
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 31 август 2008 - 19:44

Не че съм големия разбирач, но да споделя личен опит. Имам впечатления от barum и зимни и летни. От зимните съм много доволен, по стечение на обстоятелствата карах зимни с лада, ауди и опел /мойта си омегичка/. Стреловидната и шарка е по-скоро за непочистен сняг от 10 см. нагоре. На лед също "държат". Слабост им е лека нестаблност при завиване на сухо, т.нар. "недозавиване". При летните недостатъкът им е бързото износване. И зимни/летни са доста устойчиви на удари в дупки - много трудно правят балони. Поне при мен не се е случвало, а доволно съм ги блъскал в дупките на Северозападнала България. Отлично поведение при аквапланинг, висока скорост, претоваране на колата и, въпреки, че са с много тънък страничен борд, са учудващо здрави. Право казва колегата,че "Дънлоп" балонират лесно. Е, все пак решаващото е височината на гумата, нейната напомпаност и дългия или къс ход на амортисьора. Та, аз съм "ЗА" зимните на барум. Говорим за евтини гуми.
А ако може да си позволи човек - ЗИМНИ гуми МИШЛЕН - № 1!
Миналата зима с баба омега със задното си предаване, от Бургас в големия сняг около НОВА ГОДИНА /ПОМНИТЕ ГО, НАЛИ?/, до Враца си стигнах по живо по здраво, а тръгнах през нощта, имаше девствени, неразринати участъци, където не личеше пътя и се ориентихах по дърветета от страни. На Прохода Шипка беше около 25 см., макар че снегорините работеха. Обаче бях с 4 нови Мишлен. Голяма гума!
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 август 2008 - 20:02

Колега моля те напиши ми с кой модел на Мишлен си бил за да се ориентирам.С Мишлен Алпин 3 или с друг?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg