Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретни части за OPEL

Обтяжна ролка пистов ремък ?

Jelev снимка Jelev 25 февруари 2010 - 02:11

Колеги искам да попитам реална ли е цената която ми искаха за оптяжна ролка пистов ремък - 140 лв ??
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 25 февруари 2010 - 02:24

Да не е за другия ремък?
Под пистов имаш предвид за алтернатора ли?
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 25 февруари 2010 - 07:46

http://t-client.techno-tech.net/www/index....829&qs=0003
Ако ти иска user / парола - и двете са 123.
Отговори

Гено снимка Гено 25 февруари 2010 - 08:16

за толкова съм купувал комплект с обтяжното устройство ( за C14NZ ), а само ролка за 28лв, не знам обаче дали са съвсем същите, а и зависи чие производство са
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 25 февруари 2010 - 09:02

За обтегач и ролка е толкова, ако проблема ти е в ролката можеш да си купиш само нея, миналата година си купувах за около 40лв. А пък ако ти се занимава и ако проблема е в лагерчето на ролката можеш да го смениш само него, в този случай цена само за лагерчето около 10лв. :mhihi:
Отговори

Todor Borisov снимка Todor Borisov 25 февруари 2010 - 10:09

 tonkata92, на 25 Feb 2010, 9:02, каза:

За обтегач и ролка е толкова, ако проблема ти е в ролката можеш да си купиш само нея, миналата година си купувах за около 40лв. А пък ако ти се занимава и ако проблема е в лагерчето на ролката можеш да го смениш само него, в този случай цена само за лагерчето около 10лв. :mhihi:


Аз обаче искам да попитам как мога да сваля само тази ролка, без да демонтирам целия обтегач. Развива се само този болт които е на ролката ли? Имам предвид този, за които като се хване с ключ примерно 15 и се освобождава ремъка, този болт ли се развива за да падне самото колелце?
Защото от две седмици ми свири нещо и маи е от това лагерче и май ще се наложи тази интервенция, но не знам как да стане.
Благодаря
Отговори

spasito снимка spasito 25 февруари 2010 - 10:30

За вектра-Б x18xe най лесно става с лула 15 натяга се ролката да се освободи ремъка и както е натегната има един отвор в който да се мушне нещо като шплент или най лесно пирон за да се застопори в това полажение след това се отвива само ролката от този същия болт като се свали тя е от 2 части занитени една за друга разпробиват се нитовете и се разделя избива се лагера които е 6203 взимате си нов за около 10лв за предпочитане е да е хубав нешо от сорта на FAG или друг качествен набивате го занитвате и по обратния ред -това е
Отговори

Jelev снимка Jelev 25 февруари 2010 - 17:26

Проблема е само в ролката, развирила се е и трябва да се смяня, заедно с ремъка..... значи няма да се купува обтегач а само ролка :) мерси много за помоща. Отностно смяната мисля да я поверя на някой маистор.....не съм сигорен че ще се справя сам
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 25 февруари 2010 - 17:47

Здравей колега! Действително цените на тази ролка в комплект с обтяжния механизъм са в този диапазон! Друг вариант е да смениш само ролката с подобна /може да се провери с какъв диаметър и т.н. е твоята/ по каталог. И третия най-евтин вариант в случай че ролката ти е метална от две части съединени с нитове е да я разнитоваш, да извадиш разбития лагер, да си купиш същия и да я нитоваш отново! При мен първия път на Вектра А обаче с двигател C20NE смених ролката с такава от BMW /по каталог излязоха с еднакви размери/, а скоро на ВектраБ - двигател X20XEV, сложих страта метална ролка от предната вектра след като смених лагера както писах по-горе! В първия случай смяната ми излезе 23 лв., а във втория 4.80лв. Успех!
Мнението беше редактирано от zheleznia: 25 февруари 2010 - 17:49
Отговори

Jelev снимка Jelev 25 февруари 2010 - 21:10

А удачен варянт ли е да се смени само ролката без обтяжния механизъм смисал допуска ли се да се смянат самостоятелно или е хубаво и 2-те на веднъж и има ли варянт да сменя само ролката и проблема с свиренето да остане ??
Отговори

Гено снимка Гено 25 февруари 2010 - 21:21

ако само свири, може да е само ролката за смяна, ако се разбива, хвърля ремъка и др. подобни, може да е за смяна и обтяжното устройство (при мен ролката чак стоеше накриво, спрямо плоскостта на ремъка)
Мнението беше редактирано от Гено: 25 февруари 2010 - 21:22
Отговори

Jelev снимка Jelev 25 февруари 2010 - 22:03

не, при мен е само свирене, видимо ремака е стегнат и не се вижда да върви накриво или каквото и да било друго, само свири, в началото леко свиреше а сега вече имам чувтвото че ако я настъпа малко и ролката ще излети :D xaxaxa
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 25 февруари 2010 - 22:04

Щом "свири" значи е ролката, сменяш ролката и си готов. Колегите нагоре са казали много точно как се прави. Ако ремъка е стар - сменяш и него.
Отговори

Jelev снимка Jelev 25 февруари 2010 - 22:28

Ок, благодаря много колеги за бързите отговори :mhihi:
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 25 февруари 2010 - 22:50

А на колко време / пробег се сменя ремъка?
Отговори

i_p снимка i_p 12 януари 2011 - 21:49

Здравйте,

Бих помолил някой колега с двигател x16sz ако може да ми снима обтяжната ролка.

Благодаря предварително!!! :newsm05_41:
Отговори

mish0 снимка mish0 31 януари 2011 - 09:05

Здравейте Колеги,
пускам няколко снимки на моята ролка. Смениха я преди 2 дни (45 лв.).

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

astra 1.6 снимка astra 1.6 04 февруари 2011 - 18:31

 Jelev, на 25 Feb 2010, 2:11, каза:

Колеги искам да попитам реална ли е цената която ми искаха за оптяжна ролка пистов ремък - 140 лв ??


горе долу е това цената колега аз си го купих на 118 а имаше и някакво на 138 но за цялото тяло имам предвид
Отговори

Drunkman снимка Drunkman 22 февруари 2011 - 09:08

Колеги дайте малко снимков материал, как се сменя ремъка (сваля и качва)
Аз съм с c18xe при мен ролката е блокирала и се е изкривила и трябва да я сменя с ремъка. Надявам се само тя да е проблема, но за момента се чудя как се сваля ремъка.
Отговори

Гено снимка Гено 22 февруари 2011 - 18:18

напъваш с гаечен ключ ролката в посока затягане, така се свива пружината и ремъка се охлабва. Има място на обтегача - ухо, където се пъха някакъв щифт (може гвоздей с подходящ диаметър) за да остане така, но и без това пак може да се откачи ремъка от някоя от другите шайби. Ремъка обаче не се сменя много лесно, тампона на двигателя(поне при мен в т.ч. и на C14NZ) е вътре в него и трябва да се разкачи и той.
Мнението беше редактирано от Гено: 22 февруари 2011 - 18:19
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg