Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Каква бутилка тип "резервна гума" се събира във Vectra B

mitaka_t снимка mitaka_t 01 март 2012 - 14:55

Здравейте колеги!
Колкото и да не ми се иска... Vectra-та ще минава на газ. Така или иначе колата вече се кара основно от баща ми, щом има желание - ще се слага.
Значи колата е Vectra B (X16XEL), 98-ма год. Изяснил съм си почти всичко - ще се сложи Газов Инжекцион. Избрана е марката, цената е ясна. Намерил съм човека който ще го монтира. Реших бутилката да бъде тороидална, т.е. тип "резервна гума".
Въпроса обаче е колко голяма (колко литрова) да бъде или по-точно каква би се събрала ?
Причината да питам е, че трябва да знам каква бутилка да взема, така че да не бъде прекалено малка или пък по-голяма и да не може да се затвори добре кората отгоре. В момента колата не е при мен и няма как да премеря. Единственото което знам е че резервната ми гума е 14 цола, но точни размери на "дупката", в която ляга не знам.

Молбата ми е ако някой със Vectra B, който е сложил такава бутилка, да сподели колко голяма (литрова) е неговата, за да знам каква точно да взема.

Благодаря предварително!
Поздрави !
Отговори

васко снимка васко 01 март 2012 - 21:29

здр.40 литра,макс.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 01 март 2012 - 21:56

Най-добре майстора който слага газовата да прецени.
Като гледам на моята Вектра легена,43-45 литра ще се събере,за да не кажа че и 47 литра се събира.
Бутилките 43 литра са високи 18см.,така че мери и преценявай.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 02 март 2012 - 09:02

В зависимост от производителя може да има разлика в размерите диаметър/височина при едни и същи литри. На Тиграта резервната гума е 15 цола, но заради височината съм с 33 л. иначе надига мокета.
Отговори

radodar снимка radodar 02 март 2012 - 12:15

Аз съм с такава бутилка,която е 49л или кг,ще излъжа.Обаче резервната гума ми беше 15-ка.Не знам дали има разлика в легена преди и след фейслифт.

Капака над резервната гума забравяш че ще го слагаш,може и с него,ама бутилката ще е 20л.

Бутилката е БГ производство,май В.Търново.
Мнението беше редактирано от radodar: 02 март 2012 - 12:17
Отговори

mitaka_t снимка mitaka_t 02 март 2012 - 19:20

Благодаря на включилите се.
Накарах един познат с такава Вектра да премери "легена", като съответно размерите са: диаметър 62 см. и дълбочина 20 см.
Поръчах бутилка 37-38 л., с размери диаметър - 60 см. и дебелина - 18 см. Сега.... остава да стане, ако не се събере, ще му мисля...

Поздрави!
Мнението беше редактирано от mitaka_t: 04 март 2012 - 00:16
Отговори

Jang1r снимка Jang1r 03 март 2012 - 22:52

На Вектрата съм с бутилка 53л(или поне това е щамповано на нея :biggrin: ) на мястото на резервната гума...всъщност си постъпил правилно като си измерил размерите...
Отговори

ГостKaloyanBr_* 12 март 2012 - 17:28

Гледам от извесно време ЗА ГИ и съм със същата вектра като твоята. Молбата ми е да ми драснеш едно ЛС и да ми кажеш какъв ГИ си избрал, къде, как, колко ;) и вече дали имаш мнение как е.

Благодаря ти предварително
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg