Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за тапицерски въпроси

bampy снимка bampy 21 октомври 2010 - 19:46

Привет Колеги,
Искам да попитам - има ли нещо специфично в свалянето на тавана на Астра Г(за претапициране), тъй като мисля да се заема този уикенд?
Благодарч предварително
Отговори

Like снимка Like 26 октомври 2010 - 16:41

Здравейте, имам един въпрос. Тапицерията ми на корите отзад, лява и дясна съответно е доста рехава и плата не стои плътно. Колата е двуврата. Как се свалят въпросните кори и как мога да я захвана плата да стои плътно. Примерно на предните врати държача и лайсната до стъклото придържат плата към кората, но отзад няма нищо и стои все едно е отлепен.


п.п Благодаря предварително.
Отговори

boichev снимка boichev 01 ноември 2010 - 21:36

Здравейте Колеги и Колежки.Тавана на Астрата ми ( Astra F Комби ) се отлепи на няколко места и увисна.Днес проверих за плата с който ще го правя, и за лепилото.В магазина в който попитах за лепилото ми казаха че се маже тънко, и е специално за тавани, но момчето каза че незнае дали ще ми стигне 1 кутия,Та въпроса ми е, 700-750гр. лепило ще ми стигнат ли за целия таван? 2.15 метра е дълъг. :love_opel:
Отговори

n1s0 снимка n1s0 05 декември 2010 - 00:14

От скоро ми се върти идеята да сменя салона на моята Вектричка с изцяло кожен такъв.Искам да попитам това оригинален салон ли е на Вектра http://www.cars.bg/u228282 ?Също така искам да попитам дали има оригинален,но да е целия кожен,а не полукожа.В една от автоборсите в горубляне видях една швейцарска Вектра,която беше със страхотен черен кожен салон,никога не бях виждал такъв и за жалост нямам снимка да покажа.Кой вариант е по-добър-да претапицирам плюшения салон или да търся да си закупя готов?Също така искам да попитам този подгрев на седалките хубаво ли е да го има и дали е много сложно да се вгради,когато салона се смени?
Мнението беше редактирано от n1s0: 05 декември 2010 - 00:20
Отговори

b.milushev снимка b.milushev 05 декември 2010 - 15:39

Здравейте на всички. Значи преди около 6-7 месеца с баща ми решихме да претапицираме тавана на колата му - Астра Ф 1.6 хечбек, защото се беше отлепил на места. За целта, първо отидохме до магазин на платове, и от там купихме плат, специално за тапицерия на тавани на коли. Цената му беше около 20 лв. След това взехме 2 шишенца Прома (общо количеството не беше над 500 мл.) и се заловихме със свалянето на самия таван. За целта се свалят страничните кори, те са на щипки и мисля по 1 болтче. След това кората на тавана излиза през багажника. Отлепихме оригиналната тапицерия, почистихме със една шкурна останалия материал по кората и започнахме нанасянето на лепилото, като го правихме на части (нанесем малко, прилепим новия плат .... ) След Около 40 мин. вече имахме прилепнала добре нова тапицерия. Чупките стават с повече натискане на плата в тези места и повече дърпане, но общо взето не е трудно. Оставихме хубаво да изсъхне лепилото и след около 5-6 часа монтирахме тавана. Стана много добре като цяло, и излезна двойно по-евтино от цената която искаше "Майстор" - а тя беше 70 лв. включително да му се занесе самата кора на тавана. (да няма монтаж и демонтаж) :mhihi:. Сега тавана си е идеален, и мисля, че всеки с такъв проблем може да се справи сам за половин ден. Успех! :mhihi:

Поздрави: Б.Милушев
Отговори

npemuep снимка npemuep 13 януари 2011 - 16:40

Интересува ме, колко пари излиза едно претапициране с изкуствена кожа за Опел Калибра? /Седалки, кори/
Евентуално адрес и цени.... Благодаря предварително. ;)
Мнението беше редактирано от npemuep: 13 януари 2011 - 16:43
Отговори

vank91a снимка vank91a 25 април 2011 - 14:29

Здравейте колеги. Имам Опел Астра ф хечбек и искам да и сложа ел. стъкла. И ми предлагат предни кори от опел астра ф комби. Та въпросът ми е дали предните кори от комби стават на хечбек защото ми казаха че не стават и дали има смисъл да ги купувам?

Благодаря предварително! :):):)
Отговори

b.milushev снимка b.milushev 25 април 2011 - 17:34

Ако хечбека е с 4 врати, корите няма как да не стават. Ако е с 2 врати, мисля, че няма да може, тъй като самата врата е по-дълга.

Поздрави: Б.Милушев
Отговори

vank91a снимка vank91a 25 април 2011 - 18:34

 b.milushev, на 25 април 2011 - 17:34, каза:

Ако хечбека е с 4 врати, корите няма как да не стават. Ако е с 2 врати, мисля, че няма да може, тъй като самата врата е по-дълга.

Поздрави: Б.Милушев


А да извинявам се. С 4ти врати е. И благодаря. Все пак трябваше да попитам. :)
Отговори

ГостBeikoOo_* 26 април 2011 - 21:29

Здравейте, значи тавана ми е увисна целия от люка до багажника, та вапроса ми е с какви материали мога да си го оправя, тоест плат или кожа и с какво лепило. И каква излиза цената долу горе. Искат ми 400лв. за тапицерия само на тавана. На мен ми се виждат малко множко само за един таван. От Попово сам (обл.Търговище). Ако някой има мнение да каже. Благодаря предварително :)
Мнението беше редактирано от BeikoOo: 26 април 2011 - 21:30
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 26 април 2011 - 22:42

колега може направо да си го вземеш от някоя морга здрав.със сигурност няма да ти струва 400лв. или ако ти се занимава да си го направиш сам. ето темата,която ти трябва
Отговори

BOSS-1 снимка BOSS-1 27 юли 2011 - 19:08

 BeikoOo, на 26 април 2011 - 21:29, каза:

Здравейте, значи тавана ми е увисна целия от люка до багажника, та вапроса ми е с какви материали мога да си го оправя, тоест плат или кожа и с какво лепило. И каква излиза цената долу горе. Искат ми 400лв. за тапицерия само на тавана. На мен ми се виждат малко множко само за един таван. От Попово сам (обл.Търговище). Ако някой има мнение да каже. Благодаря предварително :)

:) тоя който ти е поискал 400 лв за смяната- направа на един таван - след като не е гюрук - му кажи да се застреля = Аз съм Авто-Тапицер и за тази услуга сваляне и претапециране на таван взимам 120 лв с 10 год. гаранция :) сега особенност е че , съм чак в Пловдив и по принцип - Занимавам се с тапициране не само на тавани а, и на гюруци ,седалки, табла,волани и т.н. Ето ти телефон ако, все още имаш дадения проблем - 0892787578 - Орлин
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 18 септември 2011 - 11:33

Колеги може ли да ми кажите от къде мога да си купя плат и лепило за тавана на мойта кола в Стара Загора.
Отговори

adi0 снимка adi0 25 септември 2011 - 13:44

Искам да попитам снощи си свалих кората на тавана на Астра комби 93г. мога ли върху стария дунапрен да изпера и залепя плата ?
Отговори

adi0 снимка adi0 25 септември 2011 - 14:45

 Georgiev, на 28 юли 2005 - 12:51, каза:

Много лесно се сменя тапицерията на тавана на АСТРА хеджбек.Просто ви трябва отвертка, плат и лепило, и свободно време.Махат се всички пласмасови части имащи допир ставана(сенници, Пластмасови кори плафона на лампата, дръжките, и.др) След това издърпвате цялата плоскост през вратата на багажника.Внимавайте че прилича на пресован картон, махате стария плат чистите дунапрена и си лепите избрания от вас плат. Сглабянето е по обратния ред.

не може ли върху стария дунапрен да се изпере и залепи стария плат :?
Отговори

kovachev99 снимка kovachev99 29 септември 2011 - 19:10

колеги продавам плюшен салон за вектра б без седалката на водача някои ако има интерес 0886442250
Отговори

ivan malinov снимка ivan malinov 04 ноември 2011 - 19:18

колеги гледах как свалят тавана на vectra b 1 свалиха плафона дръжките 2 бутнаха предните седалки 3 свалиха облегалките на задните и изкара тавана през багажника
Отговори

NinjataStZ снимка NinjataStZ 14 ноември 2011 - 23:14

Здравейте от скоро започнах да обновявам опел калибра,намерих си много хубав таван,не съм го взел и не съм и свалил и моя.Чудно ми е,как е наи правилния начин да се свали или по български му хамалската :icon_evil2: :helpsmilie:
Отговори

Гостemin82_* 29 януари 2012 - 12:53

Ето ви един добър тапицер на волани http://emin82.snimka...a-volani.607563
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 13 март 2012 - 00:54

Искам да попитам някои претапицирвал ли е вратите на Тигра? Ако е и случайно е снимал действието да покаже, защото мисля в края на седмица да направя това нещо.
П.С. Ако някои знае магазин за платове във Пловдив нека ми каже адрес.
Мнението беше редактирано от TpEHEp: 13 март 2012 - 15:13
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg