Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Некоректни търговци

vlukarev снимка vlukarev 21 февруари 2007 - 12:46

Здравейте,

Искам да ви предупредя да внимавате много при покупка на автомобил от Горубляне. Аз си изпатих много от едни търговци. Купих си опел корса 12.1999 г. , климатик, ексти и т.н. и започнаха проблемите. Когато помолих "продавачите" да отидем да прегледаме колата на сервиз ми беше отказано категорично. Колата си имаше видни проблеми но за тези пари толкова. Всичко било въпрос на настройка на съединител, припушвала малко ама много била богата сместа, климатика работи с гаранция ама сега не се усеща защото било много студени и други подобни. Точно тук направих грешката да я купя. Като я закарах на сервиз и я огледаха обстойно се оказа:
климатика не работи;
има заден лагер за смяна;
половината предница е за изхвърляне защото е карана без подръжка;
скъсан тампон на двигателя;
съединителя е за смяна;
от корпуса на скоростната кутия липсва парче и е запушено съвсем скоро с парче от ТЕНЕКИЯ ЗА СИРЕНЕ - виждат се надписите;
и това са без проблемите по двигателя (очаквам резултат какво не е наред и там).

Тези проблеми ще си ги оправя. Имам възможност.
Просто искам да Ви предупредя. Не правете като мен - не купувайте кола без да е минала оглед в познат сервиз и особенно от тези хора!!! Аз им повярвах и сбърках.

Въпросните "търговци" се подвизават до OMV Горубляне.
0878488625 Валери и
0898989089 (не му запомних името)

Ако не ги е срам, да си кажат мнението и да ме опровергаят.
Можете да ме намерите на 0878787064 (Васил).
Отговори

Иво снимка Иво 21 февруари 2007 - 12:57

Aми то се знае, че на Горубляне няма свестен автомобил на ниска цена. Търговците купуват най-евтините коли и замазват забележките. За километрите - също е ясно -там няма кола над 150 000. Щом са ти отказали преглед в сервиз е трябвало да ги запсуваш и да търсиш друга кола.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 21 февруари 2007 - 13:14

Правилно е казал колегата. Кола без да мине през сервиз за преглед никога не взимай.
Или пробваш и я показваш на познат който разбира или продължаваш с търсенето.Случките от този пазар са безбройни като звездите над самото горубляне :2angry1:
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 21 февруари 2007 - 13:42

Аз мойта си я зех от горубляне , но не от автокъща някоя на паркинзите ами от човек дето си седеше в нея и беше доста по ниска цената от на сичките по паркинзите дето гледах . Естествено един приятел монтьор беше с мене и огледа навсякъде колата .... намери забележки , заради които свалих 300 лева от цената .... но аз съм доволен от мойта покупка
Отговори

booogo снимка booogo 21 февруари 2007 - 16:45

Здравейте,

За да бъдем максимално обективни, поне според мен, не трябва да генерализираме - НЕ ВСИЧКИ търговци на Горубляне са мошеници. Повечето от тях също пазаруват почти "на сляпо" от автокъщи в Германия, Италия, Австрия и т.н., но са съгласни колата да бъде закарана на диагностика, признават, ако са видели впоследствие нещо нередно или най-малкото - замълчават, но не "замазват очи". Лично в моя случай, продавачът даже леко го хвана яд, че е обявил "ниска" цена, като видя резултатите от диагностиката, ноооо.....късно (вече я бяхме спазарили :kuku: )
Моля, не мислете, че ги защитавам (б.а. - търговците от Горубляне)!!! Даже в никакъв случай - наистина много от тях съвсем СЪЗНАТЕЛНО продават боклуци, където освен темата за допълнителните разходи, трябва да подхванем и тази за повишения риск от ПТП по нашите пътища :kuku:

Присъединявам се към другите колеги и съветвам да не се правят покупки без щателен оглед на колата от специалист и/или диагностика в познат САМО на вас (не и на продавача) сервиз!
Отговори

fanatic снимка fanatic 21 февруари 2007 - 16:51

Аз пък 2 коли съм си купувал от Горубляне и двете без да ги гледам. И с двете бях очарован. Обаче такива нещастници каквито са там просто не трябва да са живи. Но след като живеем в БГ няма да има оправия и за това!
Отговори

vlukarev снимка vlukarev 21 февруари 2007 - 17:32

fanatic, на Feb 21 2007, 04:51 PM, каза:

Аз пък 2 коли съм си купувал от Горубляне и двете без да ги гледам. И с двете бях очарован. Обаче такива нещастници каквито са там просто не трябва да са живи. Но след като живеем в БГ няма да има оправия и за това!
 


Това ми е третата кола. Предишната също е от Горубляне но от частно лице. Купих я това лято и още нищо не съм пипал по нея - само масло и филтри. Взех я пак без да я гледам но тези двамата направо се надминаха да лъжат. Не казвам че няма честни хора на Горубляне - има но са много малко. Затова и им оставих телефоните на тези двмата хубосници. Да не си изпати и някой друг като мен. Между другото разгледах и други коли внесени от тях. Тази изглеждаше сравнително добре в сравениение с другите около нея :16:.
Отговори

vales2000 снимка vales2000 18 април 2007 - 19:19

Zdraveite!
kato 4eta mneniqta za gorublenskiq pazar i napravo trupki me pobivat!az sum se nvil za astra 74 kw policeiskite :doh: ama napravo sum razdvoen kakvo da pravq :doh:
Nqkoi moje li da mi dade mnenie ili da mi preporu4a nqkoi svesten tyrgovec?A su6to i serviz/ :b070:
Blagodarq vi predvaritelno mom4eta! :n055:



Използвай кирилица!
Мнението беше редактирано от sheko: 18 април 2007 - 19:22
Отговори

Cinder снимка Cinder 19 април 2007 - 06:34

Вярно е че има доста кочинки на Горубляне но това е всеизвестен факт. Не е трябвало изобщо да се замисляш дали да вземаш колата след като са ти отказали колата да ходи на преглед в сервиз, повече от ясно е било че има проблеми.

На времето когато си търсех Астра Г бях попаднал на зеленикава с доста сполучлив оптичен тунинг. Двигателя беше 1.6 16v 101к.с. до колкото знам, те бяха написали гръмкото 136 к.с. чип тунинг :doh: След кратък разговор, цифрата се смени на 125к.с. :n055: Колата беше без номера, съответно карането до сервиз беше проблем за мен а и за продавачите, дори ми разказаха една сърцераздирателна история как на единия му взели книжката докато я предвижат 1км на собствен ход до Горубляне :16V: В крайна сметка намерих познат полицай, обиколихме цяла София без номера докато намерим сервиз в който могат да я качат на стенд тъй като беше доста ниска. Резултата от прегледа - челен удар, огънати греди, неработещи ABS датчици и известни съмнения за 2та еърбег-а. И на всичкото отгоре онзи ми каза че бил държал на цената си, която и без това беше неоправдано висока :doh:

В крайна сметка си харесах друга Астра Г от mobile.bg, която се оказа че седи на паркинг в Горубляне. С тази разлика че човека веднага се съгласи да я закараме в сериз, там ми казаха че колата е поддържана перфектно и дори след това човека ми свали 500лв от цената.

Така че на Горубляне има и добри и лоши коли, но вторите май преобладават :16V: Търсене и питане му е майката.

Относно търговец/сервиз, търговец немога да препоръчам, но за сервиз съветвам да се диагностицират колите при някой от оторизираните вносители на Опел (Дженеръс Ауто, Аксон, София Ауто и т.н.), мисля че те имат най-добрата техника за диагностика.
Отговори

plamen_g снимка plamen_g 22 април 2007 - 17:25

Споко колеги, аз от Варна долетях на Горубляне заради славата на по-ниски цени на колите. Пазарлъка направихме обаче аз София не я познавам, викам дето ще ме засилят ония мошеници при някой техен сервиз да ми замажат очите бъркам в торбата и квото ми се падне това е. И резултата не закъсня смених всичко както си е редно и след 1500 близо 2000 км вече не помня точно, се чудех дизел ли съм си купил или бензинка. Оказа се, разпределителен вал с повдигачи ама така клеясали, че не е истина. Но въпреки това съм доволен, защото с ремонта ми излезе на цена на която щях да я взема във Варна. А тука пък да знаете търговците какви са малеееееее. А кви истории съм чувал по тия автокъщи варненски. Бях се загледал в едно БМВ 6 цилиндрово 150 коня и оня ми вика да го отварям ли. Не искам му казвам, много гори туй чудо имам приятел с такова бая бензин му слага. И оня наглец ми вика: "Споко бе човек слагаш му газово и готово, един майстор ги прави точно този модел така че се получавала някаква аномалия и почвало да гори по малко газ отколкото бензин преди да сложиш газовото."
Отговори

junior1300 снимка junior1300 24 април 2007 - 19:38

99 % от колите са калпави така или иначе просто ако са хубави нямаше да са тука -хубавите коли са в магазина и са чисто нови .Но има време дда мине за да могат все повече хора да си го позволят.
Отговори

kompi77 снимка kompi77 15 юли 2009 - 08:31

Комерсиал Груп гр. Сливен ул.Кокиче 3 зад бл.64 между жп и автогара
/давам адреса за да не стане объркване с друга автокъща или фирма със сходно име/


ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВЦИ!!!

Внимавайте с тази автокъща. Некоректно отношение,променят цените на договорени автомобили 5 минути преди покупката. Предлаганите автомобили са със скрити сериозни дефекти, които до последно биват прикривани и замаскирани от служителите.
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 15 юли 2009 - 09:30

Честно казано не разбирам хората, които отиват купуват нещо евтино, без да го проверят и после се ядосват колко некоректни били продавачите.
Покупката на кола втора ръка е една от дейностите, които предразполагат към най-много измами.Като ги знам и нашите тука какви са, колата отвътре боклук, вкарват 300-400 лв да боядисат броните, за да изглежда добре и лъскава.Съответно лаковото покритие е толкова скапано че след 2-3 месеца на слънце се люспи.Но на балъка какво му трябва- да е лъскаво, да има джанти, пък че вътре е кочина и всичко е за смяна после разбира и цък с ези как са го метнали.
Аз като почнат да ми продават нещо евтино и да ми го хвалят почвам да се притеснявам.В живота много рядко има далавера, особено с коли втора ръка.
А измамници много, от нас клиентите до голяма степен зависи дали те ще преуспяват или не...
Отговори

Piroman снимка Piroman 04 февруари 2010 - 14:10

Правилото при коли на старо е "очи гледали - очи плакали", гледаш, бъркаш и по дупките, ако няма гориво му казваш на пича "айде сега за 10 лева ще изгубиш продажбата ли", за сервиз - същото "е ти няма да го плащаш тоя преглед, аз ще си го платя".... а те отказват защото техните "скулптури" са по-евтини от всички други коли... та за тва те поглежда гордо и вика "от тая по хубава нема за тия пари - забележките в магазина", МЕГА далаверата,а?
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 04 февруари 2010 - 16:49

Не всички са лошо,но според мен всички са като хиени.Пресен случай преди 1-2 месец с едни мой приятел обикаляме да си търси кола трябваше да се впише до към 2000-2500лв и себеше ориентирал към корса.Отиваме на Горублене и почваме да разглеждаме имаше една бяла корса и до нея седеше продавача с едно момиче и баща и най-вероятно.Та продавача много я хвали корсата 2000г. на малко километри,запасена и тн. и каза,че не сваля от цената.На момиче и хареса колата бащата явно не разбираше от коли без и да я погледне каза еми добре и се разбраха,че на другия ден ще дойдат да я капарират,че нямали пари в момента.Поразходихме се с моя приятел,наслушахме се на истории от типа тая кола е "страшна пичеловка" дори чухме "ей момчета върнете ме на вашите години и ме пуснете голи бос с тая кола на централна гара и до довечера ще съм с 5 бона и пички на морето".И на излизане моя приятел се запъна все пак да я погледнем и тази корса беше обявена на 3200лв и за това я пропуснахме в началото.Викнахме продавача и почнах да я оглеждам-беше чукната отзад на багажника,нямаше едната пласмасова вежда,салона изглеждаше добре и му викаме чиче дай да я запалим да видим как работи,дотук свалихме на 2 800.Поинати се ама накрая го накарах и донесе ключовете-пробвахме първите 3 пъти нещя да запали,после още 2 пъти запали и веднага изгасна,накрая с хиляди мъки запали поработи малко и почна да държи нормални обороти.Не е била палена от много време и за това :doh: Оставихме я да поработи малко през това време залягах под нея да я огледам нямаше изгнило и всичко изглеждаше доста стегнато.Двигателя имаше протекла гарнитура на капака на клапаните.Каихме се направихме едно кръгче супер върви като за 1.2 16в.До тук я бяхме спазарили на 2 300Преди да тръгнем ми се стори,че и се бяха подули маркучите и отворих плавно разширителния съд и изпусна доста въздух,след карането пак.Сложих един лист на ауспоха и за няма и минута беше мокър.Обясних му на човека,че най-вероятно тази кола е с идухана гарнитура на главата иче този ремонт и сам да го правиш под 100-150 лева няма да ти излезе.И той каза аз под 2 300 не свалям и си стиснахме ръцете и си пожелахме лек ден.Прибрахме се в нас и разгледахме форума и имаше 2 корси,който се продаваха и бяха такива каквито търсим и за късмет и двете в София.Обадихме се на колегата и колежката,който ги продаваха и се разбрахме да се видим да ги огледаме.Едната беше с много готино направена с ал.джанти,но имаше проблем с дебитомера и ламбдата,а другата просто перфектна двигателя работи като часовник X10XE -при това златиста много лачена.Момчето(Светльо) ни посрещна с автокаското и първо показа на колата проблемите-леко одрана броня и олюпен лак на тавана и покаца авто каско,в което тези неща не са вписани.На другия ден пак се видяхме направихме още 1 кръгче,а колата няма забележка,за която да се хване и да искаш и стотинка да свалиш.Отидохме при познати в един сервиз на диагностиката нищо,след щателен оглед единствения и кусур беше ЛЕКО омекнал преден амортисьор,т.е. за смяна и 2-та питахме за цена 150лв. Светльо веднага каза 150 лева,че отбива от цената.Моя приятел разбирасе веднага си стиснаха ръцето,дори се разбраха да му я плати 2000 и после 3 месеца по 300лв,което лично за мене е голям жест и с такива хора трябва да се прави бизнес-дал е малко по-висока цена,но знае какво продава и винаги е отворен за преговори и пазарлъци.
Отговори

Raino снимка Raino 11 март 2010 - 13:26

Купуването на кола от Горубляне си е чист мазохизъм .Това важи и за 99% от автокъщите продаващи автомобили нов внос.Хората обаче се подлъгват по ниските цени и не си правят сметка,че поемайки този риск,колата може да им се окаже много по-скъпа и да обикалят по сервизи,което освен пари коства и време .
Лично аз смятам,че ако се купува кола нов внос се вадят от общата цена грубо 2000лв. колкото е горе-долу печалбата и докарването и получената сума се обръща в евро.След това се влиза в мобиле.де и с посочената цена се търсят коли.В повечето случаи излизат ударени или damaged vehicles.Правете си изводите.
Винаги съм залагал на това,че като търся конкретен модел гледам най-скъпите екземпляри и никога не съм грешал.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 11 март 2010 - 14:30

За да не става едностранно мнението за Горубляне- моята кола съм я купил преди близо 4 години от автокъща, която е на Горубляне, без да я карам в сервиз, сам си я гледах. Нямам никакви проблеми с износен двигател или скрити дефекти...
Отговори

Globe снимка Globe 11 март 2010 - 20:03

 Ивчо, на 04 Feb 2010, 16:49, каза:




Само да вметна че ако не е палена много много и в тия мокри дни е напълно нормално да има конденз в гърнетата.. ,а няма кола която като поработи да не прави налягане.. и да не тсъъътка като развъртиш капачката на разширителния съд :)

п.с например при мен винаги има доста конденз в гърнетата
Отговори

Рошко снимка Рошко 11 март 2010 - 20:06

 AlexMav, на 11 Mar 2010, 14:30, каза:

За да не става едностранно мнението за Горубляне- моята кола съм я купил преди близо 4 години от автокъща, която е на Горубляне, без да я карам в сервиз, сам си я гледах. Нямам никакви проблеми с износен двигател или скрити дефекти...

Моята Тигра също я купих от там, без да я карам на сервиз - сам си я гледах. Дори не ми дадоха аз да я карам, а ме возиха, което ми се стори леко подозрително, но колата ми харесваше и "сложих главата в торбата". Взех я и докато я продадох нямах никакви грижи с нея - нито с двигател, нито с ходова част, масло не барваше изобщо. Единствено бензиновата помпа изгоря точно преди да я проодам и я замених с втора употреба. Момичето, което я купи си я кара и до ден днешен без грижи.

Споменах ли, че колата беше от ония "гадните италианки"? :icon_wink2: :mhihi:
Отговори

todor145 снимка todor145 11 март 2010 - 21:35

зафирката си я купих от горубляне сам си я оглявах и съм доволен, климатика не охлаждаше оттам поисках да ми го заредят, отидохме зареди си го човека но си изпуска фреона за около 3 -4 месеца това лято смятам да си го оправям 40000км съм изминал и съм доволен въпреки че е италианка,но като цяло съм доволен той човека нека си те баламосва и говори глупости той там затова седи, аз просто не го слушам като не ми хареса си тръгвам това е, но човек когато купува се радва и много неща може да не забележи, мой колега си купи от там пасат отваря ми капака и маркуча за картерните газове дупка 5 см и му викам не го ли видя казва не, а е очевадно, а друг колега си купува оттам ескорт  стига до Пловдив и колага гаснее няма ток слаб акумолатор обажда ми си докарвам му слагаме палим всичко е ОК, но и не зарежда а и лампата за генератора  не свети ами как да свети като е извадена,за да не поправят генератора извадили лампата това са дреболии но когато са много става страшно,затова е добре да има друг който разбира
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg