Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Масло ГМ?

Тази тема е заключена

tisho.74 снимка tisho.74 23 октомври 2016 - 22:09

 CuMo, на 23 октомври 2016 - 19:59, каза:

иначе при положение, че не си търговец на масла какво ти пречи да кажеш кое е било това масло, тъкмо ще съберем повече мнения.

Да бе, веднага ще бъде обвинен, че сестра му е.... и после върви обяснявай, че няма сестра :icon_razz2:

Карал съм с пълна синтетика ГМ 5/30. Не можах да направя разлика спрямо други две марки масла със същия вискозитет и пак пълна синтетика. Сменяно е на 10000. Но не бих се доверил на полусинтетика с марката на ГМ заради не особено приятната ми история с това масло от официален дилър в София.
Отговори

Гост1.3.1.2_* 27 октомври 2016 - 11:00

Здравейте колеги!
Тъй като видях тази тема и ми стана интересно на какви цени го взимате това масло ....

Аз лично работя в магазин за АВТОЧАСТИ и маслото GM 10w40 при мен 5 литра струва 36лв а 1л/9лв...
Не знам откъде ги взимате но аз лично като магазинер съм гледал същото масло 1 към 1 при ОПЕЛ СТЕФАНОВ с 20лв отгоре на 5л.

П.С: Полу-синтетика от което и да е масло в големи количества (60-200 литра) може да се вземе към 5лв или 6лв...Всичко опира до това дали вярвате на човека който ви го продава.

Поздрави и гледайте цени над 60лв за такъв тип масло означава,че доста ви лъжат!
Мнението беше редактирано от 1.3.1.2: 27 октомври 2016 - 11:15
Отговори

andro6157 снимка andro6157 27 октомври 2016 - 22:24

 nikal, на 17 октомври 2016 - 20:49, каза:

Да взема да ви отговоря,че нещо май се афектирахте.
1. Карам от 2005 год. насам,само с масло GM 5-30!!!
2. Не съм продавач на масла и други,занимавам се с оптична кабелна телевизия и интернет!
3. Никъде не съм казал или писал,че караш 5000 км. и мотора е за боклука,четете добре написал съм,че разликата (във вискозитета,имам предвид) е след 5000 км. например! За мое щастие съм имал достъп до лаборатория в която се изследват смазочни материали и там се разбираше кое старо (вече използвано) масло смазва по-добре от други!
4.Колега andro6157,повярвай ми - няма как от смяната на маслото ти ,парното да духа по-топло.
5.Колега andro6157,това с комплексара ,не можах да го разбера :confused: защо си го написал,но явно щом знаеш какво означава,можеш да ми обясниш какво имаш предвид,ще ми е интересно!
И накрая: всеки има право да си сипва каквото си иска моторно масло в собствената си кола.
Такаа колега,
1.повече си карал с това от мене ясно
2.Помислих че си защото,беше казал скъпото е оригинала,но живеем в България имам много случаи купени неща ментета с по-висока цена от оригинала.
3.Не съм имал достъп
4.Точно това съм питал на майстора днес,какво ми разказа знаешли,помисли че олио то е масло 5в40,а маргарина 15в40,кое по-бързо ще се стопли?
5.Да прав си,преди година някъде видях дядка доливаше масло на Е250 цди познай? М10Д на Приста
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 28 октомври 2016 - 19:10

Да отговоря на CuMo:
Mаслото беше и още е Castrol Magnatec 10W40. Другото, което ми предложиха беше BP, но не съм слагал от него.
Даже ми минаваше през ума да пробвам веднъж 5W40, но реших, че е безсмислено.
Отговори

nikal снимка nikal 28 октомври 2016 - 22:23

 andro6157, на 27 октомври 2016 - 22:24, каза:

Такаа колега,
1.повече си карал с това от мене ясно
2.Помислих че си защото,беше казал скъпото е оригинала,но живеем в България имам много случаи купени неща ментета с по-висока цена от оригинала.
3.Не съм имал достъп
4.Точно това съм питал на майстора днес,какво ми разказа знаешли,помисли че олио то е масло 5в40,а маргарина 15в40,кое по-бързо ще се стопли?
5.Да прав си,преди година някъде видях дядка доливаше масло на Е250 цди познай? М10Д на Приста

Извинявам се предварително,но ще отговоря на колегата andro6157
По точка 2:
Никъде не съм писал или казал,цитирам :"беше казал скъпото е оригинала" ,с което се вижда,че отново почваш да си измисляш,което ме навежда до мисълта за комплексарщина от твоя страна.
По точка 4:
При следваща смяна можеш да пробваш с масло 0-30, така ще ти бъде още по-топло и ще си по-доволен. :icon_wink2: Между другото смени си майстора. Сега сериозно - разликите в температурите за определено време,са толкова близки,че едва ли ще ги усетиш през парното.Но усещането за по-бързо духане на топло си е твое,радвай се ако е така.
Предлагам да спрем до тук :surrender:
Поздрави.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 28 октомври 2016 - 22:44

 andro6157, на 27 октомври 2016 - 22:24, каза:

Такаа колега,
1.повече си карал с това от мене ясно
2.Помислих че си защото,беше казал скъпото е оригинала,но живеем в България имам много случаи купени неща ментета с по-висока цена от оригинала.
3.Не съм имал достъп
4.Точно това съм питал на майстора днес,какво ми разказа знаешли,помисли че олио то е масло 5в40,а маргарина 15в40,кое по-бързо ще се стопли?
5.Да прав си,преди година някъде видях дядка доливаше масло на Е250 цди познай? М10Д на Приста

Нека твоя майстор да закачи ОП-КОМа на студена кола да я запали и да гледа как тем. на маслото расте като детска пишка докато се обърне да ти каже виж сега тук и тем. на олиото и маргарина е вече еднаква.
Отговори

CuMo снимка CuMo 28 октомври 2016 - 22:51

Ако мога да се намеся и тук малко аз и да вметна, че противно на очакванията на много хора, маслото се загрява доста по-трудно и по-късно, отколкото охладителната течност. Ако охладителната течност влиза в нормален работен режим на температура за около 2-3-4 километра, на маслото му трябва в пъти повече, така че ако се усеща някакво затопляне, последното място от където ще е то, ще да е от маслото :)
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 29 октомври 2016 - 09:42

Колеги,с малко чувство за хумор ще ви кажа:Само М 10 Д,всичко друго е компромис. :newsm05_41:
Отговори

sathv снимка sathv 29 октомври 2016 - 11:29

Чувството ти за хумор не е много уместно. М10Д по принцип не е моторно масло, а спецификация на моторно масло по БДС. Характерно за него е, че някой от добавките в съвременните масла липсват с цел ниска цена, но тези добавки в никакъв случай не влиаят върху качеството на мазане и мазилния филм. Затова това масло е едносезонно с период на смяна максимум 5000 километра. На практика се получава, че да ползваш такова масло излиза по-скъпо от другите масла с период на смяна 15000 километра. Затова вече не е актуално. Иначе нищо няма да му стане на двигателя ти понеже мазилните свойства на М10Д са много добри.
Отговори

CuMo снимка CuMo 29 октомври 2016 - 11:57

Колега, sathv, ако на колега bobi7474 чувството му за хумор е неуместно, на теб май ти липсва, пича си го е написал на шега, защо се впрягаш в подобни обяснения?
Отговори

sathv снимка sathv 29 октомври 2016 - 12:12

Защото приемам поста на колегата за сарказъм.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 29 октомври 2016 - 15:41

 bobi7474, на 29 октомври 2016 - 09:42, каза:

Колеги,с малко чувство за хумор ще ви кажа:Само М 10 Д,всичко друго е компромис. :newsm05_41:

Вярно поне м10д няма няма ментета
Отговори

andro6157 снимка andro6157 29 октомври 2016 - 15:51

 nikal, на 28 октомври 2016 - 22:23, каза:

Извинявам се предварително,но ще отговоря на колегата andro6157
По точка 2:
Никъде не съм писал или казал,цитирам :"беше казал скъпото е оригинала" ,с което се вижда,че отново почваш да си измисляш,което ме навежда до мисълта за комплексарщина от твоя страна.
По точка 4:
При следваща смяна можеш да пробваш с масло 0-30, така ще ти бъде още по-топло и ще си по-доволен. :icon_wink2: Между другото смени си майстора. Сега сериозно - разликите в температурите за определено време,са толкова близки,че едва ли ще ги усетиш през парното.Но усещането за по-бързо духане на топло си е твое,радвай се ако е така.
Предлагам да спрем до тук :surrender:
Поздрави.
Не мисля да го сменя,защо ли?преди 6 месеца закъсахме в София с пасата на брадчеда текна водната помпа влезнахме в един сервиз казаха че ще отнеме време и ние от вън наблюдаваме.Майстора влиза отдолу излиза поне 20 пъти отиде при инструментите за да вземе необходимите вложки и ключове.Нали ще отнеме ще време в 11 почна и свърши цялата процедура в 14,30 с почивка 1 час.накрая 45лв помпа труд 70 лв.питахме не е ли много той се е ориентирал по часове като вземе парите.Моя майстор дето ти ми препоръча да го сменя,за 30-40мин за 15 лв и съм готов.така че доволен съм,при него ходя като нямам ключове или работа което не мога да разбера или не мога да сменя.ск.кутията ми смени той за 150 лв+3л масло за кутията(1л отиде за проба тракаше било без масло след наливане никакви подобрения и беше счупен дифа) значи майсторлъка 90 лв на Астра Г Х20ДТЛ знаешли как се сменя кутията и колко неща се свалят.Двама смениха за 2 часа тоя от София за 2 дена едвам щеше да го смени
Мнението беше редактирано от andro6157: 29 октомври 2016 - 15:57
Отговори

CuMo снимка CuMo 29 октомври 2016 - 18:33

Нещо нищо не ти се е разбира от това, което си написал, ама гледам помълчал си си за "стоплянето" от маслото, значи може да си се сетил ;)
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 30 октомври 2016 - 06:50

 sathv, на 29 октомври 2016 - 11:29, каза:

Чувството ти за хумор не е много уместно. М10Д по принцип не е моторно масло, а спецификация на моторно масло по БДС. Характерно за него е, че някой от добавките в съвременните масла липсват с цел ниска цена, но тези добавки в никакъв случай не влиаят върху качеството на мазане и мазилния филм. Затова това масло е едносезонно с период на смяна максимум 5000 километра. На практика се получава, че да ползваш такова масло излиза по-скъпо от другите масла с период на смяна 15000 километра. Затова вече не е актуално. Иначе нищо няма да му стане на двигателя ти понеже мазилните свойства на М10Д са много добри.

Добре,щом си такъв професор,кажи какво е МХЛ 32 без да гледаш в Гугъла?
Отговори

петко 12 снимка петко 12 30 октомври 2016 - 20:56

Колеги темата е за масло GM и мнения за него, а не за..................
Отговори

andro6157 снимка andro6157 02 ноември 2016 - 08:03

 bobi7474, на 30 октомври 2016 - 06:50, каза:

Добре,щом си такъв професор,кажи какво е МХЛ 32 без да гледаш в Гугъла?

Синтетично масло 5в50,но с Българско име.Шегата настрана това е хидравлично масло,цифрата 32 отговаря на някакъв вискозитет колкото по високо е числото толкова по-гъсто е
Отговори

Гостangelovarna_* 14 декември 2016 - 10:40

Последно в неоторизиран сервиз сменях масло за старата ми Лагуна, не за друго, ами защото бе на над 10г автомобил (и пак не съм позволявал да й се сипва масло от варел).
В оторизиран сервиз на Рено за смяна на масло+маслен, въздушен, поленов и горивен филтри сумата бе около 300-320лв. Смяната на маслото се прави на 20 000км, но за БГ - 15 000 или до 1г.
Оставям колата сутринта, по обяд минавам да си я взема готова без да се занимавам с глупости.
Опелчето още му е рано за смяна, догодина по това време ще направим първата, но дори и следгаранционно възнамерявам да го обслужвам в оторизиран сервиз (поне за консумативите и ремонтите по ходовата част), въпреки негативните мнения за сервиза във Варна.
Някой може ли да сподели какви са тарифите на Булвария Варна, за смяна на масло на бензинов автомобил (Astra J Sedan)?
Отговори

Geshaa снимка Geshaa 22 септември 2017 - 17:37

Масло + маслен филтър ми бяха към 70-80лв с труда ако не се лъжа. Маслото е GM 5w30
Мнението беше редактирано от Geshaa: 22 септември 2017 - 17:37
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 26 септември 2017 - 12:59

Предстой ми поредна смяна.Мисля да заложа отново на Гм.Само че ме гризе варианта да го купя от другаде за 30лв и да си го сменя сам.Не че съм за 20лв отгоре
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg