Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Масло ГМ?

Тази тема е заключена

dream13 снимка dream13 07 октомври 2017 - 17:49

Здравейте! И аз имах делемата с какво масло да направя смяната след като си взех Опел с двигател Z18XER (с фазорегулатори на двата разпределителни вала). Последно преди да я купя на 100х.км бяха сложили Q8-10W40 (не знам защо) и работеше тихо, като че ли без потракване. Първа смяна с 5W30, но не бях обърнал внимание на спецификацията-A1/B1, оказа се било за Форд. След 1000км. го смених с Liqui Molly-5W30 LL (специално за Опел) със спецификация A3/B4 и продължи макар и малко по-тихо да потраква. Другият ми автомобил от нов е само с Castrol Magnatec-5W40. Независимо от препоръките на производители на масла, които дават и за двата да се ползва 5W30. При разтриване на капка между пръстите 5W30 е тънко, та чак усещам грапавините на кожата си, а 5W40 оставя плътен мазен филм (независимо от марката). За себе си съм решил никакви експерименти повече - само 5W40!!! И без това от тубите остава и мога да комбинирам при следваща смяна (за Опела по каталози дават 4,9л. но повече от 4л. естествено при свален филтър никога не съм наливал, а все купувах туби по 5л.) Особеност на Опеловия двигател и маслата за него е, че работи при високи температури (100-105'С), заради еко-нормите. Термометъра е настроен да показва малко над 90'С, за да не се стряскат свикналите на 90'С шофьори. Вярно е че GM-5W30 DEXOS2 са по-евтини, но още не съм пробвал. Това е от моя личен опит...
Отговори

mrstoyanov87 снимка mrstoyanov87 19 октомври 2017 - 14:10

Здравейте, понеже съм нов във форума се извинявам предварително ако съм нарушил правилата, няколко пъти - ползвам продукти и не само на GM Opel масло, понеже имам няколко служебни автомобила и мога да ви посъветвам относно цени и качество този магазин GM OPEL 10W-40. Коректни са в срокове за доставка и продават качествени продукти, а да не забравяме, че цените са им доста прилични.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 02 април 2020 - 11:57

Малко, да актуализираме темата за маслата. Някой, взимал ли е маслот ГМ 10 НА 40 от сайта макскар? Намирам го на цена около 26лв. Препоръчайте ми сайт за масло?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 02 април 2020 - 13:05

 TOTTI868, на 02 април 2020 - 11:57, каза:

Препоръчайте ми сайт за масло?

https://www.google.b...1.0.M9MP0hQ3K4s
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 02 април 2020 - 13:08

 ivan_pop, на 02 април 2020 - 13:05, каза:


имах впредвид някой сайт, където не предлагат ментаци масла. И аз мога да напиша в търсачката сайт за масла!!хахах
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 април 2020 - 14:11

Е ти какво очакваш да получиш на такъв въпрос? Кой точно сайт за масла да ти се препоръча, дето не продават ментета? И как да стане това? Всеки сайт отговаря на тоя въпрос! Или въпроса означава, че във всички сайтове се продават ментета, но дайте сега да видим кой от всичките сайтове продава нещо дето не е менте.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 02 април 2020 - 14:14
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 02 април 2020 - 15:05

 TOTTI868, на 02 април 2020 - 11:57, каза:

Някой, взимал ли е маслот ГМ 10 НА 40 от сайта макскар? Намирам го на цена около 26лв.

Карам Вектра с мотор като твоя.Скоро купих масло GM 5W30 да видя как ще и се отрази.Не съм го сменил още, че чакам да стане на 20г., този месец ги прави.
Туба 5л. масло я купих за около 90лв.Май бая със се прекарал!? :confused:
Отговори

Bareto снимка Bareto 02 април 2020 - 16:04

Ами горе-долу такава е цената на 5W-30 в представителствата на опел без отстъпки. И аз винаги съм се чудел как уж същото масло в интернет се продава по 36 лв. и се води "оригинално". Според мен GM маслата са 2 вида, оригинално само от официалните представителства и менте - всичко останало от 2 до 3 пъти по-евтино.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 април 2020 - 17:00

GM масло е купувано няколко пъти поред от Авто-Казаков за две различни коли. Няма грижа.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 02 април 2020 - 17:01

 Bareto, на 02 април 2020 - 16:04, каза:

Ами горе-долу такава е цената на 5W-30 в представителствата на опел без отстъпки.

Значи не съм се прекарал(много).Ще спя спокойно! :dance:
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 03 април 2020 - 09:56

Да колега Тишо, точно това означава този въпрос!! Да се препоръча сайт за масла, който да продават гарантирано оригинално масло. И въпроса е такъв, понеже съм чувал и чел че доста от тези сайтове за масла, продават понякога не особени читави масла. Ето например в сайта Макскар маслото ГМ е 27 лв, а в сайта Аутопауър същото масло е 40лв. Аджаба, това от 27 лв, дали няма да е менте!!? И въпроса ми е към колегите, който са купували това масло от определен сайт или магазин, да изкажат мнение, а не към тези, който целят да се заядят за някоя глупост винаги!! Живи и здрави!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 април 2020 - 10:22

Менте е!
Абе аман от тъпотии!
Що за глупости са това? Кой е тоя, който е доказал, че някой сайт продава ментета? Дай го на КЗП тогава! Те са компетентни що се отнася до стоки, закупени от физически лица!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 април 2020 - 10:23
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 03 април 2020 - 10:26

 tisho.74, на 03 април 2020 - 10:22, каза:

Менте е!
Абе аман от тъпотии!
Що за глупости са това? Кой е тоя, който е доказал, че някой сайт продава ментета? Дай го на КЗП тогава! Те са компетентни що се отнася до стоки, закупени от физически лица!

Не мога да разбера, защо се нервиш? Искаш да кажеш, че никой сайт не продава масла със съмнителни качества ли?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 април 2020 - 11:13

Проблема е именно в това- как се доказва това по неоспорим начин? Лабораторни изследвания и т.н. Без да е доказано по такъв начин твърдения за това, че продават менте са си чиста проба клевета.
Има и един друг аспект. Маслата ГМ за Русия например се произвеждат от Лукойл. И в Русия оплаквания колкото искаш. Но на тубите няма обозначение къде е произведено и от кой.
От там нататък варианти бол.
Аз лично с годините съм си проверил лично две масла- Гранвил и Репсол, само синтетика. Репсола го взимам от магазина на Техко лично, цената е добра, маслото явно става. Гранвила е друга бира, взимам го от познати, неизвестно е и шанса за ментета е нулев- кой идиот ще се занимава да го прави с никому неизвестна марка...
Ама тия двете не са ГМ:-)
Абе друго се сетих. Навремето Булвария и Мото Пфое продаваха наливно. Булвария продаваха ГМ, другите там тяхното си. Купувал съм и от двете места неведнъж на много прилични цени, оплаквания нямаше.
Отговори

indi снимка indi 03 април 2020 - 13:49

 TOTTI868, на 02 април 2020 - 11:57, каза:

Малко, да актуализираме темата за маслата. Някой, взимал ли е маслот ГМ 10 НА 40 от сайта макскар? Намирам го на цена около 26лв. Препоръчайте ми сайт за масло?

Да,аз купувам от тези масла,но ги купувам " на живо"????,от магазините им. На " Сливница," и срещу х- л Плиска през булеварда в една уличка.Три смени вече поведението на мотора едно и също. До около 7 к км. нивото не мърда,после почва да намаля и до към 9.5-10.5 к км отива на мин и сменям. Не трака нито чука. Последния път мин. година го взех на 27 лв. 5 л.
Отговори

emoned снимка emoned 03 април 2020 - 18:16

Последните години пазарувам предимно от ТехКо и Интеркарс. Всъщност от тях си купувам всичко за колата(не само комсумативи), включително и масло GM. GM 5W30 в официален сервиз е около 90лв за 5л. туба. Аз го вземах от Интеркарс на половин цена(с отстъпка). Доста неща(и на приятели и колеги) съм вземал от тези два магазина и досега не съм попадал на ментета. Да не се счита като реклама, просто там имам отстъпки и съм доволен. Не съм съгласен, че оригинално масло има само при вносителите.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 април 2020 - 19:02

А може ли някой да даде определение кое масло е менте и кое не е?
И като купувам масло как да го разпозная дали е менте?
Въпросите са риторични, може да не отговаряте.
Въпроса за маслото е като въпроса за свещите!
Отговори

бомбето снимка бомбето 18 април 2020 - 10:22

При положение ,че лятото става 35-36 на сянка , как карате с 5w30 ?Излизат нови масла и е трудно да се прецени кое е препоръчително и за опел -повечето са с одобрения от BMW , MB ,FIAT. VW . Масла с опелска благословия са кът.Wоlf vitaltech 5w40 и total quаrtz 9000 5w40, valvoline all climate 5w40, Mannol extreme 5w40 , Fanfaro . Първото белгийско се твърди , че ползват в новите опели , второто френско е подобно.Мнението , че за нашия климат 5w40 е оптималния вискозитет.Къде се произвеждат маслата е важно, a белгийците били разхайтени, тотала бил румънски , валволина турски и се оформя маслена мъгла.GM dexos 5w30 е добро за руския и германски климат.Fanfaro 5w30 ( 10w40) пък е от съветската Клайпеда в Литва. Очертава се фаворит mannol extreme5w40????!
Отговори

senses снимка senses 18 април 2020 - 16:32

Здравейте, имам питане относно трансмисионно масло GM за 6 скорости.
Това на снимката е годно до, или дата на производство. На бутилката щампата е от март 2017, а надписа до капачката е до март 2020г. Снимките можете да видите на линковете. От Maxcar казват, че маслото е произведено март 2020.

http://alfa.kachi-sn...1587220354k.jpg

https://aslpic.com/InRn
Мнението беше редактирано от senses: 18 април 2020 - 16:41
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 април 2020 - 16:53

На втората снимка е датата на производство на опаковката, или тубата в случая.
А за смисъла на датата на първата снимка- виж какво пише по етикетите на тубата.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 април 2020 - 16:55
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg