Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra C проблем с скоростите

badboy снимка badboy 17 март 2019 - 21:14

Здравейте, колеги!
Имам проблем с превключването на скоростина на моята Vectra c z18xe,F17!
Проблема е следния скоростния лост има странен ход! Канала на 1 и 2 ра скорост се пада на 1 см от защитанта стена за включване на задна скорост. Пробвах с регулаж от жилата, но проблема се измества почва да не се включва задна скорост или да се заклинва при изключване! Скоростния лост не е разбит. Съмнява ме избирача на скоростната кутия, чува се силно метално причукване при смяна.Няма хлабини в закрепването на жилата. Селектора е от този тип.
http://www.teamrally...bleChange_2.jpg
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 март 2019 - 08:48

Някакви хлабавини има ли? Лоста "шляпа" ли или стои стегнат?
Отговори

badboy снимка badboy 18 март 2019 - 15:33

Не лоста си е добре . Има проблем с страничния ход.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 март 2019 - 16:03

Колега от форума имаше такъв проблем, но при него не може да се нацели пета защото като бутнеш лоста надясно и отива доста след мястото на пета. Ако внимаваш и не го буташ толкова надясно пета си влиза нормално. След като си огледа механизма с лоста колегата си взе друг лост, който още не е го е сложил. Виждал съм стария и "новия" и проблема при него определно е в износване на едно пластмасово нещо като ограничител отстрани. Колегата е "k opel e" и може би ще се включи като има възможност. Ако не стане можеш и лично да му пуснеш.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 март 2019 - 16:05
Отговори

badboy снимка badboy 18 март 2019 - 16:15

Нещо такова е. При мен проблема е с 1 и 2ра „канала”
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 март 2019 - 16:50

Сходен проблем само че при него механизма на свързване е по различен. На старата каляска не можеше да се включва отначало 5 скорост. В последствие започнаха и 1 и 2. Всичко се оправи със смяната на лостчето за избиране на скоростите. При теб гледам че принципа и механизма са други но сходни. Имаш гледам гумени тампони и пластмасови накрайници на които са закачени жилата, които ти си регулирал но нищо не става. А прегледа ли твоите дали са у ред? Тва пластмасово ли е - подобното на буква С закачено с едното жило на другия му край май влиза някаква ябълковидна свръзка?
Мнението беше редактирано от JorkataG: 18 март 2019 - 16:53
Отговори

badboy снимка badboy 18 март 2019 - 21:15

Връзките са здрави няма хлабини в ябълките на жилата. Първа и 2 ра скорост се включват точно все едно има някъде хлабина и се ''обира'' Този механизъм на скоростния лост на какъв принцип е имали втулки за смяна освен тая където се вижда в процепа ?
Eто такава е траекторията на скоростния лост.
1 3 5
/ | |
----
\ |
2 4
Мнението беше редактирано от badboy: 18 март 2019 - 21:17
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg