Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Тема за тунинг циферблати

DJ IMC снимка DJ IMC 23 септември 2006 - 19:34

Пред голяма дилема съм...Ще си сменям циферблатите, че ми писна да гледам само бял цвят...направих си 2 варианта, но ми харесват и двата и не мога да преценя кой да сложа. Всяко мнение е добре дошло :-) Мерси предварително!

Ето ги и двата варианта:
Вариант 1:
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
Вариант 2:
<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 23 септември 2006 - 20:06

Лично вариант 2 ми харесва повече, някъкси е повече в стил 21 век :mhihi:
Отговори

pete0709 снимка pete0709 23 септември 2006 - 20:17

Наистина са се получили добре и двата варианта, лично на мен пък ми допада повече първия, въпрос на вкус.
Отговори

ugtuning снимка ugtuning 23 септември 2006 - 20:34

DJ IMC, на Sep 23 2006, 08:34 PM, каза:

Пред голяма дилема съм...Ще си сменям циферблатите, че ми писна да гледам само бял цвят...направих си 2 варианта, но ми харесват и двата и не мога да преценя кой да сложа. Всяко мнение е добре дошло :-) Мерси предварително!

Ето ги и двата варианта:
Вариант 1:
Публикувано изображение

Вариант 2:
Публикувано изображение

 


Слагай смело Вариант 2 :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отговори

Vassil снимка Vassil 23 септември 2006 - 22:12

Слушай Шумахер, нема да сбъркаш! Втория е по-добър :mhihi:
Отговори

kaka снимка kaka 23 септември 2006 - 22:16

Ако искате и женско мнение - пак номер 2. По-изчистен и ненатрапчив е.
Отговори

chrisb снимка chrisb 24 септември 2006 - 12:46

Значи на мен повече ми харесва вариант номер 1. Ама само като визия! Соред мен по-добре ще е Вариант 2 с буквите и означеният на вариант 1. Но това си е мое мнение. Имам само един въпрос? Как ги правиш ако не е тайна! Пусни ми ЛС да ми кажеш защото имам нужда. Мерси! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отговори

didko_just снимка didko_just 24 септември 2006 - 13:55

Определено номер 2 :mhihi:
Отговори

ГостLUdfen85_* 24 септември 2006 - 15:07

didko_just, на Sep 24 2006, 02:55 PM, каза:

Определено номер 2 :mhihi:
 

Приятел и аз съм определено за втория вариянт.Има по нестандартени спортен вид от първия.Изобщо не се чуди а ги слагай.
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 24 септември 2006 - 21:47

chrisb, на Sep 24 2006, 12:46 PM, каза:

Значи на мен повече ми харесва вариант номер 1. Ама само като визия! Соред мен по-добре ще е Вариант 2 с буквите и означеният на вариант 1. Но това си е мое мнение.
:mhihi: Напълно подкрепям :mhihi: И мен повече ме кефи номер 1, на 2 нещо мнооооого ситно... :mhihi: След малко повече каране така ще му се цъклиш... :mhihi:
Отговори

gogovatev снимка gogovatev 24 септември 2006 - 22:05

Слагай номер 2 и се кефи на гледката зад волана :)
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 25 септември 2006 - 10:18

Благодаря за мненията. Вече има изразено предпочитание към вариант 2...само ще помоля темата да не се заключва още известно време...Междувременно...отворен съм за критики :-) Едната я знам - на втория вариант не са правилни дъгите на уредите за темп и горивото, но това ще се оправи :-)

Други критики?
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 25 септември 2006 - 10:31

вариант 1 - има по-големи цифри
вариант 2 е по-готин ама много дребни цифрите :)

а защо не пробваш да направиш скалата на обототомета да е Х 1000 - да останат само едноцифрени мисля че ще стане по-изчистено и нема да изглежда като километраж на трабант :)
Отговори

rumpalan снимка rumpalan 25 септември 2006 - 16:12

Аз също се интересувам от технологията. Би ли разяснил каква е процедурата, върху какво печаташ и какво подлагаш на цветните зони. Като забележки - доста разместени позиции на цифрите, шрифта им не ми се връзва с логото на GSi (пробвай с Comic Sans MS с включени Bold и Italic + ефект за тънка линия покрая /това в зависимост от програмата с която работиш дали позволява/ но си избери по-голям размер на цифрите), това разделяне по цвят и големина /големи бели срещу малки сини/ също не ми допада, наклона на част от малките линийки не сочи към остта на стрелката ...
Ще е по-изчистено (според мен) ако дъгата е една по-дебела (или две тънки близо една до друга) и цифрите са от двете и страни със съвсем къси и тънки чертички към тях, едноцветни, а с отделен цвят (червен) да са 50, 90 и 130.
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 25 септември 2006 - 16:32

rumpalan, на Sep 25 2006, 05:12 PM, каза:

.......
 

За технологията...в момента ги правя на паус, който се залепя върху оригиналните циферблати, на които предварително е свалена боята. Ползват се, защото много добре разпределят светлината. Шрифта не мисля да го пипам. Кефи ме на 100 %, ама сега като погледнах циферблатите от далече (без zoom) вярно има криви линии и разместени цифрички, ама с това ще се занимавам допълнително, че май малко ще променям "дъгите". Цифрите не искам да са едноцветни само с червени 50, 90, 130, защото не карам Ауди (а и не смятам ;) )

Тенкс за линийките и цифричките...иначе щех да забележа, че са криви чак като ги кача :-)

Сега мисля вариант за изработка от фолио. Ще има howto със снимки :-)
Отговори

m.i.r.o. снимка m.i.r.o. 25 септември 2006 - 17:25

:mhihi: Очакваме включване!
Отговори

chepa_2001 снимка chepa_2001 25 септември 2006 - 17:38

pete0709, на Sep 23 2006, 09:17 PM, каза:

Наистина са се получили добре и двата варианта, лично на мен пък ми допада повече първия, въпрос на вкус.
 

:mhihi: :mhihi:
Отговори

DMP снимка DMP 25 септември 2006 - 23:43

Браво Батка екстра са!Между другото публично ти благодаря за моделите които ми даде!Евала брат! :mhihi:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 26 септември 2006 - 11:46

DMP, на Sep 26 2006, 12:43 AM, каза:

Между другото публично ти благодаря за моделите които ми даде!
 

Моля.

Ппо темата - понеже и тук мненията са 50 на 50, както и аз не можех да избера - реших да направя комбинация от двата варианта, иначе казано - да въведа вариант 1 в 21-ви век :mhihi: като преправя малко дъгите. Анкетата официално е за :mhihi: . Благодаря на всички отзовали се. Очаквайте включване с новия проект, вече в завършен вид.

Пак благодаря! :mhihi:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 27 септември 2006 - 11:26

A sneak preview...още в работен вариант:
Публикувано изображение

Току що видях една крива чертичка :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg