Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Присаждане на турбо?!

Гостastra power_* 25 август 2006 - 02:52

compacta, на Aug 24 2006, 01:07 PM, каза:

Яко друсакли сте обаче. Спрете ги тес наркутици не ви влияят добре. С 1 бар налягане как утиде на 100% незнам. Бах аз турбото.
 

:flag: а ти по-добре бъобще и не ги почвай :c010:
Отговори

Stoil снимка Stoil 25 август 2006 - 09:32

Loz, на Aug 25 2006, 01:59 AM, каза:

крум, на Aug 24 2006, 07:25 PM, каза:

нема  кола на която да не мога да  я турбинирам    има клиенти  които не издържат  на  цената   затова  са правят  само  бмв  та 


Дай цена за моя кош. Най-много ме интересува управлението как ще става.
 


Принципно Крум е прав - почти няма кола, която да не може да заработи на принудително пълнене.

Оги, при теб вариантите за управление са няколко, но принципно най - къдърните са или цялостна подмяна на електрониката ти с EMS такава, или стендалоун електроника / мегаскуиърт /.

Ташакламата е в мапването :tongue:
Отговори

Оги снимка Оги 25 август 2006 - 09:38

А туй APexi дет до продават за 700 лв оферта ли е ? ... и тоя МС има ли някой дет да може да го направи и да проработи. Знаеш как е, не искам експерименти ... може и по-скъпо да е обаче да е 100 % изпитано
Отговори

крум снимка крум 25 август 2006 - 20:09

кажи каква е колата и мотора за да ти кажа нешто приблизително и на края колко к.с. искаш да извадим от твоя мотор
Отговори

compacta снимка compacta 26 август 2006 - 01:01

Не не. Не ви е добре на вас. Нещо сте са преназобали яко. То тъй кат ставало дай да ти докарам едно 5.7 Хеми да ми го турбинираш на 1 бар налягане и да ми стане 800 коня колата. Нали за някви 100% говорихме.
А пак това, че всяка кола ще турбинираш, то ясно всеки мойе. Ама резултата какъв ще е. Няква гаранция за добри успехи имаш ли. Че така като гледам в какви мега конски сили хварчиш. Да не ми кажеш, че колата ми е 250+++ коня и накрая да ме минават астра ГСИ с валове.
Отговори

крум снимка крум 26 август 2006 - 19:53

това вече не е проблем мошноста на колата може да се измири веднага дорие задалжително зада са види наистина колко коня сам ти вкарал пот капака
Отговори

Оги снимка Оги 26 август 2006 - 20:04

:flag:
Отговори

Оги снимка Оги 26 август 2006 - 20:08

крум, на Aug 26 2006, 07:53 PM, каза:

това  вече не е проблем мошноста на  колата  може да се измири  веднага  дорие задалжително  зада са види  наистина  колко  коня сам  ти  вкарал  пот  капака
 


Много оптимистично ги виждаш нещата. Значи така като гледам ще трябва преработка на предната броня, радиатора, инсталацията на климатика и отделно маслени магистрали, маслен радиатор, кулер и т.н. За всичко това няма проблем ? Бутала, дюзи, помпи ... обаче само като ти кажа X18XE1 и ще ми дадеш цена и очаквана мощност, така ли ?
Отговори

крум снимка крум 27 август 2006 - 19:50

ти кажи колко искаш да ти стане мотора и аз ще ти кажа цена заштото ако я дигнем малко мошноста некий работи са излишни ако е повече за задалжителни и така
Отговори

ALTERNATIVEN снимка ALTERNATIVEN 27 август 2006 - 23:39

А дали ще може да се сложи турбо и на 1.6 16В :flag:
Отговори

compacta снимка compacta 28 август 2006 - 12:02

крум, на Aug 27 2006, 05:50 PM, каза:

ти кажи колко искаш да ти стане  мотора и аз ще ти кажа  цена  заштото ако  я  дигнем  малко  мошноста  некий работи са излишни  ако е повече за задалжителни    и така
 

Искам 1.4 16в да стане 300 коня. Аиде казвай цена. :flag: Ама ако не варви като за 300 коня. Ще ми върнеш парите с 20% ДДС. :c010:
Отговори

fanatic снимка fanatic 28 август 2006 - 13:36

Въздържайте се да разводнявате темата моля.
Отговори

крум снимка крум 28 август 2006 - 17:06

става нема проблем мотора ще стане 300кс. ама какво ще правиш с кутеята ту ще гръмне за 500-600км.нея ще я усилвамели това ми е телефона когато искаш ми се обади 0888619795 от 1,4 16V ще извадя 300+
Отговори

Stoil снимка Stoil 29 август 2006 - 01:39

Не знам, Круме, ама ти си страшен фен бате! Признавам те!
А я обесни на простолюдието тука тея коне дето ги замисляш и проектираш по разните коли как ще хванат декиш - демек мислиш ли си, че кола 300 + коня с предно ще има каквото и да е сцепление?
И по - интересното - кажи за електрониката, че тук става бая напечено!
Отговори

крум снимка крум 29 август 2006 - 18:22

такае но ние тука говорим да направя мотора нотам да се оправя собственика по принцип нема проблем но трябва да се преработи целото укачване и става какво точно те интересува за електрониката
Отговори

Stoil снимка Stoil 29 август 2006 - 19:20

крум, на Aug 29 2006, 07:22 PM, каза:

такае но ние тука говорим да направя  мотора  нотам да се оправя собственика    по принцип  нема проблем  но  трябва да се преработи  целото  укачване  и става    какво точно те интересува за  електрониката
 


ти така като пишеш ми то всеки може да смени едни лагери вътре и бутала, да затвори мотора, да сложи колектор с турбина... и готово... така ли?
то тва е 10 % има - няма от работата!

интересно е как ще управляваш сместта и налягането!!!
Отговори

Оги снимка Оги 29 август 2006 - 19:23

GSI-DOHC, на Aug 29 2006, 07:20 PM, каза:

интересно е как ще управляваш сместта и налягането!!!


Ми той човека каза е

крум, на Aug 29 2006, 06:22 PM, каза:

  такае но ние тука говорим да направя мотора нотам да се оправя собственика по принцип нема проблем но трябва да се преработи целото укачване и става какво точно те интересува за електрониката


:flag: крайчец :c010:

Въпреки че аз повече се кефя на

крум, на Aug 29 2006, 06:22 PM, каза:

по принцип нема проблем


:thu:

Та ... Круме, съжалявам че така се отнасяме към мненията ти обаче са повече от несериозни брат ... :crazy:
Мнението беше редактирано от Loz: 29 август 2006 - 19:26
Отговори

neonman снимка neonman 29 август 2006 - 19:49

Loz, на Aug 29 2006, 05:23 PM, каза:

GSI-DOHC, на Aug 29 2006, 07:20 PM, каза:

интересно е как ще управляваш сместта и налягането!!!


Ми той човека каза е

крум, на Aug 29 2006, 06:22 PM, каза:

   такае но ние тука говорим да направя мотора нотам да се оправя собственика по принцип нема проблем но трябва да се преработи целото укачване и става какво точно те интересува за електрониката


:thu: крайчец :thu:

Въпреки че аз повече се кефя на

крум, на Aug 29 2006, 06:22 PM, каза:

по принцип нема проблем


:thu:

Та ... Круме, съжалявам че така се отнасяме към мненията ти обаче са повече от несериозни брат ... :crazy:
 

:c010: пи4ове....Крум е напражил НЕ 1 турбо конверсия!!!!!!!!! и то успе6но :thu: (с някои от тях е давал мн. прили4ни времена на 400м)!!!!! :flag:
така 4е, като дори не сте виждали колите които е правил(о6те по-малко да сте го карали!!!!!) не даваите глупави мнения :thu:
знае пове4е от вси4ките изказали се по темата, взети заедно :19a:
Отговори

peponio снимка peponio 29 август 2006 - 19:51

вижте ся,макар че и на мен да ми звучат малко смешно,човека е направил не една турбо кола (така казват хората) тъй че какво се говори не е толкова важно,важни са действията и фактите :) :flag:

пп: neonman ме изпревари и мисли като мен :)
Отговори

Stoil снимка Stoil 29 август 2006 - 20:05

neonman, на Aug 29 2006, 08:49 PM, каза:

:flag: пи4ове....Крум е напражил НЕ 1 турбо конверсия!!!!!!!!!  


абе Калоянски, що така бе...
тук иде реч, че Крум е написал само повърхностни неща и нищо конкретно. нали не мислиш, че с едно "нема проблем" ще се оправи работата
... или пък култовото: "да се оправя собственика" ни убеждава в способностите и знанията му?

Той и Косьо е направил доста конверсии, ама да си чел някъде негови такива блуждаещи мнения...

айде наистина конкретно по темата!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg