Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Тема за XENON системи

Марто снимка Марто 24 януари 2008 - 12:10

 Оги, на Jan 24 2008, 12:01 PM, каза:

Колеги .. нещо .. ко става

Аз лично за 3-ти път ще го напиша, колегата Игнев даже снимка е дал :sup:

НА БИ-КСЕБНОН НА Н4 КРУШКАТА СВЕТИ ПОСТОЯННО.
ПЛЪЗГАЧА САМО Я МЪРДА, С ЦЕЛ ДА ВДИГНЕ СВЕТЛИНАТА ПО-НАГОРЕ КАКТО ПРИ ДЪЛГИТЕ.

ДАНО СЕГА ВЕЧЕ ГО РАЗБЕРЕТЕ


Я дай пак че нещо не разбрах :sup:

А иначе по въпроса с телчетата. Батко т'ва е най-перфектния вариант . При мене какви схеми правих че да закрепа крушката , бедна ти е фантазията
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 28 януари 2008 - 15:57

Колеги предлагам да направим една тема в която да се обобщи информацията за XENON системите продавани в България. Целта е да улесним хората решили да преминат към тази система за осветяване.

Нека в темата всеки един имащ ксенон система на колата си, да сподели, каква марка е, цената, кой е извършил монтажа и евентуално как го е извършил, снимки ако има, какви са отзивите за качествата на системата, има ли проблеми и как са отстранени евентуално.

Причината да създам тази тема, е, че в момента в БГ се предлагат най-различни такива системи на китайски производители. Аз лично много рових и открих както и положителни така и отрицателни мнения. Има и хора които са имали проблеми с колите си след монтаж на ксенон система. Предполагам, че това до някъде се дължи на качеството на разлчните компоненти в една ксенон система. Затова се надявам с тази тема да отсеем качественото от некачественото и да помогнем на всеки решил да избере пътя на ксенона! :icon_confused:

-------------------------------------- ИНФО------------------------------------------
Като за начало ще приложа малко инфо намерено в интернет за това какво представлява ксенон системата:

Предимства на ксеноновите светлини:
4 От пет до десет пъти по-дълъг живот от халогенните крушки
4 При температура от 5 000К Вие получавате натурална, мека бяла светлина, която е мека за очите.
4 Тази светлина е три пъти по-ярка от халогенната, което Ви дава по-добра видимост, по-дълго време за реакция а оттам се повишава и Вашата сигурност.
4 Богат избор от цветове и температури.
4 Лесни за инсталация, колкото смяната на крушка.

Какво е H.I.D.?
HID, High Intensity Discharge, е технология за осветление с газоразрядни лампи. Електрически заряд запалва ксенонов газ в херметически затворен балон (крушка). Процесът е сходен с природния феномен на светкавиците. Ксеноновата крушка няма нажежаема жичка. Тя създава светлина при разряд между два електрода в кварцова капсула, пълна с ксенонов газ.

Публикувано изображение

Халоген или Ксенон?
Ксеноновото осветление подобрява десет пъти надеждността на крушката, тъй като вибрациите могат да увредят халогенната крушка, но не и ксеноновата. Светлината, произвеждана от ксеноновата крушка е много по-близо до естествената дневна светлина. Температурата на ксеноновата крушка е повече от 5 000К, докато при халогенната крушка тази температура е 2 300К. Светлината от ксеноновата крушка при 35W е 300% по-ярка от 55W халогенна крушка. Ксеноновата крушка консумира по-малко енергия и отделя много по-малко топлина по време на работа.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Температура
Температура – Температурата на цвета се измерва в градуси по Келвин (K) и отразява тона (оттенъка) на светлинния източник. Погрешно е мнението, че температурата на цвета измерва яркостта. Температурата на слънчевата светлина е между 5 400К и 5 600К. Ксеноновите крушки варират от 4 300К до 12 000К.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

---------------------------ОТ КЪДЕ ДА КУПИМ-------------------------------
Също така в темата може да се включат и тъговците да предложат системите които предлагат с максимално много информация, за да може потребителите да направят своя избор.

Ето и линкове с теми и сайтове които предлагат ксенон системи:

От форума на Опел Клуб България (някой предлагат и намаление за хората от клуба)

- от колегата idefix

- от колегата santo_trafficanto

- от колегата шморхи

- от колегата saso

- от колегата Ngoro

- от колегата gogotzanov

- от колегата itrade

------------------------------- МНЕНИЯ и ПРЕПОРЪКИ---------------------------------
В момента доста хора във форума са монтирали ксенон на колите си. Надявам се те да дадат максимално много информация от първа рака за това което са монтирали на колите си.

Моля темата да се пази чиста от спорове и заяждания и да я направим полезна за всички нас! :dance:

------------------------------- ВРЪЗКИ В ИНТЕРНЕТ---------------------------------
Ето един сайт в който има обяснения как се монтира HID на различни марки и модели коли. Информацията е качена от потребители.

http://www.hidfittin...on_guides-b5.0/
Отговори

Иво снимка Иво 28 януари 2008 - 16:10

Темата е много полезна.

Аз съм с ксенон H1, 6000к на късите. Купих го от колегата idefix преди половин година и съм много доволен. Монтажът го направих сам за 20тина минути. Трябваше само да се намери подходящо място за баластите и да се направят две малки отворчета на капаците на фаровете за кабелите.

Ето разликата (едната крушка си е обикновената):

Публикувано изображение

Ето и на тъмно разликата:
Публикувано изображение

и ксеноня:
Публикувано изображение
Отговори

Дамян снимка Дамян 28 януари 2008 - 16:25

 Иво, на Jan 28 2008, 04:10 PM, каза:

Темата е много полезна.

Аз съм с ксенон H1, 6000к на късите. Купих го от колегата idefix преди половин година и съм много доволен. Монтажът го направих сам за 20тина минути. Трябваше само да се намери подходящо място за баластите и да се направят две малки отворчета на капаците на фаровете за кабелите.



Подкрепям Иво.
Аз лично съм с H1 (лупа) 8000К,закупен от същшия човек,поставянето бе от мен и група помощници.Доволен е меко казано,препоръчвам на всеки,който има тази възможност.
Нека сложи,нека прогледне

Поздрави на всички
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 28 януари 2008 - 16:27

С Иво сега коментираме темата на ICQ. Той ми даде следните два линка но са на английски. Има много интересно инфо за хората разбиращи езика. Ако някой му се занимава можа да го преведе качествено:

Линк 1

Публикувано изображение

Това което ми привлече вниманието е следния текст:

Name an example of an insufficient wiring harness?
Most HID kits comes with some sort of relay. The important part is that the relay is powered through a high current curcuit like directly to battery. In this picture, relay works as a polarity converter. (As a side note, correct polarity is a neccesity to make the ballast work, so that is not bad.) The bad part here is that the relay does not releave the stock headlight curcuit from the start current peaks. Also the ground connection in this example goes through stock headlight wiring, which on most cars has too thin wires. This harness will function properly for a while, all depending on how oversized your headlight curcuit is. It might start failing after 100 start/stop cycles, it might take 1000, but on most cars it will eventually prematurely wear out at the weakest point. The parts mentioned in above DIY relay only cost a fraction compared to truouble shooting labour and parts in the headlight curcuit.

Или на кратко преведено, според текста има опасност от претоварване на фабричната инсталация при пускането на фаровете защото на някой коли самите жици са много тънки. И се предлага директно захранване от акомулатора с реле. Можело да няма видим проблем в началото но с времето можело да стане беля.

Иво каза, че е разговарял с много хора по темата и всички са казали, че това не е проблем. Все пак ако някой има мнение по този проблем нека го сподели!
Отговори

Иво снимка Иво 28 януари 2008 - 16:31

Искам да кажа нещо, което важи за всички шофьори и е много важно за тези, които слагат ксенон. След като го монтирате отидете да ви направят един реглаж на фаровете! Струва 5-10 лв и ще спестите много псувни от други шофьори. Светлината от ксеноновите крушки е много силна и е много неприятно когато някой кара пред теб или зад теб с нерегулирани фарове!
Отговори

opel vectra x18xe снимка opel vectra x18xe 28 януари 2008 - 16:33

Аз имам един комплект Н7 6000К на късите,купен от колегата idefix.Слага ми го един приятел.Става много лесно само е малко трудно да се намерят места за баластите.Светлината няма нищо общо с халогенната крушка.Цена на която ги купих е 250 лева + 6 лева куриер
Публикувано изображение
Публикувано изображение
преди
Публикувано изображение
след
Публикувано изображение

След монтажа едно реглажче на фаровете и :icon_confused:

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 28 януари 2008 - 16:37

Аз съм с ксенон 8000к на късите, взех го от шморхи, имаше малък проблем с единия баласт, но той беше заменен с нов за отрицателно време, без излишни проблеми и разправии ...

Монтажа си го извърших сам за 20-30 мин, както каза Иво просто трябва да се намери място на баластите и да се направи малка дупчица за да минават кабелите!

Марка не знам, китайски е! Представлява това нещо:
Публикувано изображение

Разлика м/у Philips Blue Vision и Xenon 8000k
Публикувано изображение

Публикувано изображение

... и на тъмно
Публикувано изображение
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 28 януари 2008 - 16:41

м да и ако някой каже за монтажа в смисъл.аз съм много скаран с тия неща.та за монтажа нещо от сорта реже се жица "а" закача се еди кво си.мерак ми е да си взема амаощепо голям и да си го сложа.та моля за обяснение за малоумници.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 28 януари 2008 - 16:44

С Иво продължаваме разговора по ICQ но смятам, че много от нещата са доста важни и ще ги напиша тук.

Ето още един цитат от линка който той ми прати:

This description will work for low beams with a single filament (H1, H2, H7, H9, H10, 9006) bulb. Diode is inserted to protect vehicle headlamp curcuit. This makes polarity important. The polarity of headlamp connector in vehicle harness is not standardized, so you would have measure first before inserting diode in the positive wire. It only takes 1Amp to kill a 1N4005 diode, so do not short it

Става дума за това, че в този линк, се набляга на монтажа с директно захранване от акомулатора и се предлага поставянето на кондензатор, така, че стандартната инсталация да се ползва само за пускане на системата а през ключа и да не минава тока за ксеноните. Ето диаграмата:

Публикувано изображение

В случая Иво не го е направил защото иначе на таблото ще му дава индикация за изгоряла крушка. Но дори и така той няма проблем. В комплекта който той си е монтирал е имало всичко и за монаж с директно захранване.

Какво мислят електро специалистите по въпроса? Как е по-добре да се постъпва при монтажа?
Отговори

Гостpeshokn_* 30 януари 2008 - 11:37

Марто, бе то едното телче ми изпадна и после ела да гледаш наместване. Добре, че имах снимки направени та успях да го наместя правилно ... ма така е, като не гледам! :icon_confused:
Отговори

Гостpeshokn_* 30 януари 2008 - 11:58

А погледни по-горното мнение на Stoil!
Отговори

nikal снимка nikal 31 януари 2008 - 11:11

Мисля,че някой колега дето предлагаше ксенони,предлагаше и някаква залъгалка от 35 на 50 вата,та да не дава грешка.Порови се в обявите :icon_confused:
Опс намерих го-колегата santo_trafikante
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 31 януари 2008 - 11:21

 santo_trafficante, на Jan 15 2008, 08:32 AM, каза:

Публикувано изображение

релета който преобразуват от 35W на 55W
използват се при автомобили на който компютъра им търси 55W крушка :idea:
за да не забива грешка че е изгоряла крушката :idea: :idea:

цена 50лв

за извън София се праща с Еконт с наложен платеж

място за монтаж със заявка

Намира се в бившия завод Тих Труд в Дружба
тел за контакти 0888 99 08 94 Дани

поздрави на всички





Ето това е джаджата :icon_confused:
Отговори

nikal снимка nikal 31 януари 2008 - 11:41

Да ви кажа и един "-",разбира се това е за отделни модели на ксенона.Има несъвпадение на крушката,като размер-с което се променя фокусното разстояние спрямо рефлектора и не свети,както трябва.Реглаж не помага,свети прекалено разсеяно,късите не са отсечени и много дразнят останалите учасници в движението.Мисля,че на всеки се е случвало вече да се сблъсква с такива светлини по пътищата.Всеки продава и слага братче ксенон да е,ама то трябва да се гледа,все пак има някакви стандарти.Внимавайте :icon_confused:
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 31 януари 2008 - 12:34

най-добрият вариант е Оригинален Ксенон;или от опел нови;или 2ра ръка,но Оригинални
Отговори

stefanpeikov снимка stefanpeikov 31 януари 2008 - 15:45

Да попитам и аз нещо. Сигурно ще ми се смеете, но неразбирам. На корсата мога ли да и сложа ксенон и колко пари ще излезне, ако може?
Отговори

Оги снимка Оги 31 януари 2008 - 16:04

 stefanpeikov, на Jan 31 2008, 03:45 PM, каза:

Да попитам и аз нещо. Сигурно ще ми се смеете, но неразбирам. На корсата мога ли да и сложа ксенон и колко пари ще излезне, ако може?


За това няма Корса Омега Вектра .. всички коли си имат фарове. Всеки фар си има точно определени крушки за него .. те варират главно в начина за захващане.

Та намираш какъв цокъл ти трябва H?, купуваш такъв ксенон, слагаш ги на мястото на старите и светиш :icon_confused:

Цените вариарат много .. от 180 лв до 800 :dance: Ние всички жулим яко на китайците по около 200 лв
Отговори

stefanpeikov снимка stefanpeikov 31 януари 2008 - 16:10

:bou: Месри
Отговори

Гостpeshokn_* 31 януари 2008 - 16:27

А мнение относно живота на китайчетата?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg